Eğitim Sitesi

Karışık Tuhaf Bilgiler İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Karışık Tuhaf Bilgiler İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Oscar heykelciğinin altın fiyatlarına bağlı olarak değeri yani yapım maliyeti, yaklaşık olarak 400-900$ arasında değişmektedir. Michael Jackson, 1999 yılında, 1939 yılı Oscar ödülünü alan " Rüzgar Gibi Geçti" filminin kazandığı heykelcik için yaklaşık 1,5 milyon $ ödemiştir. (bilen corç)

Dolma Kalem Alan İnsanların %98'i Kendi İsmini Yazar (kathül)

Eskişehir'de intihar etmek için çatıya çıkan inşaat işçisi yükseklik korkusundan dolayı bayıldı. (Cansel)

Guinness Rekorlar Kitabı'na Göre Kütüphanelerden En Çok Çalınan Kitap Guinness Rekorlar Kitabı'dır. (Süleyman)

Bir İnsanın 31. Yaşı Doğduğu Andan İtibaren 1 Milyarıncı Saniyeye Denk Gelir. (fatih çolak)

Soğan Dograrken Sakız Çiğnerseniz Gözleriniz Yaşarmaz (Beyza_1907)

2009 yılında Geraint Woolford adlı emekli bir polis kuzey Galler'deki Abergale hastanesine kabul edildi ve kendini adı Geraint Woolford olan başka bir emekli Polisin yanında buldu. Adamlar akraba değildi. Hiç birbirlerini tanımıyorlardı. İşin en ilginç olan tarafı ise İngiltere'de ismi Geraint Woolford olan sadece iki kişi vardı ve bu kişiler de onlardı. (Paşa)

Victor Hugo'nun ünlü eseri sefiller 1862 yılında ilk kez basıldığında,Hugo kitabının nasıl sattığını sormak için yayıncısına alaycı bir telgraf gönderir. Telgraf'ın tamamı şuydu '' ? '',yayıncıdan gelen coşkulu cevap ise şöyleydi '' ! '',kısa ve net bir anlaşma yöntemi. (Aziz)

23 kişilik bir grupta, iki kişinin aynı doğum gününe sahip olma olasılığı %50'dir. 57 kişilik grupta bu olasılık %99'a çıkıyor. (Matematikle İlgili İlginç Bilgiler)

Yapılan araştırmalara göre, başkalarını neşelendiren insanların %78'i, kendileri mutlu değiller. (ahmet)

İnsanların %80'inden fazlası isminden ve ses tonundan memnun değildir. (erdemli)

Türkiye de her 10 evden 7'sinde televizyon kumandasının arkası bantlıdır. (betül)

2011 yılında Hollanda'da yapılan bir çalışma, çişini tutmak konusunda başarılı olan insanların uzun dönemli para idaresi konusunda da başarılı olduklarını gösteriyor. (ilginçbilgiler.net)

Bir ignliiz üvnseritsinede ypalaın arşaıtramya gröe, kleimleirn hrfalreiinn hnagi srıdaa yzalıdkılraı ömneli dğeliimş. öenlmi oaln brincii ve snonucnu hrfain yrenide omlsaımyş. ardakai hfraliren srısaı krıaşk oslada ouknyuorumş. çnükü kleimlrei hraf hraf dğeil bri btün oalark oykuorumuş (ByBilgin)

Leonardo Da Vinci aynı anda bir eliyle yazı yazıp diğer eliyle resim yapabiliyordu. (erhan)

Elinizin Birini Soğuk, Diğerini Sıcak Suya Koyunca, Aynı Anda Ilık Suya Koyun Sıcak Eliniz Soğuyacak, Soğuk Eliniz Isınacaktır. (Ömürcan Yeşil)

Bir insanla ne kadar saçmalıyorsanız, o kadar samimisinizdir. (Bahar)

Aşk kelimesi, Arapça aşekadan gelir. Aşeka, bir ağacı saran, besinini ağaçtan alan ve zaman içinde ağacı kurutarak öldüren sarmaşığa denir. (çokbilen)

Alışveriş arabaları ve sepetleri daha çok şey satın almanız için büyük yapılmıştır. Yapılan deneyler boyutu iki katına çıkarınca tüketimin yüzde 19 arttığını ortaya koymuştur. (bybilgin)

İskambildeki papazlardan sadece kupa papazının bıyığı yoktur... (serserim)

Kaptan korsanların taktıkları tek göz bandının amacı, karanlık yerlere girildiğinde karanlığa alışma süresini yok etmektir. (bybilgin)

İntiharla ölenlerin sayısı, çatışmalarda ölenlerden fazla. (Kaan)

Esnemek Bulaşıcı Olduğu Kadar Okunduğunda Da İnsana Bulaşır. İlginçtir Ki Esneme Kelimesini Okuyanların Çoğu Esnemeye Başlar! (asya sn)

Ortalama Bir İnsan, Ömrü Boyunca Dünyanın Çevresini Yaklaşık Üç Defa Dolaşacak Kadar Yürür. (Dilanur Tuncay)

Karşı Cinsten Bir İnsanla Ne Kadar Sık Konuşursanız, O İnsana Aşık Olma İhtimaliniz O Kadar Çok Artacaktır (Ahmet)

Dalgıçların üzerindeki su, kırmızı ve sarı ışığı filtreleyerek her şeyin mavi tonda olmasını sağlıyor. Yapay bir ışık kaynağıyla dalmak ise su altının gerçek renklerini görmenizi sağlayabilir. (enes)

Karışık Tuhaf Bilgiler Diğer Sayfalar

1 [2]3 4 5 6 ... Son Sayfa

Kısa İlginç Bilgiler Ekleyebilirsiniz

Karışık Tuhaf Bilgiler İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgilerde 295 Kayıt

Kısa İlginç Bilgiler Arşivine Dön