Eğitim Sitesi

Arının karnındaki bal ile kuyruğundaki zehri birbirine karıştırmayan Allah, senin de hakkını başkasıyla karıştırmaz. Sabret! Atasözünün anlamı, açıklaması:

Atasözü / güzel söz "Arının karnındaki bal ile kuyruğundaki zehri birbirine karıştırmayan Allah, senin de hakkını başkasıyla karıştırmaz. Sabret!" ile ilgili anlamı, açıklaması nedir? sorularınıza güncel açıklamalar ve yorumlarla TDK uyumlu atasözleri sözlüğümüzde cevap verilmektedir.

Atasözü / Güzel Söz:

Arının karnındaki bal ile kuyruğundaki zehri birbirine karıştırmayan Allah, senin de hakkını başkasıyla karıştırmaz. Sabret!

Güzel sözün / atasözünün açıklaması ve anlamı:

Yüce Allah, yeryüzündeki her canlıyı en uygun şekilde yaratmıştır, hakkı olana hakkını türlü yollarla ulaştırır. İnsanoğlu hiçbir zaman umutsuzluğa düşmemelidir, bir sıkıntı ve zorluğa düştüğünde sabretmelidir. Derdi veren Allah dermanı verecek, hakkı olanı da o kişiye vakti geldiğinde bir şekilde ulaştıracaktır. Bundan şüphe bile duyulmamalıdır.

 

Atasözü / Güzel Sözü ve Açıklamasını Paylaşın: tweet facebook

Sonraki Atasözü:

Önceki Atasözü:

Arının karnındaki bal ile kuyruğundaki zehri birbirine karıştırmayan Allah, senin de hakkını başkasıyla karıştırmaz. Sabret! atasözünün anlamı, açıklaması