Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

OKS 2. yerleştirme sonuçları açıklandı eğitim haberi

eğitim haberleriOKS 2. yerleştirme sonuçları açıklandı

ookul.jpg Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) 1. yerleştirme sonucunda açık kalan kontenjanlar için yapılan 2. yerleştirmenin sonuçları bugün açıklandı.

Adaylar, hangi okullara yerleştiklerini Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) "www.meb.gov.tr" adresli internet sitesinden, T.C. kimlik numaralarını girerek öğrenebilecekler.

2. yerleştirme sonucunda yerleşmeye hak kazanan öğrenciler kesin kayıtlarını yarından itibaren 24 Ağustosa kadar yaptırabilecekler.

Resmi fen liseleri, Anadolu liseleri, Anadolu öğretmen liseleri ve sosyal bilimler liselerine 2. yerleştirmeden başka herhangi bir yerleştirme yapılmayacak ve başka bir şekilde öğrenci alınmayacak.

2. yerleştirme sonunda Anadolu mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına yerleşen adayların kesin kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra bu okullarda açık kontenjan kalması durumunda Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği'nin 49. maddesine göre ilköğretim okulu diploma notu esas alınarak ön kayıt yoluyla öğrenci kabul edilebilecek.

2. yerleştirmeden sonra Anadolu imam hatip liselerinin açık kalan kontenjanlarına OKS-TM'de 160 ve üstü puan alan öğrenciler arasından puan üstünlüğü esasına göre ön kayıt yoluyla öğrenci kabul edilecek. Anadolu imam hatip liselerine ön kayıt müracaatları, 31 Ağustos-6 Eylül 2006 tarihleri arasında yapılacak. Ön kayıt sonucu kesin kayıt hakkı kazanmış öğrencilerin kesin kayıtları 7-8 Eylülde yapılacak.

İstanbul Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve sağlık meslek liselerinin 2. yerleştirme sonunda açık kalan kontenjanlarına, Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzunun 3. maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara göre OKS-MF'den 160 ve üzerinde puan alan öğrenciler arasında puan üstünlüğü esas alınarak ön kayıt yoluyla öğrenci alınacak.

Sağlık meslek liselerine ön kayıt müracaatları 31 Ağustos-6 Eylül 2006 tarihleri arasında yapılacak. Ön kayıt sonucu kesin kayıt hakkı kazanmış öğrencilerin kayıtları 7-8 Eylülde gerçekleştirilecek.

tag OKS 2. yerleştirme sonuçları açıklandı

tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Hareketsiz kişiler daha az yaşıyor Hareketsiz kişiler daha az yaşıyor

Keçiboynuzu ve pekmezinin yararları Keçiboynuzu ve pekmezinin yararları

İdeal kilo hesaplama formülü İdeal kilo hesaplama formülü

Güncel Eğitim Haberleri