Eğitim Sitesi

1. Sınıflar Okuma Bayramı Öğretmen Konuşması Metni Örneği

1. Sınıflar Okuma Bayramı Öğretmen Konuşması Metni Örneği

Sayın Okul Müdürüm Değerli Meslektaşlarım ve sevgili velilerimiz...

1-A Sınıfının hazırlamış olduğu Okuma Bayramına hepiniz hoş geldiniz.

Artık, 2022-2023 eğitim öğretim yılının son haftalarına gelmiş bulunuyoruz.
Bugün minik öğrencilerimiz okuma yazma öğrendiklerine dair sertifikalarını ve dönem sonunda da bir öğretim yılı boyunca yaptıkları her türlü aktivitenin karşılığı olan karnelerini alacaklardır.

Belki de insan yaşamının ortalama 16 - 20 yılını kapsayan bir eğitim öğretim hayatının en önemli, ilk basamağıdır ilkokul birinci sınıf.

Bu sınıf arzulanan, beklenen, amaçlanan doğrultuda başarılmışsa, sonraki gelen yıllar kolay geçer.
öğretmen konuşması
Bu sınıfta ve bu yaşta, yaşam boyu gerekli olacak, disiplinli ve verimli çalışma alışkanlığı,
çok kitap okuyarak kelime hazinesini zengin tutma kazanımı ve kendini ifade ederken etkili kelimelerden oluşan cümleler kurabilme becerisi,
zamanı iyi ve verimli kullanabilme, her işini zamanında yapabilme, görevlere öncelik hakkı, başarıda hep ilerde olma, başarı zirvelerini zorlama, kendinden emin, güvenilir, dürüst, etik değerlere sahip olma gibi disiplinler edinilmişse tüm yaşamları ahenk ve uyum içinde geçer.
Bir öğretim yılı, biz öğretmenler, öğrencilerimize  hep bunları kazandırmak için var gücümüzle çalıştık.

Öğrencilerimize verdiğimiz her alandaki ders konuları onların dil yeteneklerini, mantık yürütme, doğruyu yanlışı ayırt edebilme, , vicdanlı ve ahlaklı olma, el becerileri, renk, ses, ahenk uyumunu yakalayabilmelerini, sanattan zevk alma, bilginin gücünü hissetme anlamında geliştirir.

Bütün bu hedefler doğrultusunda ben ve sınıfıma giren tüm öğretmen arkadaşlarım, mesleğimizin gerektirdiği pedagojik formasyonlar ışığında, elimizden geleni yaptık ve öğrencilerimizin başarılarıyla gururlandık, mutlu olduk. dersimiz.com

Bu arada 1-A sınıfına giren tüm öğretmen arkadaşlarıma ve sürekli yanımızda olan okul yönetimine, fedakârca yaptıkları çalışmalardan dolayı ve sizlere de bizlerin yanımızda olup, çocuklarınızı desteklediğiniz için teşekkür ediyorum.

Bugün gelinen noktada, artık öğrencilerimiz sorumluluklarının, birbirine ve büyüklerine karşı saygılı olmanın, sevmenin, kendi kişisel hakları çizgilerinin nereye kadar olduğunun farkındadırlar ve bunlar üst sınıflarda daha da pekiştirilecektir.

Şimdi sözü fazla uzatmadan, minik yüreklerimizin sizler için hazırlamış oldukları etkinliklerle, sizleri baş başa bırakıyorum. Sağlıcakla ve sevgiyle kalınız.

Beyhan Aydın

2022-2023 Acarkent Doğa Koleji 1-A sınıfı, Okuma Bayramı, öğretmen konuşmasıdır.

3323 kez okundu addBeyhan Aydın

tag 1. Sınıflar Okuma Bayramı Öğretmen Konuşması Konuşma Metni Örneği Beyhan Aydın

Yeni Eklenen Belirli Gün ve Hafta Yazıları

1. Sınıflar Okuma Bayramı Öğretmen Konuşması Metni Örneği Hakkında Yorum Yazın...

  

1. Sınıflar Okuma Bayramı Öğretmen Konuşması Metni Örneği Hakkında Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz.

1. Sınıflar Okuma Bayramı Öğretmen Konuşması Metni Örneği