Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Öğretmene özel okullarda ders verme imkanı eğitim haberi

eğitim haberleriÖğretmene özel okullarda ders verme imkanı

ogretmen1.jpg Özel okullarda öğrenim gören öğrencilere, her ders yılı için öğrenci başına belirlenen ücretlerin yarısını geçmemek üzere en fazla 1000 YTL tutarında devlet yardımı yapılmasını da öngören Özel Öğretim Kurumları Kanunu tasarısı, Meclis açıldığında gündeme gelecek. Tasarıya göre, ihtiyaç halinde resmi okullarda görevli öğretmenler, haftada 30 saati geçmemek üzere özel okullarda ders verebilecekler. Bu öğretmenler, asıl görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve çalıştıkları kurumların izniyle sadece okullarda görev alabilecekler ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saatinin yarısı kadar ücretli ders verilebilecekler. Özel öğretim kurumlarında, uzman öğretici, usta öğretici ve öğretmenlik yapma nitelik ve şartlarını taşıyan diğer devlet memurlarına, ilgili birimlerin izniyle haftada 10 saati geçmemek üzere ücretli ders görevi verilebilecek. Türkçe dışındaki dillerde öğretim yapan ve yabancıların açtıkları okulların müdür başyardımcıları Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olacak. Bu okullarda, öğretim dilini bilen, Türkçe veya Türkçe kültür dersleri öğretmeni bulunması zorunlu olacak.

tag Öğretmene özel okullarda ders verme imkanı

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box Aydın Kahrıman :Geçim sıkıntısı çeken değerli öğretmenlerimize böyle bir fırsatın verilmesi beni gönülden sevindirdi.

box isim siz :işin enteresan tarafı yabancı menşeli okulların '' Türk müdür başyardımcısı'' bulundurmasıyla ilgili madde. Demek ki gerçekten uzayda yaşıyor bu insanlar; her tarihte bu ülkede bulunan yabancı kolej ya da okulların başında illa ki bir türk müdür bulunur, zaten bu okulların yönetmeliklerinde de yer alan bir maddedir. Bu kadar cehalete de pes doğrusu...

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sabancıdan başarı için altın tavsiyeler Sabancıdan başarı için altın tavsiyeler

Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder? Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder?

Bunları yaparak sivrisineklerden kurtulabilirsiniz Bunları yaparak sivrisineklerden kurtulabilirsiniz

Güncel Eğitim Haberleri