Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Memur neden AH BE dedi? eğitim haberi

eğitim haberleriMemur neden AH BE dedi?

lira.jpg Birkaç yıl önce başladı AVEA kurumsal hatlar oluşturmaya... Böylece AVEA hat alanlar kendi kurumlarında (aynı bakanlıklarda) çalışan diğer personelle istediği kadar konuşabilecekti. Her kamu personeli önce 2 daha sonra da bir üçüncü hattını alarak bir yakınına da verebiliyor ve böylece kurumsal hat sayısı 3 katına kadar artırılabiliyordu. Her birimiz bu hatları almadan önce imzaladıkları sözleşmede, aldığımız diğer hatlar ve çalıştığımızın kamu kurumunun diğer personeli ile 10 yıl boyunca sınırsız konuşabileceğimiz yazıyordu. Bu süslü cümlelerle AVEA kullanıcı sayısını 5"e 10"a katladı.

Fakat bugün anlıyoruz ki, her şey bir aldatmacadan ibaretti. AVEA çok yeni aldığı bir kararla Emniyet ve Milli Eğitim Bakanlığı personelinin sınırsız konuşma hakkına sınır getirdi. Bu aydan uygulanmak üzere kamu personeline 1000 dakika ( 17 saat ) ücretsiz konuşma sınırı getirdi. Bu uygulama her ne kadar tüm kamu personnelini kapsamasada iki kurumda denendikten sonra diğer kurum hatlarınada uygulanması beklenmekte.Aylık 1000 dakikadan sonrası ise her bir dakika için 78 bin lira ücretlendirilecek. Peki bu bilgilere nerden ulaştım?... Eski yöneticilerimizden Barış beyin bilgilendirmesi ile araştırmaya başlıyorum. İşte size AVEA müşteri hizmetleri ile yaptığım telefon görüşmesinin özeti:

AVEA hattımdan 500"ü çevirerek AVEA müşteri hizmetlerine bağlanıyorum ve soruyorum;

- Ben Öğretmen Hattı kullanıyorum ve bundan böyle sınırsız konuşma hakkımın sınırlandırıldığını duydum, doğru mudur?

Müşteri Temsilcisi;

- Evet, Kasım ayı itibari ile MEB ve Emniyet müdürlüğü kurumsal hatlarında aylık 1000 dakika sınırlandırma getirildi. 1000 dakika sonrası diğer AVEA hatlarıyla görüşülüyor gibi ücretlendirilecek.

Yani, diğer AVEA hatları ile görüşme ücreti ne kadardır?

- 78 binlira.

Yani bizler aylık 1000 dakikayı doldurduktan sonraki her bir dakikamız 78 bin lira ile ücretlendirilecek.

- Evet ulaştırma bakanlığı karar ile bu şekilde olacak.

Peki bizler bu hattı alırken imzaladığımız sözleşmemizde 10 yıl boyunca ücretsiz konuşacağımız yazıyordu. Bizi kandırmış olmuyor musunuz?

Müşteri temsilcisi sözleşmenize bakıyorum diyor ve kısa bir süre sonra, "kullanıcı konuşma sınırını aşınca önlem alınır" şeklinde bir madde okuyor. Konuşmaya devam ediyorum;

Bize bu hatları süslü söylemlerle sattınız. 10 yıl boyunca süreceğini söylediniz. İnternet sitenize baktım yeni uygulama ile ilgili bilgi yok. Tüketici bu uygulamaya geçtiğinizi nereden bilecek?

- Biz herkesi bilgilendiriyoruz. Ama önce konuşma sınırını aşanlara mesaj gönderiyoruz.

Devam ediyorum;

Okuduğunuz sözleşme maddesinde önlem alınır diyorsunuz. Fakat siz önlem almıyor fiyat artırıyorsunuz.

- Ulaştırma bakanlığının kararı ile bu uygulamaya geçildi.

Devam ediyorum;

Lütfen tüketiciyi bu kadar hafife almayın. Kurumsal hattı kullananların hepsi fakülte mezunu. Kusura bakmayın ama milleti "enayi" yerine koyuyorsunuz. Ulaştırma bakanlığı siz diyalog kurmadan böyle bir karar almaz.

Müşteri temsilcisi bu defa söylem değiştiriyor ve;

- Beyefendi böyle bir karar alındı, isterseniz internet sayfamızdan görüş bildirebilirsiniz, diyor.

Beni yetkili birisiyle görüştürmenizi istiyorum, diyorum.

- Şu anda yetkili benim, diyor...

Tabii, yetkili kişiler görüşmezler, müşteri temsilcilerine dinlettirir, biter.... diyorum.

Son olarak;

Hani görüşme öncesi, "bazı konuşmalar kalite ölçümü için kaydediliyor" diyorsunuz ya, bu konuşmayı kaydedin ve kesinlikle silmeyin. Yetkililerinize dinlettirin, teşekkür ederim.

Diyerek konuşmamı sonlandırıyorum...

Sizden isteğim her öğretmen hat kullanan arkadaşımızın mutlaka müşteri hizmetlerini araması ve tepkisini vermesi. Zira kalite ölçümü için bu arşive ihtiyaçları var!

Bizden söylemesi,

Şimdi isterseniz müşteri hizmetlerini arayarak ve internet üzerinden tepkinizi belirtirsiniz, isterseniz hatlarınızı iptal edersiniz, isterseniz de kandırıldığınızdan dolayı manevi tazminat davası açarsınız. Tercih sizin...

Sizi bilmem ama, yontulacak kaz yerine konmak benim hiç hoşuma gitmedi. Galiba bizler koyun gibi durdukça (önce şahsım), başımızda flüt çalan çok olacak...

www.muhabberat.com

tag Memur neden AH BE dedi?

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box RABİA :dolandırıldığımız her kuruşu yasal faizi ile alma hakkımız var. Aveanın bu ilk değil. Göndermediğimiz firmalarına ait içerik mesajlarının ücretini kesiyorlar.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Stresinizi azaltmak için bunları tüketin Stresinizi azaltmak için bunları tüketin

Gözyaşları, göz sağlığının sigortasıdır Gözyaşları, göz sağlığının sigortasıdır

Hafızanızı güçlendirmek için ipuçları Hafızanızı güçlendirmek için ipuçları

Güncel Eğitim Haberleri