Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bakan Avcı gümdemdeki soruları cevapladı eğitim haberi

eğitim haberleriBakan Avcı gümdemdeki soruları cevapladı

meb-nabi-avci.jpg Avcı'yı, doğum yeri olan Pazaryeri ilçesine bağlı Demirköy'deki etkinliğe, Bilecik Vali Vekili Süleyman Deniz, KİT Komisyonu ve AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Kaymakam Vekili Bekir Çelik, Vali Yardımcısı Eflatun Can Tortop, Pazaryeri İlçe Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş, köy muhtarı İsmail Ünsal ile vatandaşlar katıldı.
Köy girişinde vatandaşlarla sohbet eden Avcı, geleneksel birlik ve beraberlik pilavı yedi.
Avcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Demirköy'ün doğum yeri olduğunu ve kendi köyünde gelenekselleşen pilav etkinliğine katıldığını bildirdi.
İlkokulu okuduğu ve mezun olduğu köyde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Avcı, "Her yıl muhtarlığımız sağolsun böyle bir organizasyon yapıyor. Civar köylerden de dostlarımızı çağırarak böyle bir arada bir etkinlik oluyor. Burada civar köylerden, Pazaryeri'nden, Bilecik'ten kardeşlerimizle, arkadaşlarımızla ve hemşehrilerimizle tekrar buluştuk. Güzel bir gün oldu" dedi.
Avcı, bir gazetecinin "Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili çalışma yapılıyor mu?" sorusu üzerine, "Ne güzel hava, güzel ortam var. Dershanelerin durumuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Neticelendiği zaman net bir açıklama yapacağız. Şu anda net bir açıklama yapma aşamasında değiliz" dedi.
"Okullarda diploma ücreti alınıyor ve bu konuda çok şikayet var" denilmesini üzerine Avcı, ücret alınmaması gerektiğini söyledi.
Avcı, "Gelecek yıl kıyafet yönetmeliği değişecek mi, yoksa serbest kıyafet devam edecek mi?" sorusu, "Serbest kıyafet genişleyerek devam edecek. Serbest kıyafetin içerisinde forma seçme hürriyeti olacak" diye yanıtladı.
"Türkiye'de nüfusu 300 bin olan yerlerde Fen ve Anadolu Öğretmen Liseleri kapanacak mı?" sorusuna da Bakan Avcı, "Hayır kapanmayacak. Yenisi açılmayacak. Gerekli öğrenci alt yapısı olmayan yerlerdeki okullar dönüştürülecek ama bütün okullarımız mevcut kapasitelerine göre değerlendirilecek" yanıtı verdi.
"Seviye Belirleme Sınavı yapıldı ve bundan sonra olacak mı?" sorusuna Avcı, şöyle cevap verdi:
"Şimdi her halükarda Fen ve Anadolu Öğretmen Liselerinin kapısında ciddi yığılma olan okullara bir eleme yapmak gerekiyor ama bunu tek bir sınava, çocukları strese sokan, sadece test becerilerine dayalı tek bir sınava bağlı olarak öğrenci seçmek hepimizin şikayet ettiği bir konuydu. Geçenlerde Meclis'te de gerekli açıklamaları yaptım. Siz de takip etmişsinizdir onları. İnşallah önümüzdeki yıl ve ondan sonraki yıllarda müfredatta yani sene içerisinde okutulan dersler ve onlardan alınan notlarla değerlendirmelere katılacağı bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz. Bu merkezden yürütülecek ve merkezde değerlendirilecek, dallarında da hiçbir öğretmenin kendi sınavında değil öğretmenlerin farklı sınıflarda gözetmen olarak görevlendirilecekleri sınavlarla sene içi başarıları da değerlendirilecek ve onların değerlendirmeleri toplamında sıralama puanı yapılabilecek."

Daha sonra Avcı, Demirköy'deki evini ziyaret ederek, ablası Şükriye Bayrakçı ve yeğeni Hüsnü Bayrakçı ile bir süre görüştü.
AA

tag güncel eğitim haberleri MEB Nabi Avcı SBS nasıl olacak kıyafet serbest mi okul kıyafetleri diploma parası

10.6.2013 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box SELDA :SAYIN BAKAN SİZE SESLENİYOR MİLYONLARCA ÖGRENCİ HİÇMİ OKUMUYORSUNUZ SENELER ÖNCE ALTTAN DERSİ OLAN MEZUN OLAMAYAN ÖGRENCİLER VAR BENDE BUNLARIN İÇİNDEYİM BENİM 2 DERSİM VARDI SORUMLU ESKİ DERSLERLE BİRLEŞİTİRMİŞSİNİZ 9 DERSE ÇIKTI VE BEN 2004 - 2005 DE LİSE BİTTİ DAHA DOGRUSU BİTEMEDİ SİZİN YÜZÜNÜZE Bİ AF ÇIKARTINDA BİZDE RAHAT EDELİM ARTIK HERŞEYE Bİ AF ÇIKIYOR Bİ LİSE DİPLOMA AFFI ÇIKMIYOR SİZCE BU ADELETMİDİR

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Hareketsiz kişiler daha az yaşıyor Hareketsiz kişiler daha az yaşıyor

PH değeri yüksek sabun ve şampuan kullanmayın PH değeri yüksek sabun ve şampuan kullanmayın

Gülmenin Yararları Gülmenin Yararları

Güncel Eğitim Haberleri