Eğitim Sitesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tören Konuşması

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tören Konuşması

       Değerli öğretmen arkadaşlarım ve siz Memleketimizin-Türkiyemizin-Güzel Ülkemizin istikbali ve istikbalimizin medarı iftiharı sevgili öğrenciler; bugünün mana ve önemi çok büyük. Çünkü bugün  Türk Milleti’nin   çoluk- çocuk, genç-ihtiyar,kadın-erkek  bütün fertleriyle; azimle, sebatla ve üstün bir cefa ile gayretleri neticesinde,cephede ve cephe gerisinde  İstiklal savaşını kazandığı ve bunu cumhuriyetle taçlandırdığı günün 91. yıl dönümü.Kutlu Olsun!

 

   Evet, bizler bunun coşkusu ve derin heyecanı içerisindeyiz. Selam olsun bize bu cennet vatanı emanet eden kahraman ecdadımıza.

 

     Kıymetli Öğrenciler; I.dünya savaşından sonra düşman devletler memleketimizin dört bir yanını işgal etmiş ve olmadık zulümlerle Milletimize karşı saldırıyorlardı. İstiklalimiz tehlikede idi. Ne olacaktı peki! Vatanımızın işgaline seyirci mi kalacaktık? Bakıp duracak mıydık sadece?

 

Elbetteki hayır! Ecdadımız buna karşı çıkmış; başta Gazi Mustafa KEMAL olmak üzere nice değerli komutanların öncülüğünde İstiklal Mücadelesine başlamış;

 

  Büyük fedakârlıklarla, büyük sıkıntılarla, nice cefalar çekerek vatanı düşmanlardan temizlemiştir. 

 

Milletimiz bu muvaffakiyetinin mükâfatını da Cumhuriyetin İlanıyla taçlandırmış ve kendi idaresini kendi eline almıştır.

 

Peki bizler ne yapacağız:

 

    Bu aziz emanetin ağırlığı ve mesuliyetimizin şuurunda olduğunuza inanıyor ve sizlere güveniyoruz. Unutmayınız ki, istikbalimize yön verecek sizlersiniz. Ülkemiz-Güzel Türkiyemiz, sizlerin gayreti ile azmi ile daha da şahlanacaktır.

 

      Büyük Türkiye Cumhuriyetini sizler okuyarak kalkındıracaksınız. Sizlere düşen vazifeyi en mükemmel şekilde ifa edecek bu okulun ve sıraların hakkını vereceksiniz. Çünkü bu Cumhuriyet size emanet.

 

      Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün fertleri;   bu günlere nasıl geldiğini unutmayacak ve gönülleri birbirine kenetlenmiş olarak aydınlık geleceğine sımsıkı sarılmaya devam edecektir. Ayrı-Gayrılığa düşmeden hep birlikte kardeşlik hissiyatı içerisinde güzel vatanımızda yaşamaya devam edecektir.

 

       Aydınlık geleceğimizi görmenin huzuru içinde herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, değerli komutanlarımız; şehitlerimiz ve gazilerimizi hürmetle yâd ederken, hepinize sevgilerimi ve en iyi dileklerimi sunuyor ve sizlerle yarının Türkiye’sinde nice Cumhuriyetlere vasıl olmayı temenni ediyorum.

 

 CUMHURİYET NUTKU
 Ahmet Edip SERENCAM

 

11076 kez okundu addAhmet KAVUN

tag 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tören Konuşması Kısa Tören Konuşması Ahmet KAVUN

Yeni Eklenen Belirli Gün ve Hafta Yazıları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tören Konuşması Hakkında Yorum Yazın...

  

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tören Konuşması Hakkında Yorumlar

Recep Yağız Çelik güzelmiş 2015-10-29

Yazılan 1 yorum görüntüleniyor

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tören Konuşması