Eğitim Sitesi

Kuşlar Alemi İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Kuşlar Alemi İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Yuvalarını buzulların burnuna yakın çatlaklara yapan ak kanatlı diuka ispinozu bu özelliğinden dolayı buzulkuşu olarak da adlandırılmaktadır. Yuvalarını buzula yapan tek kuş türü olarak bilinir. (Leyla Kabak)

Albatros kuşunun hiç durmadan 128 gün uçabildiği görülmüştür. (dersimiz.com)

"Deve kuşu gibi kafayı kuma gömme" gibi kalıplaşmış bir söylem olmasına rağmen, bugüne kadar yapılan araştırmalarda kafasını saklayan, kuma gömen deve kuşuna rastlanmamıştır. (dersimiz.com)

Papağanlar Bir Şey Anlamazlar Sadece Tekrar Ederler (bilen)

Muhabbet Kuşlarının Kabarması Çiftleşme Döneminin Geldiği Anlamına Gelmez. Bir Rahatsızlık Ya Da Huzursuzluk Anlamına Da Gelir. İlgilenmez İseniz De Kabarırlar. (ısparta galatasaray)

Ebabil Kuşları Sadece Üremek İçin Yere İnerler.Onun Dışında Ömürlerini Uçarak Geçirirler.Yeme İçme İhtiyaçlarınıda Uçarken Temin Ederler.Yumurtaları Düşmesin Diye De Salgıladıkları Bi Maddeyle Yuvalarına Yapıştırırlar... (ABDUSSAMED GÖZÜTOK)

Kuşlar acı biberin acılığını hissedemezmiş. (Cansu KOÇ)

Arı kuşları saniyede yaklaşık 60-70 defa kanat çırpar. (Şule)

Büyük su çulluğu kuşu İsveç'ten Afrikaya hiç durmadan iki gün boyunca uçabiliyor. Bu yolculuk ortalama 6760 km'ye eşit. Ortalama hızı ise saatte 96 km. (dersimiz.com)

Pelikanlar balıkları üstten gördüğünde hemen o bölgeyi tespit edip suyu ağzına çeker, sonra da suyu dışarı püskürtüp balığı yer. (berna)

Avustralyada Yaşayan Lirkuşu Otomobil Alarmlarını Taklit Edebilir. (HAZAR DEDE)

Gugu Kuşu Kuluçkaya Yatamaz. Peki Nasıl Neslini Devam Ettiriyorlar. İşte Cevabı: Farklı Farklı Kuş Yuvalarına O Kuşun Yumurtasına Benzer Yumurta Yaparak. (ABDULBASİT AKDEMİR//GEBZE)

Guguk Kuşları, Yumurtalarını Başka Türden Kuşların Yuvalarına Bırakır Ve Yavrular Bu Kuşlar Tarafından Büyütülür. Bu Yavrular Da Ergin Hale Gelince, Yumurtalarını Yine Başka Türden Kuşların Yuvalarına Bırakır. (edip)

Bir Devekuşunun Gözü Beyninden Büyüktür. (Fatma Nur Bayram)

Sinekkuşları Saniyede 60 Kez Kanat Çırparlar. (serhat dalgıç)

Deve Kuşlarının Gözleri Beyinlerinden Büyüktür. (serhat dalgıç)

Baykuşlar Kafasını 270 Derece Döndürebilir. (elif)

Erkek Baykuşlar, Eşleri Uyurken Dengesini Kaybedip Düşmesin Diye Onlara Yastık Olurlar... (ÇAĞLAR SOLKOL)

Mavi Rengini Görebilen Tek Kuş Baykuştur. (Eren taha yalçın)

Kuşların Tüyleri Elektrik Geçirmediğinden Yıldırım Çarpma Riski Taşımazlar. (BAYAN BİLGİLİ)

Kasak Kuşları Yakaladığı Avlarını Sert Pençeleri Olmadığından, Dikenlere Batırarak Öldürür, Sonra Yer. (Can Berk Gençtürk)

Avustralya'da Yaşayan Gökkuşağı Papağanları,yaralarına Ulaşamadığı Zaman Eşlerinin Yardımı İle Tükürüğünü Yaralarına Sürerek İyileşmesini Sağlarlar. (İbrahim nazım güme)

Kuş Tüyleri Sıcak Havada Daha Hızlı Uzar. (ÖZGÜR DENİZ TÜRKMEN)

Ufak Bir Kuş Olmasına Rağmen Bir Sinek Kuşunun Kalbi Dakika Da Yaklaşık 1260 Kez Atar. Diğer Taraftan Bu Kuşlar Saniyede Ortalama 60 Kez Kanat Çırpmaktadırlar. Saat De 100 Km Hızla Uçabilirler. Ve Geceyi Hareketsiz Geçirirler.aşırı Hareketli Olduklarından Süs Kuşu Olarak Tutulmaları Halinde Kafes Hayatına Dayanmaları Güçtür. (Emine YALÇIN)

Kolibri Olarak Bilinen Sinek Kuşları O Kadar Ufaktırlar Ki, Düşmanlarından Biri Peygamber Devesi Olarak Bilinen Böcektir. Sinek Kuşları Yaklaşık 1,5 Gr. Ağırlığında Ve 2,5 Cm. Uzunluğuna Sahiptirler.bu Kuşlar Havada Kanat Çırparak Durabilen Ve Gerisin Geri Uçabilen Yegane Kuştur. (Emine YALÇIN)

Yeni Zenlanda'da Yaşayan Kea Diye Bilinen Bir Cins Papağan Kuşu Araba Camlarının Etrafındaki Lastikleri Yemekten Hoşlanmaktadır. (Emine YALÇIN)

Kuşlar Alemi Diğer Sayfalar

[1]2

Kısa İlginç Bilgiler Ekleyebilirsiniz

Kuşlar Alemi İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgilerde 35 Kayıt

Kısa İlginç Bilgiler Arşivine Dön