Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Hüseyin Çelik'ten öğretmenlere mesaj eğitim haberi

eğitim haberleriHüseyin Çelik'ten öğretmenlere mesaj

celik2.jpg Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlerin ağır ekonomik ve sosyal sorunlar altında bile öğrencileri ideallerinden hiçbir zaman taviz vermediğini belirterek, "Bu görevi yerine getirirken şevkinizi kıracak, hızınızı kesecek her türlü olumsuz düşünceyi bir kenara itmek önemli" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Çelik, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Öğretmenliğin çok özel, çok yüce, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın bir meslek olduğunu belirten Çelik, öğretmenliği Atatürk, Diyojen, Socrates ve Hz. Ali'nin sözlerinden yaptığı alıntılarla tanımladı. Çelik şöyle dedi:

"Atatürk diyor ki ‘Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir' Yüzyılar öncesinde Diyojen, ‘Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum' demiştir. Socrates ise öğretmenin ve öğretmenliğin önemini, ‘Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü onun eseri hem her şeydir hem de hiçbir şeydir' diye belirtmektedir. Hz. Ali, öğretmenliğin paha biçilmez değerini en kısa ve etkili biçimde, ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' diyerek ifade etmektedir."

Çelik, öğretmenliğe yönelik hükümet olarak çeşitli hizmetler gerçekleştirdiklerini belirtirken, öğretmenlerin özlük haklarının, sosyal statülerinin yükseltilmesi, eğitim-öğretim konularının öncelikli hedefleri arasında olduğunu kaydetti.

Öğretmenlerin yaşadıkları sorunların eğitim öğretimin diğer alanlarını da etkilediğine dikkat çeken Çelik, kalıcı çözümler üretmedikçe eğitim-öğretim alanındaki diğer hedeflerin de gerçekleştirilemeyeceğini belirtti. Çelik Bakanlığı döneminde öğretmenlere yönelik kariyer basamakları, ek ders ücretlerinin yüzde 40 oranında arttırılması, atamalarda "nokta atama" sisteminin getirilmesi, ilköğretim müfettişlerinin sicil amiri olmaktan çıkartılması, dizüstü bilgisayar kampanyası gibi çalışmalara değindi.

ŞEVKNİZİ KIRMAYIN

Bakan Çelik, öğretmenlerin ağır ekonomik ve sosyal sorunların altında bile öğrencilere idealinden hiçbir zaman taviz vermeden yetiştirdiğini kaydetti. Çelik, "Bu görevi yerine getirirken şevkinizi kıracak, hızınızı kesecek her türlü olumsuz düşünceyi bir kenara itmek önemli. Mesleğinizin kaçıncı yılı olursa olsun ilk günkü heyecanınızın kaybolmaması da önemli" dedi.


ANKA

tag Hüseyin Çelik'ten öğretmenlere mesaj

tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Öğretmenler Bu Önerileri Dikkate Alın! Öğretmenler Bu Önerileri Dikkate Alın!

Her yönüyle spor yapmanın faydaları Her yönüyle spor yapmanın faydaları

Facebook kullanırken mahkum olmayın! Facebook kullanırken mahkum olmayın!

Güncel Eğitim Haberleri