Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Ödüllü Genç Kalemler Hikâye Yarışması eğitim haberi

eğitim haberleriÖdüllü Genç Kalemler Hikâye Yarışması

hikaye.png Gençlik ve Spor Bakanlığı, okuyan, düşünen ve yazan genç yeteneklere sahip çıkmak amacıyla 'Genç Kalemler Hikâye Yarışması' düzenliyor.

Yarışma ile edebiyat dünyasına yeni yazarlar kazandırılması hedefleniyor. Bakanlık, gençlerin kültür ve sanat bilincini, sadece popüler olandan yola çıkarak değil, kendi geçmişi ve milli kültürüne odaklanarak edinebilmesi; kendi kültürel değerlerimiz, örf ve adetlerimiz, geleneksel sanat dallarımız hakkında doğru bilgiye sahip olabilmesi; ülkesine, tarihine, dolayısıyla geleceğine sahip çıkacak nesillerin yetişmesi amacıyla 'Genç Kalemler Hikâye Yarışması' düzenliyor.

YARIŞMA KONULARI; HOŞGÖRÜ, ŞÜKÜR, VEFA, SAYGI, SABIR VE EMPATİ

Konu başlıklarının hoşgörü, şükür, vefa, saygı, sabır ve empati olduğu yarışma sayesinde, geçmişi ile geleceğini harmanlayan yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve gençlere sanatçı duyarlılığının kazandırılması amaçlanıyor.

JÜRİ ÜYELERİ TÜRKİYE'NİN EN ÜNLÜ EDEBİYATÇILARI
Yarışmanın seçici kurulu ünlü edebiyatçılardan oluşuyor. İskender Pala, Doğan Hızlan, Cemil Kavukçu, Beşir Ayvazoğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Yakup Çelik ve Tacettin Şimşek gibi ünlü isimlerin yer aldığı seçici kurul, geleceğin hikâyecilerini belirlemiş olacak.

Her kategorinin birincisine dizüstü bilgisayar, ikincisine akıllı cep telefonu, üçüncüsüne ise tablet bilgisayar hediye edilecek. Genç Kalemler Hikâye Yarışması iki kategori halinde düzenlenecek. 1. kategoriye ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler ile 14-19 yaş arası (19 dahil) gençler, 2. kategoriye ise 20-29 yaş arasındaki (29 dahil) gençler katılabilecek. Adaylar eserlerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerine elden ya da posta yoluyla teslim edebilecek. Yarışmanın son başvuru tarihi 22 Kasım 2013.

Yarışma şartnamesine, başvuru formuna ve doğruluk beyanına aşağıda yer alan linkten ulaşılabilirsiniz.


tag güncel eğitim haberleri genç kalemler hikaye yarışması başvuru şartları konu başlıkları gençlik ve spor bakanlığı

29.8.2013 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box hacı ahmet gulmuş :Ben k.maraşta oturuyorum ve hikeye yarislari ve yazma ve okume larini çogalmalı ve kütüphaneleri açmaarı ve çogatmaları lazım ve ben bu siteye tavsan ve kablumba diye yeni bi hikaye yolladim işşallah kabul ederler ve sitee koyarlar ben çok sevinirim herkes hikaye kitabi; okusun(:

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Fındık yağı ve bilmediğiniz özellikleri Fındık yağı ve bilmediğiniz özellikleri

Demir eksikliği öğrenciyi başarısız yapıyor Demir eksikliği öğrenciyi başarısız yapıyor

Bu meyve sebzeleri eksik etmeyin Bu meyve sebzeleri eksik etmeyin

Güncel Eğitim Haberleri