Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

MEB, 23 Nisan etkinlik programını açıkladı eğitim haberi

eğitim haberleriMEB, 23 Nisan etkinlik programını açıkladı

meblogo.jpg Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yıl dönümü olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bu yıl Millî Eğitim Bakanlığı, önceliğin çocuklarımızın iyi olma hali ve mutluluğu olduğu parolasıyla bir dizi etkinlik planladı.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kutlama haftasına yönelik yol haritasını hafta başında telegram hesabından paylaştığı şu notla duyurdu: "Her hafta onların ama bu hafta en çok çocuklarımızın haftası... 23 Nisan haftasında anne babalar ve öğretmenler olarak, çocuklarımıza mutlu anlar hediye edelim istiyoruz. Böyle bir zamanda gülümsemek ve gülümsetmek çok değerli. Bayramınız mutlu olsun çocuklarım."

Etkinlikler 21 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 10'da Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çocuk Gelişimi ve Erken Çocukluk Eğitimcisi Prof. Dr. Belma Tuğrul ile Bilim Kurulu üyesi Çocuk Hekimi Prof. Dr. Ateş Kara'nın veliler ile buluşması ile başlayacak. "Küresel Salgın Döneminde Çocukların Ruh ve Beden Sağlığı" konulu çevrim içi toplantı, Millî Eğitim Bakanlığı YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Programda iki değerli bilim insanı ile birlikte anne babaların sorularını yanıtlayacaklarını belirten Bakan Selçuk, ilgi duyan herkesi ekran başına davet etti.

Ailelerin ardından Ziya Öğretmen, salgın koşullarında mesafe ve hijyen kurallarını dikkate alarak Ankara'nın Altındağ ve Mamak ilçelerinde yaşayan öğrencilerle açık hava söyleşisinde buluşacak. Öğrencilerin sosyal ve duygusal durumları söyleşinin ana temasını oluşturacak.

22 Nisan 2021 Perşembe günü Mardin'e gidecek olan Bakan Selçuk, bayramın sahibi çocuklar ile bisiklete binecek ve açık havada vakit geçirecek. Ayrıca Mardin'deki program kapsamında Selçuk, meslektaşları ile de bir buluşma gerçekleştirecek ve Mardinli çocuklara armağanı "Mardin Masal Evi"ni açacak.

Selçuk, 23 Nisan Cuma günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tüm çocukları temsilen Anıtkabir'i ziyaret edecek. Bakan Selçuk, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak, Anıtkabir özel defterini imzalayacak. Ardından 81 ilden öğrencilerin katıldığı çevrim içi bir programda çocuklar ile sohbet edecek.

Bakan Selçuk 23 Nisan günü "Ankara Masal Evi"nin açılış töreni de katılacak.

23 Nisan günü TRT EBA kanalları da bayram coşkusunun ekran karşında yaşanabileceği özel bir programla yayında olacak.

MEB

tag güncel eğitim haberleri meb haber 23 nisan etkinlik programı 23 nisan programı 23 nisan haberleri

21.4.2021 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'den uzaktan eğitim açıklaması MEB'den uzaktan eğitim açıklaması

17 Mayıs'ta uzaktan eğitim yapılacak 17 Mayıs'ta uzaktan eğitim yapılacak

Tüm eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçiliyor Tüm eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçiliyor

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bu gıdalar gözlerinizi koruyor Bu gıdalar gözlerinizi koruyor

Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder? Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder?

Dondurma Yerken Bunlara Dikkat Edin Dondurma Yerken Bunlara Dikkat Edin

Güncel Eğitim Haberleri