Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

2012 yılında memurlara zam yağacak eğitim haberi

eğitim haberleri2012 yılında memurlara zam yağacak

652paralar.jpg Ekonomi bakanları, yaklaşık 2.5 milyon memur ve memur emeklisinin merakla beklediği 2012 yılına yönelik zamlara ilişkin stratejiyi belirledi.Toplu sözleşme yetişmediği için yeni yılda memura 3 ayrı zam verilecek. 15 Ocak'ta 6 aylık zam ve enflasyon farkı zammı yapılacak. Toplu sözleşmenin ardından aradaki fark kadar zam olacak.

Ekonomi bakanları, yaklaşık 2.5 milyon memur ve memur emeklisinin merakla beklediği 2012 yılına yönelik zamlara ilişkin stratejiyi belirledi. Toplu sözleşme geciktiği için yeni yılda memur ve memur emeklisi üç kez zam alacak. Belirlenen stratejiye göre memur ve memur emeklilerine 15 Ocak tarihinde yüzde 3 oranında zam ve enflasyon farkı verilecek. Toplu sözleşmenin yasalaşmasının ardından da yine yılın ilk yarısında memur ve emeklilere ikinci kez zam yapılacak.

Hüseyin Özay'ın haberine göre Kasım ayı itibariyle maaşlara yansıtılacak enflasyon farkı yüzde 2.8 seviyesinde. Ancak Aralık ayında enflasyonun düşük çıkması durumunda bu oranın biraz düşeceği belirtiliyor. Toplu sözleşmenin yürürlüğe girmesi ile birlikte yeniden memur zam oranı belirlenecek. Toplu sözleşmede yüzde 5 oranında zam oranı belirlenirse, aradaki yüzde 2'lik fark yine yılın ilk yarısında memur maaşlarına yansıtılacak. Böylece, 2012 yılının ilk yarısında memur maaşlarına üç ayrı zam yapılmış olacak. Ayrıca toplu sözleşmelerle ilgili hükümler 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak. Yani, memur ve memur emeklileri, toplu sözleşme ile birlikte 'geriye dönük aylar' için fark da almış olacaklar.

İŞÇİ ZAMLARI DA UYUMLU OLACAK
Anayasa değişikliği kapsamında hazırlanan ve memurlara yüksek zam olarak yansıyacak toplu sözleşme yasa tasarısı, kısa bir süre önce bakanların görüşlerine sunulmuştu. Maliye Bakanlığı tasarıda yer alan bazı düzenlemelere itiraz etti. Özellikle kamu işçilerini ilgilendiren iş kollarına ilişkin toplu sözleşmelerle ilgili hükümlerde bazı çekinceler ortaya çıktı. Bunun üzerine ekonomi bakanları, geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek toplu sözleşme yasa tasarısını ve memur zamlarını masaya yatırdı. Toplantıda, tasarının Maliye'nin itirazları doğrultusunda yeniden düzenlenmesi kararlaştırıldı. Yapılacak düzenlemelerle, iş kollarındaki toplu sözleşmelerde belirlenecek olan zam oranları, genel toplu sözleşmede belirlenen zam oranlarını geçmeyecek. Yani, kamu işçilerinin zam oranları, memurlara yapılacak zamla uyumlu olacak.
Milliyet

tag Milliyet maaş zammı memur Anayasa sözleşme enflasyon yasa tasarısı Maliye Bakanlığı anayasa değişikliği

11.12.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (6 yorum yazılmış)

box ADIMIZ YOK : KİMLERE ZAM GELİYORMUŞ GÖRDÜNÜZ MÜ? HEM DE 100, 175 BÜROKRATLARA,SEKRETERLERE,MİLLETVEKİLLERİNE.HEM DE ÜZERİNE 2 YIL MİLLETVEKİLLİĞİ YAPTIN MI SÜPER EMEKLİLİK.BİZİ GÜNDÜZ ERMENİ YALANI İLE UYUTTULAR.GECE BİZ UYKUDA İKEN KENDİLERİNE HEPSİ İŞBİRLİĞİ İÇİNDE YÜZDE YÜZ ZAM YAPTILAR.BİZİM GİBİ MEMURLARA 15 AYDAN BERİ YAPILMASI GEREKEN DÜZENLEMEYİ YAPAMAYIP TATİLE GİRDİLER.BİZE GEÇİCİ ZAM YAPACAKLARMIŞ.YÜZDE 3-4 .BİZ UYUMAYA DEVAM EDELİM.ONLAR YOLA DEVAM DESİNLER.HANİ SAHİ YETKİLİ BİR SENDİKA VARDI.ADI MEMUR-SEN .ONA MİLLETİ UYUTMA GÖREVİ VERİLDİĞİNİ GÖRMEYENLER ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAYABİLİRLER.ÜYELERİ SAHİ ŞİMDİ NE DÜŞÜNÜYOR.HÜKÜMET ŞAKŞAKÇILIĞI YAPAN BASINDA ZATEN BU HABERLER FAZLA YER ALMAZ.O BASIN SADECE SANAL YALANLARLA MİLLETİ UYUTMAYA ÇALIŞIRLAR.

box yalan haber :buna siz kendiniz inanıyorsanız öyle yazın

box tungaer :Yalanın dalları yok ki söylerken boğazına saplansın...

box ALİ SEVER :NE BAŞLIK ATMIŞSINIZ YAAA..DAMARDAN VERİYORSUNUZ MİLLETE.....NE SİTE BE....

box öğretmen :ZAM YAĞACAK derken lütfen ÖĞRETMENLER HARİÇ başlığını da atar mısınız............

box RAMAZAN YÜKSEL : HİÇ ANLAYAMADIĞIMIZ BİR HUSUS VAR.HÜKÜMET MAAŞLARA ZAM YAPILACAK DENDİĞİNDE TAM TERSİ OLUYOR.VERGİ DİLİMİNE GİRDİNİZ DENİP ÖNCEKİ DÖNEME GÖRE MAAŞLARDA 30-40 TL AZALMA OLUYOR.ONUN İÇİN MAAŞLARA ZAM YAPILACAK DENDİĞİNDE ENDİŞELENİYORUZ.AYRICA BU TÜR ABARTILI HABERLERİN ARKASINDAN DAHA YÜKSEK ORANLARDA HER ŞEYE GELEN ZAMLARDA İŞİN CABASI.YANİ KAŞIKLA VERİP KEPÇEYLE GERİ ALIYORLAR.ONUN İÇİN MEMURLARA ZAM GELECEK DENDİĞİNDE ANLADIK Kİ DAHA FAZLASI MEMURLARDAN GERİ GİDECEK.İŞİN TÜKÇESİ BU.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bir yudum gazlı içecek, vücuda bakın neler yapıyor Bir yudum gazlı içecek, vücuda bakın neler yapıyor

Kulak kiri neden oluşur? Kulak kiri neden oluşur?

Sağlığınızı ve formunuzu korumanız için 10 altın öneri Sağlığınızı ve formunuzu korumanız için 10 altın öneri

Güncel Eğitim Haberleri