Eğitim Sitesi

Sudaki Canlılar İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Sudaki Canlılar İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Balinalar Balık Değildir, Deniz De Yaşayan Memeli Hayvanlardır. (Can Berk Gençtürk)

Yengeçlerin Altındaki Keselerinde Yüzlerce Yengeç Yavrusu Bulunur. (Can Berk Gençtürk)

Dişi Mavi Balinalar 34 Metre Boyundadır Ve Günde 3.000.000 Kalori Alırlar. (Can Berk Gençtürk)

Soğuk İklimde Yaşayan Tatlı Su Kaplumbağası Türü Olan Kaplumbağaların, Sonbaharda Derin Bir Nefes Alarak Girdikleri Sudan,ilkbaharda Çıktıklarını Ve Bu Kaplumbağaların Üç Ay Oksijensiz Hayatta Glikolizden Enerji Sağlayarak Kalabildiklerini Ve Bunların Kalp Atışlarının Dakikada Bir Olduğunu Biliyor Musunuz? (Can Berk Gençtürk)

Bir Ahtapotun 3 Tane Kalbi Vardır. Bunun Nedeni Fazla Kollara Sahip Olmasıdır. (ferhat artuk)

Somon Balıkları Bulundukları Irmaktan 800 Km Açıldıkları Halde Koku Alma Vasıtasıyla Yine Eski Yerlerine Gelip Yumurtlayabilmektedirler. (İbrahim nazım güme)

Bir Arkadaş Köpek Balıkları Koku Alamaz Yazmış. Bu Son Derece Yanlış Bir Bilgidir. Suyun İçinde Vücutlarındaki Elektrik Akımı Algılayıcıları Sayesinde En Küçük Titreşimi Hisseder Fakat Köpekbalıkları Muthiş Koku Yetenegine Sahiptir. En Yakın Örnek Her Kurban Bayramında Marmara Denizine Akan Kurban Kanları Yuzunden Buraya Akın Akın Gelmeleridir.bu Düzeltmeyı Dıkkate Alın (Baron)

Deniz Atları Saatte En Fazla 16 Metre İlerleyebildikleri İçin Dünya'nın En Yavaş Hareket Eden Hayvanlarıdır. (erhan)

Balıklar Yaşadığı Bir Olayı 1 Dakikada Unutur. (meral)

Yeryüzündeki En Büyük Canlı Mavi Balinadır.kalbi De Çok Büyük Yaklaşık 600 Kg Bir Mavi Balinanın Kalp Atışları Çok Uzaktan Bile Duyulabilir.böyle Büyük Bir Organın Çalışırken Çıkardığı Sese Şaşmamak Gerekir ! (eylül)

Yılan Köpek Balığı Okyanus'un 600 Metre Derinliğinde Yaşadığı İçin Ve Yüzeye Hiç Çıkmadığı İçin Görüntülenmesi Mucize Olan Bu Hayvan Japonya'da Bir Balıkçı Tarafından Yakalandı. (Hüseyin)

Mavi Balinalar Yemek Yemeden Ve Su İçmeden 18 Gün Durabilirler. (merve)

Şuana Kadar Yapılan Araştırmalar Doğrultusunda, Köpek Balıkları Yaşamları Boyunca Hiç Hastalanmayan Tek Hayvan Gurubunu Temsil Etmektedirler. Bilindiği Kadarıyla Bu Hayvanlarda Kanserde Dahil Olmak Üzere, Herbir Hastalığa Bağışıklılık Mevcuttur. (Emine YALÇIN)

Somon Balıkları Çoğalmak İçin Doğdukları Yere Dönerken 3 Bin Km Yol Gider. (ramazan)

Balinaların Günlük 1,500 Ton Su Yuttuklarını Ve Bu Suyun Tekrar Bir Kısmının Geri Aldığı Yere Verdiklerini Biliyor Musunuz? (ramazan)

Her Yıl Yüz Binin Üzerinde Deniz Memelisi, Denizdeki Plastik Çöpleri Yedikleri Veya Bunlara Takıldıkları İçin Ölmektedir. (Sertan)

Yetişkin Bir Balina Çiftleşme Esnasında Yaklaşık 1 Ton Sperm Atar. (eşref)

İstiridyeler Cinsiyet Değiştirebilir. (Sertan)

Karanlık Bir Odada Tutulan Bir Japon Balığının Rengi Gitgide Solacaktır. (Sertan)

Dünyanın En Yavaş Balığı Denizatıdır. Denizatları Akıntıya Karşı Yüzemezler Ve Sürüklenmemek İçin Kuyrukları İle Etraftaki Bitkilere Tutunurlar. Denizatları İçin En Büyük İtici Güç Sırt Yüzgeçleridir. denizatları Ortalama 0.016 Km/h 'dan Fazla Hız Yapamazlar. (emre)

Yunus Balıkları En Zeki Hayvan Oldukları İçin Biz İnsan Oğlunun Konuştuğu Çoğu Şeyleri Anlayabilir. (emine)

Denizatlarında Annenin Yumurtayı Babaya Verdiğini Ve Babanın Da O Yumurtayı 6-8 Hafta Kesesinde Taşıdıktan Sonra, Kesesinde Yavru Bir Denizatı Doğurduğunu Biliyor Musunuz? (ahmet)

Mavi Balinanın Gözünün Futbol Topu Kadar Büyük Olduğunu Biliyor Musunuz? (BARIŞ FIRAT)

Denizlerde Yaşayan Çoğu Gözle Görülemeyecek Kadar Küçük Bitki Ve Hayvanlara Plankton Denildiğini, Bitkisel Planktonların Dünyadaki Tüm Ormanlardan Daha Fazla Oksijen Ürettiğini Biliyor Musunuz? (Cemile Pınar PİROL)

Bir Pirhananın İnsan Elini 3 Isırışta Bileğinden Koparabileceğini Biliyor Musunuz? (idris çiçek)

Yetişkin Bir Balinanın Kalbi Kamyon Kadardır Hatta Bazı Damarlarında Kolayca Yüzülebilir. (Sir Ellen)

Sudaki Canlılar Diğer Sayfalar

1 2 3 [4]5

Kısa İlginç Bilgiler Ekleyebilirsiniz

Sudaki Canlılar İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgilerde 116 Kayıt

Kısa İlginç Bilgiler Arşivine Dön