Eğitim Sitesi

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Sunu Metni

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Sunu Metni

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI SUNU METNİ

 

SUNUCU (KIZ) :Sayın Müdürüm, Değerli Öğretmenlerim, Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenci Arkadaşlarım;

    2012-2013 Eğitim- Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programına hoş geldiniz.

    

    Sizleri Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmenimiz, büyük önder Atatürk, silah arkadaşları, ebediyete göçmüş Türk büyükleri ve Türk Milli Eğitimine emeği geçen büyüklerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuna, ardından okulumuz ……………….. Öğretmeni …………………………………………...… eşliğinde İstiklâl marşımızı okumaya davet ediyorum.

 

SUNUCU (ERKEK)           :           Bu eğitim öğretim yılının başarılı, verimli geçebilmesi için sene başından itibaren ailelerimizle birlikte okulun önemini kavramalı, derslerimize gereken ilgiyi göstermeliyiz. Bir düşünür şöyle demektedir:

                                               "Bir yıl sonrasını düşünüyorsan buğday ek,

                                                On yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik,

                                                Yüz yıl sonrasını düşünüyorsan insan yetiştir."

 

SUNUCU (KIZ): Konuşmasını yapmak üzere okul müdürümüz Sayın Osman TUNA' yı huzurlarınıza davet ediyorum.

 

SUNUCU (ERKEK)           :          

Atatürk diyor ki!

" Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, görecekleri öğrenim hududu ne olursa olsun, ilk önce ve her şeyden önce Türkiye'nin bağımsızlığına, kendi benliğine, milli geleneklerine düşman olan bütün unsurlarla mücadele etmek gerektiği öğretilmelidir."

"İlköğretim geleceğin temelidir. İlköğretim davası, insan olma, ulus olma davasıdır. İlköğretimin değerini her yurttaşa anlatmak ulasal bir görevdir."

 

SUNUCU(KIZ)        :………………………………………….. adlı şiirini okumak üzere ………. sınıfından ………………………………………………. buraya davet ediyorum.

 

SUNUCU(ERKEK) :"Okulları olan bir milletin istikbali emniyettedir. Okul gençliğe; insanlığı, saygıyı, ulusu ve ülkeyi sevmeyi öğretir."

 

Okul heyecanını en çok yaşayan anaokulu öğrencilerimizden "Daha dün annemizin kollarında yaşarken" adlı şarkıyı dinliyoruz.

 

SUNUCU(KIZ)        : "Eğitimdir ki bir ulusu ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir                  toplum olarak yaşatır ya da tutsaklığa ve yoksulluğa terk eder."

 

Okul bahçesine 2012-2013 eğitim-öğretim yılı ağacının dikmek üzere okul müdür başyardımcımız Hikmet ………………………, bir veli ve bir öğrenciyi ağaç dikim alanına davet ediyoruz.

 

SUNUCU(ERKEK) : "Okul çocuklara ve gençlere; insanlığı, saygıyı, ulusu ve ülkeyi sevmeyi öğretir."

 

…………………………………………       ………………………………………… adlı şiiri okuması için davet ediyorum.

 

SUNUCU(KIZ)        : Okula gelmek, bir an önce arkadaşlarımızla, öğretmenlerimizle buluşmak için can atarız. Ama arkadaşımız Ayşe'nin sanırım biraz kafası karışmış.Gelin hep beraber "Ayşe'nin Kararı" adlı skeci izleyelim.

 

SUNUCU(ERKEK) : "Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran eğitim ordusudur.

 

Şimdi de sanatsal bir çalışmamız olacak. Hemen 5 velimizi ve öğrencisini oyun hamuruyla hünerlerini sergileyecekleri masaya davet ediyoruz. Verilen malzemelerden 10dk. İçinde bir ürün çıkaracaklar. Bakalım en başarılı kim olacak?

 

SUNUCU(KIZ):Diğer tarafta da halat çekme yarışması düzenlenecek. Yarışmada görevli öğrenci gruplarını alana alıyoruz. Kuralları zaten biliyorsunuz.

 

SUNUCU(ERKEK) : Şimdi de veli-öğrenci dayanışmasına bakan bir oyun oynayacağız. Yarışmak isteyen 5 veli ve öğrencisini buraya davet ediyoruz.Kural şu: Veli kavanozu tutacak; öğrenci pinpon topunu kavanoza atacak.On toptan en çok kavanoza girdiren kazanacak.

 

SUNUCU(KIZ):    "Anne babaların çocuklarına bırakacağı en büyük miras, eğitimdir."

 

Şimdi de kendine güvenen, duygularını rahatça ifade edebilen öğrenciler için bir faaliyetimiz var: Serbest kürsü (duygu fırtınası). Öğrenciler, bulundukları sınıf ile ilgili hissettikleri, bu sınıfta neler yapmayı düşündüklerini, beklentilerini, bu yılda öğrenecekleri en önemli şeyin ne olacağı vb. konulardaki düşüncelerini anlatacaklar. İlk olarak kim gelmek ister?

 

SUNUCU(ERKEK) : Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize Okul Müdürümüz sayın Osman Tuna ödüllerini verecektir. Arz ederim.

 

SUNUCU(KIZ):  İlköğretim Haftası kutlama töreni burada sona ermiştir. Sabırla dinlediğiniz ve izlediğiniz için sizlere teşekkür ederiz.

Yeni eğitim öğretim yılımızın başarı ve mutluluk içerisinde geçmesini dileriz.

16024 kez okundu addİsmail GÜNEŞ

tag Öğretmenler Okul İlköğretim Haftası Kutlama Programı Sunu Metni İlköğretim Haftası Etkinlikleri İlköğretim Haftası Kutlama Programı İsmail GÜNEŞ

Yeni Eklenen Belirli Gün ve Hafta Yazıları

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Sunu Metni Hakkında Yorum Yazın...

  

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Sunu Metni Hakkında Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz.

İlköğretim Haftası Kutlama Programı Sunu Metni