Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bakan Avcı : Çocukları gerilime sokmayın eğitim haberi

eğitim haberleriBakan Avcı : Çocukları gerilime sokmayın

Nabi-Avci-5.jpg Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Dershanelerin dönüştürülmesine ilişkin soruların sorulması üzerine Avcı önemli açıklamalarda bulundu. Bir gazetecinin, konuya ilişkin AK Parti'de milletvekilleri arasında görüş ayrılığının olup olmadığını sorması üzerine Bakan Avcı, "Milletvekili arkadaşlarımız arasında görüş birliği var" dedi.

MİLLETVEKİLLERİ BİLGİLENDİRİLDİ
Bilgilendirme toplantısında milletvekillerine dershanelerin dönüştürülmesine ilişkin yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildiğini söyleyen Avcı, "Arkadaşlarımız bütün sorularını sordular. Biz kamuoyunda yanlış bilinen veya yeterince anlatamadığımız konuları milletvekili arkadaşlarımızla da paylaştık" diye konuştu.

Bakan Nabi Avcı sözlerini şöyle sürdürdü: "Genel olarak yapılmak istenen işin mahiyeti, özel okula dönüşme nasıl olacak, nasıl işleyecek, açık lise veya dershaneci arkadaşların önerdiği adlandırma ile 'akademik lise' uygulaması nedir, nasıl işleyecek, hangi kriterler uygulanacak? Dönüşemeyecek olanlara öngördüğümüz etüt eğitim merkezleri nasıl işleyecek, etüt eğitim merkezlerinin statüsü nedir, okuma salonları gerçekten iddia edildiği gibi kapatılacak mı, etüt eğitim merkezleri de kapatılıyormuş doğru mu? gibi kamuoyunda sorulan soruların arkadaşlarımız doğru cevaplarını biliyorlar ama bir kısmı kendi seçim bölgelerinde farklı sorulara muhatap oldukları için bir kere daha net bir şekilde konuşulmasını arzu ettiler. Biz de kendilerine bunları izah ettik."

ÇOCUKLARI GERİLİME SOKMAYIN
Bakan Nabi Avcı, bu yıl ilk kez yapılan merkezi ortak sınava ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. "Gerçekten başarılı bir uygulama oldu" diyen Avcı, "Bunu olabildiğince sıradan gündelik, hatta velilerimizden rica ettik. Bakın, bugün, işte çocuklar bu yazılılara girecekler, çok böyle hayat memat meselesi imiş gibi çocukları ellerinden tutup her günkünden faklı olarak okula falan götürmeye kalkmayın. Çocukları böyle gerilime sokmayın. Normal okullarına gitsinler sınıflarında sınavlarına girsinler. Bir de emniyet görevlilerine çok teşekkür ediyorum. Gerek soruların ulaştırılmasında, gerek merkeze alınmasında, güvenliğinde bize çok yardımcı oldular. Bugün sınavlarda gözetmenlik yapan bütün öğretmen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Gerçekten başarılı bir uygulama oldu. Gerçekten sakin bir sınav yapıyoruz. Bunu böyle bir olağanüstülüklerle şey yapmamak lazım.

AA

tag güncel eğitim haberleri Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı merkezi ortak sınav okullar akademik lise

28.11.2013 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box halhal : Bakan Bey doğru diyor da görev yaptığım yerde Milli Eğitim Müdürlüğü, TEOG sınavına göre bütün okulların başarı sıralamasını öğretmenlere gösterdi. Sonra da bu başarının 4-5 puan artırılması için çalışmalar yapılması rica() etti. Gel de öğrenciyi gerilime sokma. Öğretmeni geren geriyor zaten

box ilayda :evet bence de çok doğru söylüyor çocuklar sanki sınavdan kötü not aldığında öldürülecekmiş gibi zannedip sınava çok çalışıyorlar ama unutmayın ki O ÇOCUK SADECE KORKTUĞU İÇİN O KADAR ÇOK ÇALIŞIYOR YANİ O ÇOCUĞUN KAFASINA BİR ŞEY GİRMİYOR

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Her yerde tasarruflu ampulü kullanmayın Her yerde tasarruflu ampulü kullanmayın

Hayat kurtaran 7 besin Hayat kurtaran 7 besin

Ramazan'da nasıl beslenmeliyiz? Ramazan'da nasıl beslenmeliyiz?

Güncel Eğitim Haberleri