Eğitim Sitesi

Sağlık-Tıp İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Sağlık-Tıp İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Son yıllarda yapılan çok sayıda araştırma meyve, sebze ve tahıllardaki ilaç kalıntılarının beslenmeye yoluyla doğrudan sağlığımızı etkilerken, toprak, su ve havayı da kirleterek solucanları, arıları, balıkları, kelebekleri, kuşları da hasta ederek öldürdüğünü ortaya koydu. (dersimiz.com)

Uzun boylu insanların kansere yakalanma riskleri daha yüksek. (dersimiz.com)

Görme engelli insanlar, diğer insanlardan 4 kat daha fazla kabus görüyor. (ada)

ABD'de yapılan bir araştırma, girişimcilerin %35'inin disleksi(öğrenme bozukluğu) olduğunu ortaya koyuyor. (bulut)

Zayıflamak için günde 30 dk ip atlamak yeterli. (nurullah)

Gülümseyerek beyninizi uyarın. Gülmek hem beyne hem de ruha iyi gelen iyi bir ilaçtır. Gerildiğinizi hissettiğiniz anda bir kahkaha atın. Bu size mutluluk sağlayarak ve endofrin seviyenizi yükselterek bağışıklık sisteminizi de güçlendirecektir Entelektüel performansınızın artması da cabası. (BirDost)

Schizophrenia Research Journal'da yayımlanan bir araştırmaya göre, yetişkinlik döneminde şizofreniye yakalanan insanların %50.6'sı çocukluklarında kedi beslediklerini belirtiyor. (Fırat)

İlk Türk Çift Kol, Tam Yüz Ve Kadavradan Rahim Naklini Ömer ÖZKAN Yapmıştır (Melahat Cansu ASLAN)

İnsanın vücut ısısını en hızlı kafasının üşümesiyle kaybettiği sıklıkla ifade edilir. Fakat bu da bir efsanedir. Uzmanlar insanların pantolonsuz dışarı çıkmalarıyla başlıksız dışarı çıkmaları arasında bir fark olmadığını, vücut sıcaklıklarının aynı derecede düştüğünü söylemiştir. (ilginçbilgiler.net)

Bilim insanları, kan damarlarında pıhtılaşmış hedef bölgelere ilaç taşıyan yeni nanoparçacıklar geliştirdi. (Kenan Özşeker)

Ebeveynler çocuklarına şeker yedirmenin onlarda hiperaktiviteye neden olduğunu ileri sürer. Fakat durum böyle değildir. Yapılan araştırmalar sonucu şekerin hiperaktiviteye neden olmadığı ortaya konmuştur. (Şekerci :))

Psikopatik eğilimleri olan insanlar, genellikle kahvelerini şekersiz ve kremasız içmeyi tercih ediyorlar. (ilginçbilgiler.net)

Yapılan bir deney sonucunda sigara içindeki katran maddesinin bir farenin sırtına sürüldükten sonra farenin sırtındaki o bölgede kanser oluşmuştur. (ThugLife)

Çoğu insan C Vitamini'nin soğuk algınlığı için etkili bir tedavi olduğunu söyler. Ancak uzmanlar C Vitamini'nin böyle bir etkiye sahip olduğuna dair elde bir kanıt bulunmadığını açıklamışlardır. (dersimiz.com)

Balonlu ambalajları patlatmanın, stresi azaltıp kişiyi rahatlattığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. (Emrecan)

Psikologlara Göre Yalnızlık Hissi, Kimse Sizi Takmadığından Değil, İlgisini Beklediğiniz Kişi Sizi Hiç Takmadığından Oluşur. (zeki kız edaa)

Dünyada obezite sorunu yaşayan kişilerin sayısı, açlık sınırında olanların sayısından daha fazladır. (Dr.Kemal)

Her Yıl 26 Mart'ta Uluslar Arası Dünya Epilepsi Farkındalık Günü MOR GÜN Kutlanmaktadır , Doktorlar Ve Hastalar Dikkat Çekmek İçin Mor Giyinirler . . . (azyiyenkarınca)

C vitamini deposu portakalın bir faydası daha ortaya çıktı portakalda bulunan bir bakteri, ağızda kötü kokuya neden olan sülfürü azaltıyor. portakalın yanı sıra yoğurt, elma, çilek, limon, havuçta ağızdaki kötü kokuyu önlüyor. (bilgifeneri.com)

Kahve, çay vb. Sıcak içecekler tüketmek kendinizi güvende hissetmenizi sağlar. (Hakan)

Kalp krizleri, daha çok Pazartesi günleri meydana geliyor. (Sağlıkçı)

Pentheraphobia daimi kaynana korkusu, Peladophobia ise kel insanlardan korkma fobisidir. (mücahit)

Gülmek, Müzik dinlemek, Çikolata yemek kanıtlanmış doğal ağrı kesicilerdir. (tuğçe)

1800'lü yıllarda anne sütü bebek yaralarına dökülürdü. Bebeklerde her şeyi iyileştireceğine inanılıyordu. (vedat demir)

Yapabileceğiniz en keyifli şeyler listesi ile yapabileceğiniz en zararlı şeyler listesi hemen hemen aynıdır. (Misafir)

Radyoloji biliminin kurucusu Marie Curie'nin çalışma notları hala aşırı derecede radyoaktiftir. Bu yüzden özel izin, ve özel kıyafetlerle görülebilir... (ByBilgin)

Sağlık-Tıp Diğer Sayfalar

[1]2 3 4 5

Kısa İlginç Bilgiler Ekleyebilirsiniz

Sağlık-Tıp İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgilerde 117 Kayıt

Kısa İlginç Bilgiler Arşivine Dön