Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Cep yasağı anketle belirleniyor eğitim haberi

eğitim haberleriCep yasağı anketle belirleniyor

3.jpg Okullarda öğrenciler tarafından cep telefonlarının yanı sıra iPod, mp3 çalar, kamera, ses kayıt cihazı gibi araçların kullanımı da sınırlandırılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), internet üzerinden ''Bilişim Araçları Kullanım Anketi'' düzenledi. Anketi düzenleme amacı, ''Son zamanlarda öğrencilerin cep telefonlarını diğer bireylerin kişisel sınırlarına giren ve yasal olmayan süreçler içinde kullandıkları, cep telefonlarının bu şekilde kullanılış biçimindeki artıştan kaygı duyulduğu'' şeklinde açıklanırken, eğitim-öğretim ortamlarında cep telefonlarının iletişim amaçlı kullanılmasında çözüm üretme sürecine katkı sağlamanın hedeflendiği ifade edildi.

Bu çerçevede, yönetici, öğretmen, veli, öğrenci meclisi başkanı, okul aile birliği üyeleri ile sivil toplum örgütleri ve diğer ilgililere yöneltilmek üzere 10 adet ''önerme'' hazırlandı ve katılma dereceleri soruldu. Anketle, cep telefonlarının eğitim-öğretim ortamlarında kullanımının tüm öğrenciler için mi yoksa belli sınıf öğrencileri için mi kısıtlanacağı, ses ve görüntü kaydı yapma özelliği bulunan telefonlara izin verilip verilmeyeceği, cep telefonlarını kötü amaçla kullananlar için caydırıcı yaptırımların artırılıp artırılmayacağı belirlenecek.

Ankette ''Cep telefonlarını uzun süre kullanmak öğrencilerin beden ve ruh sağlıklarını olumsuz etkiler'', ''Öğrencilerin eğitim ortamlarında cep telefonu kullanması eğitim-öğretim sürecini olumsuz etkiler'', ''1-3. sınıf öğrencilerinin eğitim ortamlarında cep telefonu kullanımı sınırlandırılmalıdır'', ''4-5. sınıf öğrencilerinin eğitim ortamlarında cep telefonu kullanımı sınırlandırılmalıdır'', ''6-8. sınıf öğrencilerinin eğitim ortamlarında cep telefonu kullanımı sınırlandırılmalıdır'', ''9-12. sınıflar öğrencilerinin eğitim ortamlarında cep telefonu kullanımı sınırlandırılmalıdır'', ''Öğrencilerin eğitim ortamlarında cep telefonlarını kullanması sınırlandırılmalıdır'', ''Öğrencilerin eğitim ortamlarında ses ve görüntü kaydı yapma özelliği olan cep telefonlarını kullanmaları önlenmelidir'', ''Öğrencilerin eğitim ortamlarında cep telefonunu kötüye kullanmaları ile ilgili caydırıcı yaptırımlar artırılmalıdır'', ''Eğitim ortamlarında gerekli durumlarda öğrencilerin ailesi ve arkadaşları ile haberleşmesi konusunda tedbir alınmalıdır'' önerileri, ''Tamamen katılıyorum'', ''Katılıyorum'', ''Kararsızım'', ''Katılmıyorum'' ve ''Hiç katılmıyorum'' şeklinde derecelendirildi.

Anket sonuçlarına göre, cep telefonlarının yanı sıra mp3 çalar, iPod, kamera, ses kayıt cihazı gibi bilişim araçlarının eğitim-öğretim ortamlarında kullanımının belli esaslara bağlanmasının amaçlandığı öğrenildi.

tag Cep yasağı anketle belirleniyor

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box gizli :yasak olmamalı neden yasak ediyorsunuzki öğretmenlerin şiddet uyguladığını saklamak için mi saklamayın tamamen çözüm bulun buna çünki öğretmenler şiddet uyguluyor öğrenclere suçu olsa bile bir vatandaş helede öğrenci asla şiddeti haketmiyor biz okula eğitime gidiyoruz biraz mantıklı olsunlar ve şunu unutmasınlarki öğrenciyi dayak adam etmez kardeşim disiplin suçu cezası ver sözlüsünü düşük ver vb şeyler yap öğrenciye şiddet uygulayan öğretmenlere öğretmen demem ben...

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bu gıdalar gözlerinizi koruyor Bu gıdalar gözlerinizi koruyor

Hayat kurtaran önemli ipuçları Hayat kurtaran önemli ipuçları

Uzun süre ayakta durmak zararlıdır Uzun süre ayakta durmak zararlıdır

Güncel Eğitim Haberleri