Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Nabi Avcı'dan Okullarda Serbest Kıyafet Açıklaması eğitim haberi

eğitim haberleriNabi Avcı'dan Okullarda Serbest Kıyafet Açıklaması

944Nabi-Avci.jpg Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okullarda kıyafet yönetmeliğinin değiştiğine dair zaman zaman haberler çıktığını ancak bu konuda netleşmiş bir kararın olmadığını söyledi.

Bir dizi açılış için Konya'da bulunan Avcı, okullardaki serbest kıyafet yönetmeliği hakkındaki tartışmalara açıklık getirdi.

Avcı, "O konuda netleşmiş yani yönetmelikle ilgili netleşmiş bir karar henüz yok. Ama mevcut uygulama şu anda devam ediyor. Biliyorsunuz kıyafet serbestliği uygulaması önümüzdeki yıldan itibaren devam ediyor. Yönetmeliğe göre bildiğiniz gibi özellikle özel okullarda velilerin % 60'inin kararına göre okullar kıyafet belirliyorlar. Bu mevcut formaların da önümüzdeki ders yılında da kullanılabileceğine dair yönetmelikte de bildiğiniz gibi bir madde var. Ama daha ilerisi için şuan bir açıklama yapacak durumda değilim. Basında zaman zaman değiştiğine dair bu yönetmeliğin değiştiğine dair haberler çıkıyor o doğru değil. Değerlendirmemiz var doğru. Ama değiştiğine dair haberler doğru değil" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Avcı Van depreminde iki ayağını birden kaybetmesine rağmen mesleğine devam eden öğretmen Halil Öztemel'e bakanlık adına Türk eğitimine yaptığı katkılardan dolayı plaket verdi.

Öğretmenin fedakarlığından çok duygulanan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Halil Öztemel'i öperek tebrik etti.

AA

tag güncel eğitim haberleri Nabi Avcı Okullarda Serbest Kıyafet MEB Konya

19.2.2013 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (7 yorum yazılmış)

box tuba :insanlara da acıyın yani

box rabia :adam haklı söylüyor yaaaaaaaannnnnnnnnnnnnii

box elif :bence sivil olmamalı çünkü yeniden forma alan öğrenciler var. durumu iyi olmayan öğrenciler var. hergün ne giyeceğim derdi var. bide öğrenciyi anlatan şey forma bence . kesinlikle forma olmalı.

box merve elif betül :kıyafete dünyanın parasını 300 küsür para verdik biraz acıyın bize hayat çok pahalı lütfen forma olmalı . herkes formaları aldı bile bu iş çocuk oyuncağımı annemde söylüyor .ALLAHTAN korkun

box meral :bence sivil kıyafet olmasın çünkü doğru düzgün kıyafeti olmayanlar var parasından geçtim forma herkesi eşit yapıyor lütfen sesimizi duyun Sevgilerimle.

box Ahmet Lami Tozlu :Sayın başkanım veli kararını 85 oranıyla forma dedi.Lütfen müdürlere bir yazı. Demokrasi diyoruz. 85 yetmiyormu Son günlerde çok fazlasıyla gerildik. Biz veliler rezilliği gördük. Bizi ve bu işten ekmek yiyen bir milyon insanı düşünün. Kararı velilere bıraktığınızı basında açıkladığınız gibi müdürlere yazı gönderin.Ben bir Veliyim okulumuzda serbest kıyafet uygulanmasını bizim okulda gördüm. Keşke görmez olaydım okulumuz moda evine döndü. Okulda ne saygı kaldı nede çocuğun güveni. Okul sonuna doğru anket yapıldı. 80 okul kıyafeti dendi ama uygulama olacak mı belli değil diyorlar bize neden anket yaptırdılar bizimle dalga geçtiler.

box rumuz..gül :lütfen fakir aileleride düşünelim

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Hareketli yaşamak için pratik öneriler Hareketli yaşamak için pratik öneriler

Hafızanızı güçlendirmek için ipuçları Hafızanızı güçlendirmek için ipuçları

Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin

Güncel Eğitim Haberleri