Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Öğrenciye dizüstü bilgisayar eğitim haberi

eğitim haberleriÖğrenciye dizüstü bilgisayar

laptop.jpg Öğrenciye dizüstü bilgisayar
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, öğrencilere seslenirken ''Üniversitemizin hedefi, sizi Türkiye'de ve dünya arenasında lider olarak yetiştirmek'' dedi. Bu yıl TOBB-ETÜ'de eğitim ve öğretime başlayan 460 öğrenciye, düzenlenen törenle ''ücretsiz'' dizüstü bilgisayarı dağıtıldı.

Bilgisayarların dağıtımı nedeniyle TOBB-ETÜ'de düzenlenen törende konuşan, Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, amaçlarının, üniversitelerini dünyanın en saygın üniversiteleri arasında sokmak olduğunu ve bu yolda da ilerlediklerini söyledi. Küreselleşen rekabetçi dünyada özgüven ve çalışmanın önemli olduğuna vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, bu bakımdan kaybedilecek zaman bulunmadığını belirterek, ''Her zamankinden daha çok çalışmamız, uzmanlaşmamız ve araştırmamız gerekiyor. Sahip olmamazı gereken düşünce ise (ben daha iyisini yapabilirim. Bunun için ne yapmalıyım demek olmalı)'' diye konuştu.

Odalar Birliği olarak TOBB-ETÜ'yü en üst niteliklerle donatmaya çalıştıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, Türkiye'de en fazla burslu okuyan öğrencinin TOBB-ETÜ'de bulunduğunu belirterek, dünya da da en fazla burslu öğrencinin yine üniversitelerinde olduğunu iddia ettiklerini söyledi. Hisarcıklıoğlu, ''üniversitemizin hedefi sizi Türkiye'de ve dünya arenasında lider olarak yetiştirmek'' derken, TOBB-ETÜ öğrencilerinin geleceğin girişimcileri olarak özel sektörde ve kamuda görev alacaklarını anlattı.

Bu öğretim yılında da üniversiteye yeni giren öğrencilere ücretsiz diz üstü bilgisayarı verdiklerini hatırlatan Hisarcıklıoğlu, bu bilgisayarlar için kampüsün yer yerinden kesintisiz internet bağlantısının bulunduğunu bildirdi. Bu yıl Vestel marka bilgisayar dağıttıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, bu markayı dağıtmaktan da ayrıca mutlu olduklarını, ihracatta vestel'in liderliğe oynayan bir öncü şirket olduğunu kaydetti.Hisarcıklıoğlu, sözlerini ''Türkiye sizleri bekliyor, yolunuz açık olsun'' diye tamamladı.

ZORLU HOLDİNG YÖNETİM KURULU BAŞKANI ZORLU

Törene katılan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu da, TOBB-ETÜ'de öğrencilerin bu yıl, tamamen Türk işçisi ve mühendisi tarafından üretilen ve yazılımı da Türk mühendisler tarafından yapılan vestel marka bilgisayar kullanacak olmalarından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Üretimlerinin yüzde 80'ini ihraç ettiklerini belirten Zorlu, geçen yıl beyaz eşya ve elektronikde 2 milyar 240 milyon dolar tutarında ihracat gerçekleştirdiklerini bildirdi.

TOBB-ETÜ öğrencilerini kendi bünyelerinde çalıştırdıklarını hatırlatın Zorlu, ''söz veriyorum, siz azimle çalışın, ben size çalışmanız için istediğiniz kadar kontenjan vereceğim'' dedi. TOBB-ETÜ'den geleceğin cumhurbaşkanları, Başbakanları ve Bakanlarının çıkacağını belirten Zorlu, ''Sizler geleceksiniz, bilgsayarlarınızı tepe tepe kullanın'' dedi.

TOBB-ETÜ Rektörü, Prof. Dr. Tahsin Kesici de, üniversitelerinin Türkiye'nin en zeki öğrencilerini almayı gaye edindiğini ve bunu da başardığını söyledi. Öğrencileri, Türkiye'ye hizmet verecek şekilde yetiştirdiklerini söyleyen Kesici, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zorlu'ya öğrencilerine iş imkanı sağladıkları ve uygun şartlarda dizüstü bilgsiyar verdikleri için teşekkür etti. Kesici, Zorlu'dan öğrencilere daha fazla kontenjan tanımalarını da istedi. Konuşmaların ardından bazı öğrencilere bilgisayarları Hisarcıklıoğlu, Zorlu ve Kesici tarafından verildi ve daha sonrada toplu fotoğraf çektirildi.

tag Öğrenciye dizüstü bilgisayar

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Verimli bir yaz tatili  için öneriler Verimli bir yaz tatili için öneriler

Gözyaşları, göz sağlığının sigortasıdır Gözyaşları, göz sağlığının sigortasıdır

Hormonlu gıda ''erken ergenlik'' nedeni Hormonlu gıda ''erken ergenlik'' nedeni

Güncel Eğitim Haberleri