Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Memura iki seçenekli zam teklifi eğitim haberi

eğitim haberleriMemura iki seçenekli zam teklifi

bakansahin.jpg Hükümet ile memur konfederasyonları arasında süren toplu görüşmelerin 6. ve son turunda hükümetten kamu çalışanlarına 2 seçenekli zam teklifi yapıldı. Hükümet, en yüksek memur maaşına yüzde 2,5+2,5; en düşük memur maaşına da yüzde 4+4 zam teklifinin yanında ikinci bir seçenek olarak tüm personel maaşlarına yüzde 2,5+2,5 zam ve döner sermayeden pay almayan 1 milyon 400 bin memura 20+20 YTL ek ödenek teklifi getirdi.
Kamu işveren temsilcisi Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin başkanlığında memur konfederasyonları Kamu-Sen ve Memur-Sen'in temsilcileri ile yeni başbakanlık binasında saat 10.00'da başlayan 6. ve son tur toplu görüşmeler halen devam ediyor. Saat 23.00 sıralarında 2007 yılına ilişkin mali konuların değerlendirildiği toplantıda Bakan Şahin, memur konfederasyonlarına 2 alternatifli bir paket sundu.

Edinilen bilgilere göre, Bakan Şahin, birinci seçenek olarak en yüksek memur maaşına ilk 6 ay yüzde 2,5; ikinci 6 ay yüzde 2,5 olmak üzere toplam yüzde 5,1 zam; en düşük memur maaşına ise ilk 6 ayda yüzde 4; ikinci 6 ayda ise yüzde 4 olmak üzere toplam yüzde 8,2 zam teklifi yaptı.

Bakan Şahin, ikinci seçenekte ise en düşük veya en yüksek memur maaşı ayırt edilmeksizin tüm personele yüzde 2,5+2,5 olmak üzere toplam yüzde 5,1 zam; ayrıca döner sermayeden pay almayan 1 milyon 400 bin memur için de ilk 6 ay 20 YTL, ikinci 6 ay için de 20 YTL olmak üzere toplam 40 YTL'lik ek ödenek teklifi sundu.

Yapılan her iki teklif de bütçeye 50 milyar 808 milyon YTL bir yük getirirken, geçen yıl yüzde 26,5 olan bütçeden kamu çalışanlarına ayrılan pay, 2007 yılında yüzde 30'a çıkmış olacak. Yapılan her iki teklifin aile yardımı hariç en düşük memur maaşındaki artışının yüzde 13,6, aile yardımı ile birlikte yüzde 12,8 olacağı bildirildi.

Bakan Şahin'in iki seçenekli teklifi üzerine memur konfederasyonlarının temsilcileri bağlı sendika başkanları ile başbakanlık binasının ayrı odalarında değerlendirme toplantıları yaptılar.

Yapılan toplantılar sonrası konfederasyon temsilcileri hükümet temsilcileri ile yeniden masaya oturdu.

CHA

tag Memura iki seçenekli zam teklifi

tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sıvı içine düşen cep telefonu nasıl kurtarılır? Sıvı içine düşen cep telefonu nasıl kurtarılır?

Çocuklara nasıl sebze yedirirsiniz? Çocuklara nasıl sebze yedirirsiniz?

Büyüyüp büyümediğinizi nasıl anlarsınız? Büyüyüp büyümediğinizi nasıl anlarsınız?

Güncel Eğitim Haberleri