Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Öğretmen atamaları yapıldı eğitim haberi

eğitim haberleriÖğretmen atamaları yapıldı

3.jpg Milli Eğitim Bakanlığı, 16 bin 961 kadrolu ve sözleşmeli öğretmen atadı. Öğretmen atamaları dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonunda tören düzenlendi. Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlere yönelik çalışmalarını anlattı. Öğretmen atamalarının artık "çok şeffaf" gerçekleştirildiğini söyleyen Çelik, bundan sonra da bu sistemin devam edeceğini kaydetti. Çelik, bugün 10 bini kadrolu 7 bini sözleşmeli toplam 17 bin öğretmen atanacağını, Şubat 2006'da yapılan atamalarla birlikte 2006 yılında toplam 40 bin öğretmen atamış olacaklarını kaydetti.

38 BİN 509 KİŞİ BAŞVURDU

MEB Personel Genel Müdürü Remzi Kaya da, öğretmenlik için 38 bin 509 adayın başvuruda bulunduğunu, bunlardan 400 adayın başvurusunun gerekli şartları taşımadıkları için reddedildiğini bildirdi. Kaya, atamaya 38 bin 109 adayın tabi olacağını, adayların puan üstünlüğü ve tercihleri dikkate alınarak bilgisayar kurasıyla atanacaklarını kaydetti. Kaya, atanan öğretmenlerin 1 Eylül'den itibaren atandıkları kurumlara başvurarak göreve başlayabileceklerini bildirdi. Konuşmaların ardından Bakan Çelik, bilgisayarın tuşuna basarak bilgisayar kurasını başlattı.

Kura sonucunda 9 bin 796 kadrolu, 6 bin 996 sözleşmeli, 122 açıktan, 47 kurumlar arası olmak üzere toplam 16 bin 961 öğretmen atandı. MEB, 9 bin 800'ü ilk atama, 150'si açıktan, 50'si kurumlar arası olmak üzere 10 bin kadrolu, 7 bin sözleşmeli öğretmenlik için kontenjan ayırmıştı. Boş kalan 39 kontenjan için daha sonra atama yapılacağı bildirildi. Öğretmenler, atama sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığının www.meb.gov.tr ve AEVA sms yoluyla saat 12.00'den itibaren öğrenebilecekler.

PROTESTO DA VARDI

Bu arada, atamalardan sonra bir grup öğretmen adayı Güvenpark'ta sözleşmeli öğretmen atanmasını ve öğretmen adaylarının KPSS yoluyla atanmalarını protesto etti. Öğretmen adayları, Bakanlığın sözleşmeli öğretmen atayarak Anayasa'yı ihlal ettiğini öne sürdüler.
aa

tag Öğretmen atamaları yapıldı

tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

İyi bir anne baba olabilmek için... İyi bir anne baba olabilmek için...

İstenmeyen kokular için pratik bilgiler İstenmeyen kokular için pratik bilgiler

Bu yaz bol sebze ve meyve tüketin Bu yaz bol sebze ve meyve tüketin

Güncel Eğitim Haberleri