Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Sınıfın içinde öğretmen bıçaklandı eğitim haberi

eğitim haberleriSınıfın içinde öğretmen bıçaklandı

okul.jpg Mersin'de 11.sınıf öğrencisi, sınıfta tartıştığı öğretmeniyle küfürleştikten sonra, tüm öğrencilerin şaşkın bakışları arasında cebinde taşıdığı bıçakla öğretmenini bıçakladı.

Onlarca öğrencinin gözünün önünde gerçekleşen olayın ardından ağır yaralanan öğretmen Cafer Karaoğlu ambulans ile hastaneye kaldırılırken Muharrem Er isimli öğrenci ise kayıplara karıştı.

Olay, Mersin Nihal Erdem Ticaret, Dış ticaret ve İletişim meslek Lisesi'nde meydana geldi. İddiaya göre öğleden sonra 11/B sınıfındaki dersine gelen Muhasebe Öğretmeni Cafer Karaoğlu (34) sırası eğri duran öğrencisi Muharrem Er'e (17) sırasını düzeltmesini söyledi. Ancak genç öğrenci öğretmeninin uyarısı dikkate almayarak arkadaşları ile konuşmaya devam etti.

Ancak öğrencisinin sırayı düzeltmemekte deki ısrarı üzerine öğretmen Karaoğlu bağırmaya başladı. Karşılıklı bağrışmanın yaşandığı sınıfta daha sonra öğretmen ile öğrenci arasında hakaret dolu sözlerinde sarf edildiği iddia edildi. Sınıfta bulunan öğrencilerin iddiasına göre tartışmalarının dozunu sürekli artıran öğretmen ile öğrencisi daha sonra sınıftan ayrılıp koridora çıktılar.

Burada da tartışmaya devam edilmesi üzerine öğretmen Cafer Karaoğlu'nun öğrencisine tokat atmak üzere elini kaldırdığı ancak, öğrencisinin Karaoğlu'nun elini tutarak buna müsaade etmediği iddia edildi. Muharrem Er'in daha sonra ise cebinden bıçak çıkararak öğretmenine saldırdığı ve koltuk altından bıçakladığı iddia edildi.

Aldığı bıçak darbesinin ardından hemen öğretmenler odasına koşan Cafer Karaoğlu isimli öğretmen okula çağrılan ambulans tarafından Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu ve hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenilen öğretmen Cafer Karaoğu'nun Genel Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alındığı öğrenilirken, olayın ardından kayıplara karışan Muharrem Er isimli gencin yakalanması için polis çalışma başlattı.

Öğretmeni bıçaklayan öğrenci yakalandı

tag Sınıfın içinde öğretmen bıçaklandı

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box ecem :çok felaket birşey öğretmenlik kutsaldır vebu bizi büyük adam eden öğretmenlerimize yapılmaz

box :Ya herşey kolay öyle değilmi neden hiç öğrenci düşünülmüyor tamam kabul belki o öğrenci de bir sorun vardı hocamız suçsuzdur ama şunu merak ediyorum böyle öğrenciler var ama bunlardan daha beter öğretmenlerde var sakın unutmayın...Ben lise 1 de öğretmenim bana yumruk attı ve piç diyip tekrar vurucakken karşılık verdim ve ben şu anda atıldım okuldan ne yapmam lazımdı bana söylermisin öğretmenimiz sürekli bize küfür ediyodu hiç öğrenciyi düşünmüyolar genç bu buna nasıl ben küfür ederim diye düşünmüyolar sonra biz karşılık verince suç öyle deilmi şu anda benim hayatım karardı bir tane kendini bilmez eğitimciyim diyen kişi yüzün

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Kahvaltı Yapan Çocuk Daha Başarılı Oluyor Kahvaltı Yapan Çocuk Daha Başarılı Oluyor

Sağlıklı ve uzun yaşamın altın kuralları Sağlıklı ve uzun yaşamın altın kuralları

Bu gıdalar gözlerinizi koruyor Bu gıdalar gözlerinizi koruyor

Güncel Eğitim Haberleri