Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Okulöncesi eğitimde yeni uyarılar eğitim haberi

eğitim haberleriOkulöncesi eğitimde yeni uyarılar

anasinifi.jpg Okulöncesi eğitim kurumları haftada beş gün altı etkinlikle saati 30 dakikada olacak şekilde yüz yüze eğitim yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, okulöncesi eğitimle ilgili 81 il valiliğine bir yazı gönderdi.

Bakan Yardımcısı Mustafa Safran imzalı yazıya göre, bir sonraki eğitim öğretim yılında ilkokula başlayacak çocuklar öncelikli olmak üzere okulun kayıt alanındaki çocukların eğitime erişimi sağlanacak. Alınacak diğer önlemler ise şöyle:

EN AZ 10 DAKİKA DERSLİKLER HAVALANDIRILACAK
Her saatte en az 10 dakika olmak üzere çocuklar açık havaya çıkarılıp açık hava etkinlikleri yapılacak ve derslikler havalandırılacak. İkili eğitim yapan okullarda sabahçı ve öğlenci gruplarının giriş-çıkış saatleri arasında en az 1.5 saat boşluk olacak. Bu sürede derslikler havalandırılacak ve gerekli yerler dezenfekte edilecek. Çocukların beslenmelerini evden getirmeleri tercih edilecek. Okullardaki beslenme hizmetleri Sağlık Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsünü önerileri dikkate alınarak yapılacak.

GEREKİRSE İKİLİ EĞİTİM YAPILACAK
İmkânı uygun olan okullarda açılacak olan kulüp faaliyetlerinde ‘MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Çocuk Kulüpleri Yönergesi’nde belirtilen etkinlik süreleri esas alınacak. Çocuk sayısının yoğun olduğu okullarda şubeler bölünerek yeni şube oluşturulacak. Buralarda aynı ilçedeki norm fazlası ya da öğrenci azlığı nedeniyle şube verilmeyen öğretmenler görevlendirilecek. Gerekirse bir derslikte sabahçı ve öğlenci olacak şekilde ikili eğitim yapılacak. Öğretmen görevlendirilmesinin mümkün olmadığı durumlarda ise çocuk sayısının yoğun olduğu şubeler gruplara bölünerek aynı öğretmenin bir grupla haftada iki gün, diğer grupla haftada üç gün olacak şekilde dönüşümlü eğitim yapması sağlanacak.

Hürriyet

tag güncel eğitim haberleri Okulöncesi eğitim anasınıfı Okulöncesi eğitimde yeni uyarılar eğitim haberleri eğitim meb

26.10.2020 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box Nur :Çok doğru

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Tüm eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçiliyor Tüm eğitim kurumlarında uzaktan eğitime geçiliyor

Öğrenci yoksa ek ücret de yok Öğrenci yoksa ek ücret de yok

MEB, 23 Nisan etkinlik programını açıkladı MEB, 23 Nisan etkinlik programını açıkladı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Çikolatanın faydası mı,zararı mı çok? Çikolatanın faydası mı,zararı mı çok?

Kekemelikte doğru bilinen yanlışlar Kekemelikte doğru bilinen yanlışlar

Kansere karşı kim hangi taramayı yaptırmalı? Kansere karşı kim hangi taramayı yaptırmalı?

Güncel Eğitim Haberleri