Eğitim Sitesi

Yabani Hayvanlar İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Yabani Hayvanlar İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Zürefaların Yaklaşık 35 Cm Siyah Dilleri Vardır. (Ecrin Sezer)

Ne Zaman Öleceğini Bilen Canlı Komodo Ejderidir. (salim karaduman)

Bir Maymun 100 Yıl Yaşayabilir. (SERKAN)

Dünyanın En Zehirli Hayvanı: Kokoi Ok Kurbağası.zehirinin Sadece 0,0001 Gramı İnsanın Dengesini Altüst Edebileceği Ve İnsanın Ölümüne Yol Açabileceği Saptanmıştır. (radar)

Zürafalar 35 Cm Uzunluğunda Siyah Bir Dile Sahiptirler. (halil ömer çelik)

Bir Fil Hortumunda Yaklaşık 50 Bin Kas Vardır Ve Hortumuyla Hem Bir Ağaç Kütüğünü Kaldırabilir Hem De, Yere Düşmüş Bir Bezelye Tanesini Alabilir. (NurSena)

Bizonlar Geçen Yüzyılın Sonlarına Kadar Amerika?nın Geniş Otlaklıklarında Büyük Sürüler Halinde Yaşarlardı. Çok Avlandıklarından Kısa Zamanda Nesilleri Hemen Hemen Tükendi. Bugün De Nesli Tükenmesin Diye Özel Parklarda Yetiştirilip Korunmaktadır. (NurSena)

Kutup Ayılarının Kürkünün İçinde Bir Yağ Tabakasının Olduğunu Biliyor Musunuz? (Ömer Derinyar)

Dünya'nın En Hızlı Hayvanı Çitadır Ve Hızı Saatte 112 Km' ye Kadar Ulaşır. (berke)

Hastalanmayan Tek Hayvan Köpekbalığıdır. (hatice)

Bir Arkadaş " Dinazorlar Çağından Kalan Tek Hayvan Kuşlardır" Yazmış Ama Saece Kuşlar Değil Timsahlarda Dinozorlar Çağından Kalmışlardır. Yalnızca Boyutları Küçülmüştür. (Emir HIZOĞLU)

Zürafa, Kulağını 53 Santim Uzunluğundaki Dili İle Temizler. (Betül Çolak)

Goriller Soğuk Günlerde Isınmak İçin Kendi Dışkılarını Yerler. (Can Berk Gençtürk)

Şempanzelerin En Sevdiği Yiyecek Karıncadır Ve Bu Karıncaları Yerden Bir Çubuk Bulup O Çubuğu Tükürükleyip Daha Sonra Çubuğu Karınca Yuvasına Sokup Çekerek Karınca Tutup Ve Yerler. (Can Berk Gençtürk)

Kurtlar Yiyeceklerini 30 Km Taşıyıp Yavrularına Götürür. (Can Berk Gençtürk)

Çukurlu Çıngıraklı Yılanlarda Kızıl Ötesi Dedektör Var. Kanser Teşhisinden, Füzelere, Oradan Enerji Santrallerinin Kurulacağa Yere, Oradan Haydutların Yakalanmasına Kadar Bir Çok Alana Bu Durum Örnek Olmuştur. (İbrahim nazım güme)

Zürafa 3-4 Günde Bir Su İçer. Başını Ani Kaldırdığında Başı Dönmez. Zürafa Saatte 55 Km Hız Yaparlar. Kenya'nın 8 Bölgesinde Yaşarlar. (İbrahim nazım güme)

Zürafalar Haftada Ortalama 230 Kg Bitki Yiyor. Günde 1/ 2 Saat Uyuyor (5 Dakikalık Kestirmelerle) Onlar Kestirirken Sarıgagalı Sığırkakan İkaz Eder. (İbrahim nazım güme)

Penguenin Kuluçkası İlginçtir.yumurtasını Suya Bırakmaz.donacağı İçin Buza Koyamaz.onun İçin Buzullarda Taş Toplayıp Üzerine Yumurtlar. (İbrahim nazım güme)

Kurtlar Yılan Sokmalarında, Yılan Otu Denilen Otu Yerler. (İbrahim nazım güme)

Yaralı Geğik Ve Karaca Yosuna Oturur. (Antibiyotik Olduğu İçin) (İbrahim nazım güme)

Aslan Yaralandığında Ağzına Su Ve Toprak Alır, Çiğner Sonra Tükürür. Bir Miktar Yoğurduktan Sonra Yaraya Sürer. Zira Çamur Zehri Emer. (İbrahim nazım güme)

Kutup Ayıları Saatte 40 Kilometre Hızla Koşabilir Ve 1,8 Metre Yükseğe Sıçrayabilirler. (Sertan)

Sırtlan Bir Aslana Saldırabilecek Ender Hayvanlandandır. (ÖZGÜR DENİZ TÜRKMEN)

Çitalar Dünyanın En Hızlı Koşan Kara Hayvanları Olarak Bilinirler. Kısa Mesafeleri Çok Büyük Bir Hızla Aşabilirler. Çitalar Saniyeler Süren Bir Zaman İçinde Hızlarını 72 Km.'ye Kadar Çıkarabilirler. Bazı Çıtalar 600 M.'den Daha Uzunca Bir Mesafeyi Saatte 113 Km. Gibi İnanılmaz Bir Hızla Aşabilmektedirler. (ferhat artuk)

Bukalemunlar 2 Tarafı Da Görebilir. (mert)

Yabani Hayvanlar Diğer Sayfalar

1 [2]3 4

Kısa İlginç Bilgiler Ekleyebilirsiniz

Yabani Hayvanlar İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgilerde 88 Kayıt

Kısa İlginç Bilgiler Arşivine Dön