Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Yarıyıl tatili 3 haftaya çıkarılsın eğitim haberi

eğitim haberleriYarıyıl tatili 3 haftaya çıkarılsın

kar.jpg Kış sporlarının yaygınlaşması ve iç turizmin hareketlenmesini isteyen Turizm Acenteleri Birliği, Milli Eğitim Bakanlığı'na yarıyıl tatilinin üç haftaya çıkarılmasını teklif etti.
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği 2. Başkanı Rıza Ekipmen, ülkeye gelen turist sayısının değil, bıraktığı döviz miktarının üzerinde durulması gerektiğini vurguladı.
Son 10 yıldır iç turizmi nasıl geliştirebileceklerini düşündüklerini belirten Seyahat Acenteleri 2. Başkanı Epikmen, Türkiye'nin turizm ülkesi olduğunun herkesin kabul ettiği tartışılmaz bir gerçek olduğunu söyledi. Acenteler Birliği olarak öncelikli hedeflerini turizmin nasıl ileriye götürebileceği sorusuna cevap olduğunu anlatan Ekipmen, Türkiye'ye 21 milyon turistin geldiği 2005 yılının turizm için önemli bir yıl olduğuna dikkat çekti.
Kişi sayısının üzerinde durmaktan ziyade ülkeye ne kadar ekonomik girdisinin olduğunun önemli olduğunu ifade eden Ekipmen, "İç turizm hareketine baktığımız zaman 2006 yılında 4 milyar dolarlık bir turizm hareketinden bahsedebiliriz. Bu rakama 70 milyonluk nüfus bazında baktığımız zaman daha yeni bir başlangıç diyebiliriz. Artık yurt dışındaki ülkeler Türkiye'den işçi çekmek yerine turist çekiyorlar. Almanya artık bizim insanımıza, yıllarca bize çalışmaya geldiniz artık turist olarak ülkemize gelin diyorlar. Öncelikle biz kendi insanımıza gerekli imkanı sağlamalıyız." diye konuştu.
Bundan 4 yıl önce dünya tarihine bir destan olarak geçen Çanakkale'ye her ilden bir sponsor bularak 4 bin 500 öğrenciyi götürdüklerini açıklayan Ekipmen, bu gelişmenin de yine iç turizm adına yapılan güzel bir çalışma olduğunu kaydetti. Tüketicilerin gönül rahatlığıyla seyahat acentelerine güvenebileceklerini vurgulayan Ekipmen, şöyle devam etti: "Bu da iç turizme büyük bir ivme kazandıracak. Bir diğer projemizi ise; bildiğiniz gibi ülkemizde kayak turizmi çok pahalı bir spor olarak biliniyor. Hele bir de kış sezonunda yarıyıl tatilinin de araya girmesiyle daha da pahalı oluyor. Biz de bunun üzerine kış sporlarını geliştirmek adına Milli Eğitim Bakanlığı'na bir teklif götürerek yarıyıl tatilinin 3 haftaya yayılmasını istedik. Böylece kış turizmini, daha rahat ve ekonomik hale getirmeyi planlıyoruz."

tag Yarıyıl tatili 3 haftaya çıkarılsın

tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Gündüz uykusu hangi saatlerde daha iyidir? Gündüz uykusu hangi saatlerde daha iyidir?

Bu meyve sebzeleri eksik etmeyin Bu meyve sebzeleri eksik etmeyin

Yabancı dil öğrenmek beyni geliştiriyor Yabancı dil öğrenmek beyni geliştiriyor

Güncel Eğitim Haberleri