Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Memura rotasyon ve serbest kıyafet açıklaması eğitim haberi

eğitim haberleriMemura rotasyon ve serbest kıyafet açıklaması

Faruk-Celik-2.jpg Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Memurlar 3 yılda bir rotasyona tabi tutulacak" iddialarına cevap verdi. Bu konuyla ilgili verilmiş bir karar olmadığını belirten Çelik, medyaya da sitem etti.

Ankara'daki buluşmada sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi ve kamuda kılık kıyafet serbestliği konuları da gündeme geldi.

Sendikalar ve hükümet memurların talepleri için bir araya geldi. Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda toplu sözleşme sürecinde görüşülemeyen konular ele alındı.

SÖZLEŞMELİLERİN DURUMU
Kurulda, sözleşmeli personelin kadroya, 4-C kapsamındaki geçici personelin de işçi statüsüne geçirilmesi ile ilgili talepler de görüşüldü.

Personel statüleri konusunda konfederasyonlarının öteden beri deklare ettiği yaklaşımın belli olduğunu dile getiren MEMUR-SEN Genel Başkanı Gündoğdu, kalan sözleşmelilerin tamamının kadroya geçirilmesini istediklerini ifade etti.

ROTASYON KONUSUNDA VERİLMİŞ BİR KARAR YOK
Gündemin sıcak konusu ise memurlara 3 yılda bir rotasyon yapılacağı iddiasıydı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik bu konuda verilmiş bir karar olmadığını söyledi ve medyaya sitem etti.

Çelik şunları söyledi:

"Bunlar yüzeysel değerlendirilecek konular değil. Bunun bizzat kamu görevlisi olarak bu süreci yaşayan arkadaşlar var ve örgütlü toplum olmanın gereği örgütlenmiş yapı ile karşı karşıya geçeceğiz. Burada kamu kendi dünyasına göre bir düzenleme, siyaset kendi dünyasına göre bir düzenleme değil. Birlikte bir düzenlemenin peşindeyiz. Medyadan rica ediyorum bu konu ile ilgili bir cümle alıp, bir kelime alıp bunu kamuda huzursuzluk oluşturacak bir şekle dönüştürmek büyük bir haksızlık. Çünkü verilmiş bir karar yok. Eğer bir taslak gidecekse buradan gider. buradaki görüşmelerin değerlendirilmesi neticesinde gider. Burada da görüşülmediğine ve karar alınıp ortaya çıkmadığına göre tümünün spekülasyon olduğunu ifade ediyorum. 'Kanunu değiştirelim hemen herkes rahat etsin' böyle bir şey yok. Taraflar ile görüşülmeyen bir konu."

KAMUDA KILIK KIYAFET SERBESTLİĞİ OLACAK MI?
Toplantıda kamuda kılık kıyafet serbestliği de ele alındı. MEMUR-SEN Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, bu konuda toplantıda, "İster yönetmeliği kaldırın ister 657'deki 'kılık kıyafet belirlenir' maddeyi kaldırın, çağ dışılıktan kurtarın" dedi.

KAMU-SEN Genel Başkanı İsmali Koncuk ise "İnsanlarımızı dinleri ile işleri arasında bırakmamalıyız. Artık Türkiye'de başörtüsünü kimse istismar edememeli" diye konuştu.

Bakan Çelik ise bu konuda, "Halka dayalı, millete dayalı bir yönetim anlayışında kılık kıyafet konusunda da bu ve buna benzer olağanüstü dönemlerde yapılan uygulamaların ortadan kalkacağı görüşündeyim" şeklinde konuştu.
AA

tag güncel eğitim haberleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Memura rotasyon MEMUR-SEN serbest kıyafet uygulaması

28.3.2013 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (6 yorum yazılmış)

box Fatih42 :Serbest Kıyafet uygulaması inşallah çıkar, biz destekleyenler de o zaman görürüz körü körüne bu yönetmeliği destekleyenleri.

box Ahmet Köylü :Arkadaşlar şimdi erkek öğretmenler serbest kıyafetle derse girebilecek mi ???

box caner c :memurun serbest giyinmesiyle yada giyinmemesiyle mi dsiplin olucak yada spor giyinen insalar kültürlü mü olmayacak bu nasıl bir zihiniyettir pınar hanıım serbes kıyafet deniyorsa bununda tabiki kuralları olucak sana pijama ile gelebilirsin denmiycektir biraz daha mantıklı düşünmek lazım bişeyleri söylerken,insanlar kendilerini nasıl daha iyi hissedicekse öyle giyinmelerinde kesinlikle fayda vardır..okumuş ve kültürlü bir insanın aksi şeklinde bir yorum yazmışsınız kesinlikle...

box PINAR KARA :çok yanlış bir değişiklik, müessese ve disiplinin olmadığı bir ülkeden hayır gelmez kim çıkarmşsa bu yürürlüğü hata yapmış.çok yanlış karar verilmiş olan bu yürürlülük derhal kaldırılmalı.memurların hepsi istediği kıyafeti giyecekse ki buda spor kıyafeti olacaktır ülkemizde okumuş ve kültürlü insanların kim olduğu dahi belli olmaksızın ülkemizin diğer ülkelerdeki yerinin değeri azalacaktır.memurlar kıyafetlerine dikkat etmelidirler buna kendileri dikkat etmiyorsa bu kararı verenler buna önem vermelidirler.

box Tarık Y :Bu yasaya karşı Rotasyonahayir diye bir kampanya başlatılmış internette. Tüm memur arkadaşlar internette aratınca bulabilirler. Ne kadar imza toplanırsa o kadar etkili olur.

box Rasim Turan :Rotasyon konusunda verilmiş karar yok diyerek kamuoyunu test ediyorlar. Memurlar internette rotasyonahayir.com isimli bir site açmışlar imza topluyorlar yasa çıkmasın diye. Destek vermeli ki yasa çıkmasın.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Her yönüyle spor yapmanın faydaları Her yönüyle spor yapmanın faydaları

Facebook kullanırken mahkum olmayın! Facebook kullanırken mahkum olmayın!

Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz? Konut alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Güncel Eğitim Haberleri