Eğitim Sitesi

Karışık Tuhaf Bilgiler İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Karışık Tuhaf Bilgiler İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Yer Çekimsiz Bir Yerde Mumun Alevi Küre Şeklinde Olur. (alaşehirli)

İlk Reklam Filmi Dondurma İçin Çekilmiştir. (kartaliçe elif)

Mc Donalds'ın Altın Kemerini Tanıyanların Sayısı, Hristiyan Tacını Tanıyanlardan Fazla. (okan erdoğan)

Coyote, Road Runner´ı ancak 1980´lerde yakalayabilmiştir. (taner)

1 Sifon 5 Günlük Su İhtiyacınızı Karşılar. (deniz)

Bir İnsanın Su Yemek Olmadan Yaşaya Bildiği En Uzun Süre 18 Gündür. (salim karaduman)

İki Kere 4 saatlik Uyku 8 Saatlik Uykudan İyi Olduğunu Biliyormusunuz. (salim karaduman)

Evinizdeki toz parçacıklarının büyük çoğunluğu ölmüş deri dokusudur. (BİR DOST)

İnsan Saçı 3 Kg Ağırlık Kaldırabilecek Güçtedir Ve Esnektir. (Beyza Şahin)

İnsan Akciğerleri, Bir Klimada Hava Temizleyici Yerine Kullanılsa, O Ortamdaki Havada Hiç Bir Bakteri Kalmayacağını Ve Havanın Tertemiz Olacağını Biliyor Muydunuz? (Ceren Ufakacar)

Eğer Aynı Zamanda Hıçkırır, Aksırır Ve Gaz Çıkarırsanız Patlarsınız. (Ceren Ufakacar)

Elmasın Dünya Üzerinde Bilinen En Sert Mineral Olduğunu, Yunanca Bir Terim Olan Ve "hükmedilemez" Anlamına Gelen "adamas" Kelimesinden Geldiğini Biliyor Musunuz? (Edip34)

Birçok Ruj Çeşidi Balık Pulu İçerir. (NurSena)

İngilizler Bütün Dünyadaki Milletler İçinde En Çok Çay İçen Millettir. Her Yıl Kişi Başına 1.355 Bardak Çay İçilir. (NurSena)

Gotik, Kendine Has Özelliği Olan Bir Sanat Anlayışı Ve Yazı Şeklidir. (misafir)

Sivrisinek kovucu spreyler sinekleri kovmuyor. Sizi gizliyor. Sivrisineğin alıcılarını bloke ederek sizin orada olduğunuzu anlamamalarını sağlıyor... Sivrisineğin kulağımıza işkence gibi gelen vızıltı sesi onun saniyede 500 kez kanat çırpması yüzünden oluşur. (nihal gürel)

En Kısa Korku Hikayesi:dünyada Tek Kalan Bir Kişi Evdeyken Kapı Çalar :) (KuRTaLaN_04)

Kağıt Para Sanıldığı Gibi Kağıttan Değil Pamuktan Yapılır. 1950´den Önce Kenevir, Ağaç Kabuğu Ve Marijuana Yaprağı Kullanılarak Yapılırdı. (Hakkı Özcan)

Eğer Bir İnsan 8 Sene, 7 Ay Ve 6 Gün Bağırabilseydi (Aralıksız), Bu Bir Kahveyi Isıtabilcek Olan Enerjiye Eş Bir Enerji Oluştururdu. (Hakkı Özcan)

Doğadaki Bütün Canlıların Dişisi Daha Gelişmiş Bir Beyin Yapısına Sahiptir. (Betül Çolak)

Titanic Gemisi İçin 2224 Tane Bilet Kesilmişti, Ancak Gemiye 2223 Kişi Binmişti. Gemiye Binmeyen Tek Kişi İse Türk Dr. Ömer Akalın'dı. (Betül Çorak)

Dünyada İlk Pul Basma Şerefini Elinde Bulunduran İngiltere'nin Bastığı Pullar Üzerinde Ülke İsmi Yoktur. Bunun Yerine Pulun Sağ Veya Sol Üst Köşelerinde Ait Olduğu Zaman Döneminde İktidarda Olan Kral Veya Kraliçenin Portre Silueti Bulunmaktadır. (PTT)

500 Metre Derinlik Ve 300 Derece Sıcaklıkta Yaşayabilen Bakteriler Bulunmaktadır. (Can Berk Gençtürk)

Macar Yanosh Voven Ve Karısı Sara Dünyada En Uzun Aile Hayatı Sürmüşler. Onlar 147 Sene Beraber Yaşamışlar. Yanosh 172 Sara 164 Sene Yaşamıştır. Öldüklerinde En Küçük Çocuklarının 116 Yaşı Varmış. (ilhan gedik)

1994 Dünya Kupası'nda Bulgaristan Futbol Takımının 11 Oyuncusunun Hepsinin İsminin Sonu "ov" İle Bitiyordu. (ilhan gedik)

Renk Güneş Işınlarının Elmas,kristal,ayna,cd Veya Kitap Cildine Yansıması İle Oluşur.eğer Her Yansıdığında Güneşin O Zamanki Hangi Işını Bu Maddelerden Birine Çarparsa Gözümüzde Kalıcı Bir Görüntü Bırakır.gökkuşağının Oluşum Nedeni De Yukarıda Verdiğimiz Maddelere Işık Gelerek Renk Yansıtmaları. Peki O Zaman Neden Yağmurdan Sonra Gökkuşağı Çıkar Diye Sorarsanız Cevabını Okuyun güneş Işınları Elmas,kristal,ayna,veya Cd Ye Çarparak Renk Yaydığı Gibi Su Damlaları Da Kristalin Yapısına Sahip Olduğu İçin Etrafımızda Oluşan Renkler Bu Sefer Havada Oluşur İşte Gökkuşağıda Bu Renklerin Bir Süre Havada Bulunduğu Zamanki Görüntüdür. (yusuf berk ciminli)

Karışık Tuhaf Bilgiler Diğer Sayfalar

İlk Sayfa ... 5 6 [7]8 9 10 ... Son Sayfa

Kısa İlginç Bilgiler Ekleyebilirsiniz

Karışık Tuhaf Bilgiler İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgilerde 295 Kayıt

Kısa İlginç Bilgiler Arşivine Dön