Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Başbakan Erdoğan, ilk tabletleri dağıttı eğitim haberi

eğitim haberleriBaşbakan Erdoğan, ilk tabletleri dağıttı

388fatih-projesi.jpg Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eğitimde FATİH Projesi'ni başlattı. Ankara Karacaören'de Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi öğrencilerine 200 tablet bilgisayar dağıtan Erdoğan, "Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u fethederek karanlık bir çağa, Orta Çağ'a son vermiş, yeni çağı başlatmıştır.

Biz de bugün FATİH Projesi'yle sadece eğitim sisteminde değil, eğitimin etkilediği her alanda yeni bir çağı bilgi, bilgi teknolojileri çağını bugün burada açıyoruz." dedi. FATİH Projesi'nin açılışını yapan Erdoğan, projenin bir dönüm noktası olduğunu söyledi. FATİH Projesi'nin, Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi'nden başladığını dile getiren Erdoğan, "Tarihi bir anı yaşıyoruz. FATİH Projesi'yle eğitim ve öğretim metodunu modern bir şekilde değiştiriyoruz.

FATİH Projesi'yle eğitimin anlamı değişiyor. Kara tahtanın, öğretmenin ve öğrencinin işlevi çok köklü şekilde değişiyor. Küresel ölçekte yeni bir dönemi başlatıyor, yeni bir çığır açıyoruz. Dünyanın birçok ülkesi FATİH Projesi'ni çok yakından takip ediyor. Dünyada örnek olarak gösteriliyor. Örnek alınıyor. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u fethederek karanlık bir çağa, Orta Çağ'a son vermiş Yeni Çağ'ı başlatmıştır. Biz de bugün FATİH Projesi'yle sadece eğitim sisteminde değil, eğitimin etkilediği her alanda yeni bir çağı bilgi, bilgi teknolojileri çağını bugün burada açıyoruz. Tarihi bir ana şahitlik yapmanın heyecanını taşıyorum." diye konuştu.

17 İLDE 52 OKULDA PİLOT OLARAK BAŞLIYOR Pilot olarak FATİH Projesi'ne geçen 17 ildeki 52 okulun öğretmenlerini, öğrencilerini, çalışanları yürükten kutladığını kaydeden Başbakan Erdoğan, "İnşallah bu yılın Eylül ayına kadar 3 bin 657 orta öğretim kurumunda, liselerin yarısında FATİH Projesi'nin kurulumu tamamlanmış olacak. 4 yıl içinde de 42 bin 570 bin sınıfta FATİH Projesi hayata geçecek. 620 bin akıllı tahtayı okullara, sınıflara kazandıracağız. Projeyle sınıflara yüksek hızlı internet bağlantısını da gerçekleştiriyoruz. İlk tablet bilgisayarları dağıtacağız. 200 tablet bilgisayarı vereceğiz. 12 bin 800 tablet bilgisayarı öğrencilere teslim ediyoruz. Allah'ın izniyle kara tahta kavramını tarihi tozlu raflara kaldırıyoruz. Tebeşir ve tebeşir tozu nostaljiden öteye geçemeyecek. Öğrenci, elinde tablet bilgisayarı, karşısında elektronik tahtasıyla en son teknolojiyle eğitim alacak." şeklinde konuştu.

Öğretmenlerin ve öğrencilerin yeni sisteme çok kısa sürede ayak uyduracağını söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şöyle dedi: "9 yılda verdiğimiz sözleri tuttuk. Eğitime, Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını yaptık. 570 bin toplam derslik sayısının 370 binini biz açtık. Türkiye'ye bunları biz kazandırdık."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eğitimde FATİH Projesi'ni başlattı. Erdoğan, Sabahattin Zaim Anadolu Lisesi'ndeki törende 200 tablet bilgisayarı öğrencilere dağıttı.

haber7

tag FATİH Projesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan öğrencilere ücretsiz tablet pilot okullar milli eğitim

7.2.2012 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (3 yorum yazılmış)

box bayram :lütfen bizim okulada gönderin

box cabbar :bir an bizede gelirse iyiolur

box asi kıss :ben 8.sınıfım allah izin verirse bizde alıcakmıyız ??

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bu meyve sebzeleri eksik etmeyin Bu meyve sebzeleri eksik etmeyin

Organik gıda efsanesini bitiren araştırma Organik gıda efsanesini bitiren araştırma

Sonbaharda bunları yaparak yenilenin Sonbaharda bunları yaparak yenilenin

Güncel Eğitim Haberleri