Eğitim Sitesi

Okuma Bayramı Kısa Öğretmen Konuşması Örneği

Okuma Bayramı Kısa Öğretmen Konuşması Örneği

Sayın Okul Müdürümüz, Değerli Meslektaşlarımız, Kıymetli Misafirlerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,

1. sınıfların ortaklaşa hazırladıkları okuma bayramı programımıza hoş geldiniz.

okuma bayramı

Çoğu sınıf öğretmeninin en çok yorulduğu, en çok umutsuzluğa kapıldığı, kendini bazen en yetersiz hissettiği fakat her şeye rağmen en sevdiği sınıftır birinci sınıf. Biz öğretmenler çamura şekil veren heykeltıraşlar gibiyizdir. Birinci sınıf işe başladığımız bu noktada ayrı bir önem arz etmektedir.

 

Çocuk için de hem özel hem önemlidir bu ilk yıl. Bir yandan toplum içine ilk kez çıkıyor ve sancılı bir adaptasyon süreci geçiriyor öte yandan da hayatlarının en temel becerisi olan okuma-yazma becerisini kazanmaya çalışıyorlar. Bu süreçte bazı öğrencilerimizin sınırlandırılmaya bazılarının ise yüreklendirilmeye ihtiyacı oluyor.

 

Biz öğretmenlerin bu süreçteki rolü kimi zaman bir rehber, kimi zaman bir arkadaş, kimi zaman ise bir anne veya baba oluyor. Birinci sınıf öğretmeninin tüm yılın sonunda yaşadığı mutluluk ve heyecanı; bir annenin bebeğini ilk kez kendi başına ayakta durup sonra da ilk adımlarını attığı anki duygularına benzetebiliriz.

 

Bu yıl bizlere bu heyecan ve mutluluğu yaşatan yirmi sekiz minik yüreğe, bizimle daima iş birliği içinde olan siz değerli velilerimize ve okul içinde her ihtiyacımız olduğu anda yardımını bizlerden esirgemeyen sayın müdür ve müdür yardımcımıza şahsım ve zümrem adına teşekkür ediyorum.

 

Bu yirmi sekiz minik yüreğin sizlerin ve bizlerin çabaları ile ilerde yürekleri vatan sevgisiyle dolu, işini iyi yapma gayreti içinde olan, dürüst, çalışkan, düşünen, üreten bireyler olmaları dileğiyle konuşmamı burada noktalarken hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum…

 

2427 kez okundu addZiyaretçi

tag 1. Sınıflar Okuma Bayramı Kısa Öğretmen Konuşması Konuşma Metni Örneği

Yeni Eklenen Belirli Gün ve Hafta Yazıları

Okuma Bayramı Kısa Öğretmen Konuşması Örneği Hakkında Yorum Yazın...

  

Okuma Bayramı Kısa Öğretmen Konuşması Örneği Hakkında Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz.

Okuma Bayramı Kısa Öğretmen Konuşması Örneği