Eğitim Sitesi

İnsan Vücudu İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

İnsan Vücudu İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgiler

Bazı kök hücrelerin insanın ölümünden 17 gün sonra dahi canlı kalabildiği keşfedildi. (Bilen)

Eğer 15 Dakika Hareketsiz Kalırsanız Vücut Bir Bilgisayar Gibi Kapanır. (naruto)

Rüyadaki renklerin yorumlanması kişiden kişiye göre değişir. Örneğin mavi bir kişinin rüyasında aşkı temsil ederken başka biri için tamamen farklı bir şeyi temsil edebilir. (bybilgin)

Kalbimiz Elektirik Sinyalleri Sayesinde Çarpar, Çalışır. (nuray)

Ortalama bir insan; 23 bin kez göz kırpar, 100 bin kez kalbi atar, 23 bin kez nefes alır, Karaciğeriyle 1500 litre kanı süzer, Midesiyle 2 litre asit üretir. (doğukan)

Sigarayı yeni bırakan kişilerle sigara içenler karşılaştırıldığında sigarayı bırakmış kişiler rüyalarının daha canlı olduğunu gözlemlenmiş. (bybilgin)

5 duyu organımız vardır; ancak bunların hafızaya en çabuk ulaşanı koku alma duyumuzdur. (Bilal EREN)

Doğduktan sonra kör olmuş insanlar rüyalarında görüntü ve renkler görebilirler. Doğuştan görme engelliler ise herhangi bir görüntü görmemelerine rağmen, rüyalarında dokunma, tat ve koku hislerini deneyimlerler. (bybilgin)

Hamile kadınlar rüyalarını daha iyi hatırlarlar. Bu hamilelik süresindeki hormonal değişimlerden kaynaklanır. (bybilgin)

Alkol beyin zarındaki aktiviteleri yavaşlattığından ötürü kişiyi REM uykusu yerine derin yavaş dalga uyku evresine sokar bu da görülen rüyalar üzerinde etki yapar. (bybilgin)

Rüyalarının farkları erkekler genellikle korku, öfke, sinir ve şanssızlık temalı rüya görürken kadınlar daha pozitif duygu yüklü rüyalar görürler. (bybilgin)

Rüyalarda genellikle tanıdığımız ya da gün içinde karşılaştığımız insanların yüzlerini görürüz. (bybilgin)

Eğer bir bebeğe yaklaşıp dilinizi çıkarırsanız bebek de size dilini çıkaracaktır. Bu beynimizdeki ayna nöronlarla gerçekleşir. (yağmur)

Vücudumuzda insan hücrelerinden 10 kat daha fazla bakteri hücresi yaşıyor. (Dr. Cenk)

Bebeklere ait bazı hücrelerin doğumdan sonra anne vücudunda onlarca yıl boyunca yaşayabildiği keşfedildi. (ÇokBilen)

Bebeklerin parmak izleri anne karnında 14. haftada oluşuyor. (Dr. Cenk)

Aynı anda 4 şeyi hatırlayabilirsiniz. Fazlası insanın doğasına aykırı... (ZEHRA)

İnsanların %90'ı uyumadan önce kafalarında senaryo yazar. (Ayhan)

Çocukluğunda siyah beyaz televizyon izlemiş bireyler diğer bireylere göre daha sık tek renkli rüyalar görme eğilimine sahiptir. (bybilgin)

Bilim adamları aynı anda horlamanın ve rüya görmenin mümkün olmadığını söylüyor. İyi haber: Eğer bütün gece rüya gördüyseniz yanınızdakini horlayarak rahatsız etmemişsiniz demektir! (bybilgin)

Çocukların rüyaları yetişkinlerden daha kısa olur. Çocukların rüyalarının 40%'ı kabustur. Hayvanlar çocukların rüyalarında sıklıkla gördükleri ögelerdir. (bybilgin)

Dirseğinize dilinizi değdirmeniz imkansızdır diye uzun yıllar yaygın bir görüş vardı; ancak görüldü ki aslında bunu yapabilenler var! (ben)

Psikolojik analistlere göre, insanlar kendilerini ölüm senaryoları içinde hayal ediyor. En çok hayal edilen ise yüksek binadan düşme anıdır. (masalcı)

Erkekler çok düşük kalori alımına sebep olan diyetler uyguladıklarında daha az cinsel temalı rüya görürler. (bybilgin)

Ailenin en büyük erkek çocuğu diğer kardeşlerinden daha pozitif rüyalar görür. En büyük kız çocuğu ise rüyalarında daha agresif karakterler görür. (bybilgin)

Rüyaların 50%'si uyandıktan sonraki 5 dakika içinde unutulur. 10 dakika içinde 90%'ı unutulur. (bybilgin)

İnsan Vücudu Diğer Sayfalar

1 2 [3]4 5 6 ... Son Sayfa

Kısa İlginç Bilgiler Ekleyebilirsiniz

İnsan Vücudu İle İlgili İlginç Tuhaf Bilgilerde 316 Kayıt

Kısa İlginç Bilgiler Arşivine Dön