Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Okullarda uzun saçlı öğrenci sorunu eğitim haberi

eğitim haberleriOkullarda uzun saçlı öğrenci sorunu

226lise-okul.jpg Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in "Saçı uzun diye hiçbir çocuğu okuldan uzaklaştırmayınız." sözü okullarda saç krizine neden oldu.

Bakan Dinçer'in saç müjdesinden sonra okula uzun saçlı giden erkek öğrenciler okul kapısından içeri alınmadı öğrenciler isyan etti. Öğrenciler konu hakkında açıklama yapılmasını istiyor.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, öğrencilerin kılık kıyafetinde serbest uygulamalara gidilebileceğini ve çocukların okulda saçlarını uzatabileceği sinyalini vermesi okullarda uzun saç krizine neden oldu. Erkek öğrencilerin Şikayetvar.com'a gönderdikleri şikayetlere göre; öğrenciler Bakan Dinçer'in açıklamasından sonra okullarına uzun saçlı gittiler. Öğrencileri uzun saçlı okula almayan okul yönetimi ile öğrenciler arasında sorunlar yaşandı.

OKULA UZUN SAÇLI GİTTİLER İÇERİ ALINMADILAR

Öğrencilerin gönderdikleri şikayetlere göre Türkiye'deki birçok okulda bu hafta benzer sorunlar yaşandı ve okul yönetimi ile öğrencilerin arası bozuldu. Öğrencilerin kafası karıştı ve "okulda saç uzatmak serbest mi?, okullarda saç uzatma yasağı kalktı mı? ,Okullarda saçımızı uzatabilir miyiz? , müdür ya da öğretmenler saç uzatan öğrencilere bir şey der mi?"şeklinde sorular soruyor. İşte şikayetlerin bazıları şöyle:

İzmir'den G.N.: "Lise 3'e başladım. Okula uzun saçlı gittim yarın kestirecektim. Öğretmen İstiklal Marşı'ndan sonra beni kenara çekti. Herkesin önünde bağırdı. Bende 'Milli Eğitim Bakanı açıklama yaptı okuldan göndermeyin, yarın kestireceğim' dedim. Git buradan traş ol gel dedi ve ben gidip traş olmak zorunda kaldım. Bakan Dinçer, 'Saçı uzun diye hiçbir çocuğu okuldan uzaklaştırmayınız. Öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yanında onların saçını keserek rencide etmeyiniz' demişti."

İstanbul'dan O.K.: "Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, erkek öğrencilerin saçını uzatarak okula gelebileceğini söylemişti. Ama hiçbir öğretmen bunu bilmiyor ve saçlarımızı kestirmemizi istiyor. Herkesin ortasında okul yönetimi saçlarımı kesmem için bağırdı ve rencide etti."

Ankara'dan S.U.: "11'nci sınıf öğrencisiyim 2013 -2014 öğretim yılı erkek öğrencilerin kenti tarzlarının bulmaları adına saç yasağının kalktığını sanıyordum ve bu nedenle tıraş olmadan okula gittim. Saçlarımı gören öğretmenlerim yarın kestirip geleceksin dediklerinde Milli Eğitim Bakanı'nın sözlerini tekrarladım ama umursamadılar. Milli Eğitim Bakanı'nın duruma el atmasını ya da konuyu aydınlatıcı açıklama yapmasını bekliyoruz."

tag güncel eğitim haberleri haberler Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer uzun saç MEB

21.9.2012 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box g.a :Ben avcılar anadolu imam hatip öğren cisiyim ben liseye yeni basladım saçım uzun diye beni mudur yardımcısı adem çelik 4 gun boyun ca okula almadı ve o devam sızlık yuzunden az daha sınıfta kalıyordum lütfen bu duruma hüyük lerim bi yadım eder se çok sevinirim lütfen rica ediyorum.. şimdiden teşekkür ediyorum lütfen saçların artık serbest olduğunu söyleyin..

box SARI ÇİZMELİ : KILIK KIYAFET SÖZLE DEĞİL YÖNETMELİKLE DÜZENLENİR

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

18 milyon öğrenci karnelerini aldı 18 milyon öğrenci karnelerini aldı

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Gece kuşu musunuz? Gece kuşu musunuz?

Sınavlar öncesi doğru beslenme tavsiyeleri Sınavlar öncesi doğru beslenme tavsiyeleri

AVM'ler müşterilere nasıl harcatıyor? AVM'ler müşterilere nasıl harcatıyor?

Güncel Eğitim Haberleri