Eğitim Sitesi

Hayvanların Hayatımızdaki Yeri

Hayvanların hayatımızda büyük ve önemli bir yeri bulunmaktadır. İnsanlar, geçmişten günümüze kadar hayvanlardan birçok şekilde faydalanmış, onların yararını görmüştür. İnek, keçi ve koyun gibi hayvanların etleri ve sütlerini yemiş içmiş, bin bir çeşit çiçek gezen arıların ...

Hayvanların Hayatımızdaki Yeri

Hayvanların hayatımızda büyük ve önemli bir yeri bulunmaktadır. İnsanlar, geçmişten günümüze kadar hayvanlardan birçok şekilde faydalanmış, onların yararını görmüştür. İnek, keçi ve koyun gibi hayvanların etleri ve sütlerini yemiş içmiş, bin bir çeşit çiçek gezen arıların ballarından beslenmiş, bu yiyeceklerle karınlarını doyurmuştur. Hayvanlar sadece yiyecek sağlamamıştır. Aynı zamanda derileri ve yünleri ile insanların kendilerini sıcak tutmalarını sağlamış, at gibi binek hayvanlar ile de ulaşım işlemleri gerçekleşmiştir.  

 

Günümüze bakıldığında ise hayvanların özellikle tekstil ve gıda için ham madde sağladığını görmekteyiz. Örneğin, tavuk ve kaz gibi hayvanları ele alalım. Bu hayvanların tüyleri yastık, kostüm, yorgan yapımı gibi alanlarda kullanılmakta, yumurta ve etleri ise gıda sektörü için önemli bir ham madde olmaktadır. 

 

Hayvanlar aynı zamanda günümüzde, kurtarma çalışmaları ve aramalarda da büyük bir fayda sağlar. Örneğin, deprem olduğunda arama kurtarma köpekleri koku duyularını kullanarak insanların bulunmasına yardımcı olur, uyuşturucu ve hırsızlık gibi durumlarda da koku duyuları ile bu zararlı insanların yakalanmasını sağlar. 

add

tag Hayvanların Hayatımızdaki Yeri hayvanlar ve insanlar hayvanlar

Karma Yazılar Son Eklenenler

Hayvanların Hayatımızdaki Yeri Hakkında Yorum Yazın...

  

Hayvanların Hayatımızdaki Yeri Hakkında Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz.

Hayvanların Hayatımızdaki Yeri