Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Hüseyin Çelik'ten öğretmenlere mesaj eğitim haberi

eğitim haberleriHüseyin Çelik'ten öğretmenlere mesaj

celik2.jpg Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlerin ağır ekonomik ve sosyal sorunlar altında bile öğrencileri ideallerinden hiçbir zaman taviz vermediğini belirterek, "Bu görevi yerine getirirken şevkinizi kıracak, hızınızı kesecek her türlü olumsuz düşünceyi bir kenara itmek önemli" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Çelik, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Öğretmenliğin çok özel, çok yüce, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın bir meslek olduğunu belirten Çelik, öğretmenliği Atatürk, Diyojen, Socrates ve Hz. Ali'nin sözlerinden yaptığı alıntılarla tanımladı. Çelik şöyle dedi:

"Atatürk diyor ki ‘Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir' Yüzyılar öncesinde Diyojen, ‘Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum' demiştir. Socrates ise öğretmenin ve öğretmenliğin önemini, ‘Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü onun eseri hem her şeydir hem de hiçbir şeydir' diye belirtmektedir. Hz. Ali, öğretmenliğin paha biçilmez değerini en kısa ve etkili biçimde, ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum' diyerek ifade etmektedir."

Çelik, öğretmenliğe yönelik hükümet olarak çeşitli hizmetler gerçekleştirdiklerini belirtirken, öğretmenlerin özlük haklarının, sosyal statülerinin yükseltilmesi, eğitim-öğretim konularının öncelikli hedefleri arasında olduğunu kaydetti.

Öğretmenlerin yaşadıkları sorunların eğitim öğretimin diğer alanlarını da etkilediğine dikkat çeken Çelik, kalıcı çözümler üretmedikçe eğitim-öğretim alanındaki diğer hedeflerin de gerçekleştirilemeyeceğini belirtti. Çelik Bakanlığı döneminde öğretmenlere yönelik kariyer basamakları, ek ders ücretlerinin yüzde 40 oranında arttırılması, atamalarda "nokta atama" sisteminin getirilmesi, ilköğretim müfettişlerinin sicil amiri olmaktan çıkartılması, dizüstü bilgisayar kampanyası gibi çalışmalara değindi.

ŞEVKNİZİ KIRMAYIN

Bakan Çelik, öğretmenlerin ağır ekonomik ve sosyal sorunların altında bile öğrencilere idealinden hiçbir zaman taviz vermeden yetiştirdiğini kaydetti. Çelik, "Bu görevi yerine getirirken şevkinizi kıracak, hızınızı kesecek her türlü olumsuz düşünceyi bir kenara itmek önemli. Mesleğinizin kaçıncı yılı olursa olsun ilk günkü heyecanınızın kaybolmaması da önemli" dedi.


ANKA

tag Hüseyin Çelik'ten öğretmenlere mesaj

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box velat aybar :sayın bakanım huseyın celık ben yuksekova nın cumhurıyet ılk okulunda okuyurum.biz burdakı oğrecıler eğitım sıkıntısı cekıyuruz.sızden bazı seyler ısteyebılırmıyım.okulun tekkılılerı uğrasmadığı ıcın ben buna el koydum basaracam dıyurum eğersızde bana yardımcı olursanız basarrım... bız okulumuzda labaruvartımz yok bıde oks hazırlık için okulda kurs verılıyur bunun hacalarımız yazı yazmaktan zorlanıyur tah tamız kücük olduğundan lutfen bıze bır tahta ve labarotuvarsızden ve yetkılılerden rica edıyuruz... LÜTFEN GEREĞİNİN YAPİLMASINI ARZ ADERIM...

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

18 milyon öğrenci karnelerini aldı 18 milyon öğrenci karnelerini aldı

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin

Kitap okumak öğrencinin başarısını artırıyor Kitap okumak öğrencinin başarısını artırıyor

Çoçuğunuza kilo verdirmenin 10 sağlıklı yolu Çoçuğunuza kilo verdirmenin 10 sağlıklı yolu

Güncel Eğitim Haberleri