Eğitim Sitesi

Teknoloji Dünyası İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Teknoloji Dünyası İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Telefonu Uçuş Moduna Alıp Şarja Takarsanız 50 Kat Daha Hızlı Şarj Olur. (HATİCE)

F-16 Pilotlarının Kullandığı Pilot Eldiveni 1000volt Yani 1 Megavolt'luk Elektrik Enerjisine Dokunmanızı Sağlar.pilotların Bunu Kullanmalarındaki Amaç Havada Ses Duvarını Aşarak Uçtuklarında Havadaki Sürtünme Yüzünden Direksiyonda Yüksek Volt'ta Elektrik Akımı Oluşmaktadır Ve Bu Yüksek Akım Bir İnsanı Uçağın İçinde Kömür Etmeye Yetecek Kadar Güçlüdür. (CHN BYTR)

Sıcak Su Soğuk Sudan Daha Ağırdır. (ali ilkay)

Işık Saniyede 300.000 Km Hızla Yayılır. (dilara yılmaz)

Hergün kullandığımız klavyelerdeki F ve J harflerine dikkat ettiniz mi? Tuşların üzerinde küçük kabarık bir çizgi vardır. Hatta dokunmatik olmayan telefonların 5 tuşunda da aynı çizgi bulunur. Bu sebebi, 10 parmak klavye kullanırken F ve J harflerindeki bu çıkıntılar size yol gösterici oluyor. İşaret parmaklarının bu iki tuşa koymanız gerekiyor ki diğer parmaklar ona göre yerine otursun. (F klavye de K ve A harfleri) Bir diğer sebebi, gözleri görmeyen kişiler için işaret noktası oluyor bu tuşlar. (Seda)

Google Earth programıyla Dünya'nın her yerini görüntüleyerek gezebilirsiniz. Ancak insanların % 95'i sadece kendi evine bakıyor. (Asude)

Teknoloji Dünyası Diğer Sayfalar

1 2 [3]

Kısa İlginç Bilgiler Ekleyebilirsiniz

Teknoloji Dünyası İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgilerde 58 Kayıt

Kısa İlginç Bilgiler Arşivine Dön