Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Başbakan'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı eğitim haberi

eğitim haberleriBaşbakan'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

627basbakanadan-ogretmenler-gunu-mesaji.jpg AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Başbakan Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Türkiye iyi yetişmiş, genç ve dinamik nüfusuyla eğitimden sağlığa, adaletten emniyete büyük başarılara imza atıyor, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor.

Hiç şüphesiz, milletçe elde ettiğimiz bu başarıda, kat ettiğimiz mesafede en büyük emek, yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görev yapan öğretmenlerimize aittir.

Bu bakımdan, "insanı yücelt ki devlet yüceltsin" anlayışını benimsemiş bir hükümet olarak, insana yapılan her türlü yatırıma büyük değer atfediyor, öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz.

Göreve geldiğimiz günden bu yana, eğitimi bu ülkenin birinci meselesi kabul ettik, bütçeden en büyük payı eğitime ayırdık, 163 bin derslik inşa ettik, gelişmiş ülkelerdeki eğitim imkânlarını, eğitim teknolojilerini öğrencilerimizin hizmetine sunduk.

Bütün bunların yanında öğretmenlerimizin hayat standartlarının yükseltilmesi, özlük haklarının iyileştirilmesi, morallerinin yüksek tutulması için de pek çok düzenleme gerçekleştirdik.

Son dokuz yılda, 300 bin 924 kadrolu öğretmen ataması gerçekleştirerek, eğitim altyapımızı daha da güçlendirdik.

İnanıyorum ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, idealizmlerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği çok daha aydınlık olacaktır.

Bu vesileyle, yakın zamanda Van'da meydana gelen deprem dolayısıyla hayatlarını kaybeden genç ve idealist öğretmenlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır temenni ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 yılında "başöğretmen" sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım gününün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum."

tag 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı Başbak Erdoğan mesaj

24.11.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Su faturanızın kabarık olmasına engel olun Su faturanızın kabarık olmasına engel olun

Şaşılık artık tarih oluyor Şaşılık artık tarih oluyor

Her yönüyle spor yapmanın faydaları Her yönüyle spor yapmanın faydaları

Güncel Eğitim Haberleri