Eğitim Sitesi

Karışık Tuhaf Bilgiler İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Karışık Tuhaf Bilgiler İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

1 kuruşun maliyeti 2 kuruş olduğundan ücretimden kalkmıştır. (Numfarzey)

Çiğ yumurtayı tabakta döndürün. Elinizle tutup hemen bırakın. Yumurta dönmeye başlar. Aynı şeyi pişmiş yumurta ile yaparsanız yumurtanın dönmeyeceğini görürsünüz. (5B den)

Deniz Yıldızların Beyni Yoktur (Zafer)

Yalnızca, Parmaklarının Üst Eklemini Parmak Düz Olacak Şekilde Kırabilenler Ressam Olabilir. (Mısra)

Mor ve ötesi ışınları görebilen arılar, buldukları çiçeklerin yerlerini diğer işçi arılara yaptıkları arı dansı denilen bir işaret dili ile bildirirler. Bu dans sırasında yapılan hareketler çiçeğin uzaklığını ve yönünü anlatır. (şeyma)

Dünyada Her Sekiz Saniyede Bir Bebek Doğmaktadır. (-)

İstanbul'da midesine kaçan sineği öldürmek için ağzına sinek ilacını sıkan kişi zehirlenerek öldü. (2003) (zafer)

Yeni Yıkanan Tül Perdeler Kurutulmadan Asılırsa Ütü Yapılmasına Gerek Kalmaz. (Beyza)

4 basamaklı farklı rakamlardan oluşan bir sayı tutun. Rakamları en büyük ve en küçük sayıyı verecek şekilde sıralayıp birbirinden çıkarın. İşlemi tekrar edin. En fazla yedi adımda 6174 sayısını elde edeceksiniz. (ilginçbilgiler.net)

Rubik Küpü'nün trilyon kere trilyonlara varan kombinasyonlar içinde her durumda en fazla 20 hamlede çözülebileceği matematik yoluyla ispatlandı. (dersimiz.com)

Pi sayısı 2012 itibariyle bir trilyonuncu basamağına kadar hesaplandı. (ilginçbilgiler.net)

Dil becerileri erken gelişen bebeklerin hayatlarının ilerleyen dönemlerinde alkolik olma riskleri daha yüksek. (Dersımız. Com)

"The Name Experiment" (İsim Deneyi) adındaki bir araştırma, isimlerin farklı çekicilik seviyeleri olduğunu ortaya koyuyor. (Ben)

Matematikte Bilinmeyen Sembolü Olarak Kullanılan 'x' Aslen El- Harezmi'nin Cebir Kitabında Kullandığı Arapça Kökenli 'şey' Sözcüğünden Geliyor. (Matematikle İlgili İlginç Bilgiler)

Tuvalet kağıdı geri dönüştürülmüş kağıttan üretilebilmesine rağmen, pazarlama kaygıları nedeniyle bu yöntem uygulanmıyor. ABD'de bu şekilde üretilen tuvalet kağıdı oranı sadece yüzde 2. (dersimiz.com)

Oldukça kolay bir şekilde bulabildiğiniz bu kalemin muhteşem bir inovasyon hikayesi var. Bebeklerin bu kalemlerle oynadığını hatta ağızlarına soktuğuna çok sefer şahit olmuşsunuzdur. Hatta büyükler de sinirlendiklerinde gerildiklerinde kalemin baş tarafını kemirmeye başlıyorlar... Bu durumu gören BIC isimli firma 1991 yılında yeni bir tasarımla ürünü tekrar piyasaya sürmüş. Aslında bakıldığında iki tasarım arasında hiç fark yok diğerinde şu kırmızı dairenin olduğu nokta da kapalı. İşte tam da bu noktada o iki ürün arasındaki fark ortaya çıkıyor. Bu tasarımdaki o ufak delik kalem başlığı yutulduğunda yutanın oksijen almasına olanak sağlıyor. (demet)

Bir Ton Kağıt Geri Dönüştürüldügünde 17 Ağaç Kurtarılır. (ertg)

Nokia Aslında Finlandiyada Bir Şehrin İsmidir. (Rjrf)

Hz. Muhammed (S.a.v) İn İlk Sözü Ümmet İdi. (big)

İki basamaklı iki sayıyı tek satırda çarpabilirsiniz. (ilginçbilgiler.net)

J harfi, herhangi bir elementin atomik sembolü olarak kullanılmayan alfabenin tek harfidir. (Tuğba)

Ups Kargo Araçları, Amerika'da Her Sene 37 Milyon Litre Yakıt Tasarruf Ediyor. Ups Bunu, Araçlarına " Sola Dönüş Yasağı" Getirerek Başarıyor. (caner)

111.111.111 X 111.111.111=? Sonuç=12,345,678,987,654,321 (Alim)

Dünya Nüfusunun Sadece %10 U Solaktır. %89 Sağlak %1 İse Her İki Elini Kullananlardan Oluşmaktadır. (gh)

Mario Blokları Eliyle Kırar, Kafasıyla Değil. (Tuğba)

İngiltere'de yapılan bir ankete göre, ülkedeki yolcu uçağı uçuran pilotların %50′si uçuş sırasında uyuyakaldıklarını itiraf ettiler. (betül)

Karışık Tuhaf Bilgiler Diğer Sayfalar

[1]2 3 4 5 6 ... Son Sayfa

Kısa İlginç Bilgiler Ekleyebilirsiniz

Karışık Tuhaf Bilgiler İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgilerde 295 Kayıt

Kısa İlginç Bilgiler Arşivine Dön