Eğitim Sitesi

File Nedir? File Hakkında Kısaca Bilgi

File Terimi Hakkında Bilgiler

Voleybol Terimi Olarak File:

Voleybol sahasını tam ortadan ikiye ayıran yüksekliği erkelerde 2.43 m. ve bayanlarda 2.24 m. olan, gergin tutulan yüksek araç. File direkleri oyun alanı dışında sayılır (Net).

 

Bilgisayar Terimi Olarak File:

Türkçe karşılığı:Dosya. Bilgisayar tarafından bir bütün olarak kabul edilen, birbirleri ile ilgili veri gruplarının toplandığı birim.

 

Beden Eğitimi ve Spor Terimi Olarak File:

Ağ.

 

  Benzer Voleybol Terimleri

  Ralli Sayı Sistemi: En yalın ifadesiyle, her oyun kimin servis attığına bağlı olmaksızın bir sayıyla sonuçlanır. Rally sayı sistemi uzun yıllardır uluslararası karşılaşmalarda kullanılmaktadır. Ancak ABD lise ve üniversite oyunlarında gelenekler servis geçişli sayı sistemi kullanılmıştır. (Round Robin System)

  Oyun Kurma: Topun, hücum oyuncusu tarafından smaç ile rakip alana gönderilmek üzere yönlendirilmesi. Oyun kurma zorlu bir görevdir (Set).

  Akustik Antrenman: Sese duyarlı olmayı geliştiren mesela sesle yönlendirilen alıştırmaların yapıldığı antrenman; düdük sesiyle servisi atmak ya da yere düşen top sesiyle harekete başlamak gibi (Acoustic training).

  Avantaj Top: Smaç vurulması gereken topa plase pas yöntemi ile vurup karşı takıma hücum için yeterli imkan sağlayan pas.

  Diğer terim sözlüklerini de inceleyebilirsiniz.

  Online Voleybol Terimleri Sözlüğü