Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bilgisayar derslerini kaldıranları protesto ediyoruz eğitim haberi

eğitim haberleriBilgisayar derslerini kaldıranları protesto ediyoruz

785formator-ogretmenler.jpg Eğitim-İş, Genel Özlük-Hukuk ve TİS Sekreteri Ömer Arslan, bilişim teknolojileri dersinin zorunlu olmadığı için yeterli ilgiyi görmediğini, öğrencilerin bilinçsiz şekilde bilgisayar kullanmaya sürüklendiğini belirtti.

Eğitim-İş, Bilişim Teknolojileri öğretmenleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı önünde derslerinin kaldırılmasını protesto etmek üzere kitlesel basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını okuyan Arslan, 12 bine yakın öğretmenin norm fazlası durumuna düşürülerek, zorunlu yer değiştirmeye zorlandığını, okulların teknoloji çöplüğüne dönüşmekte olduğunu söyledi. Arslan, ilköğretim 4 ve 5. sınıflarda bilişim teknolojileri dersinin kaldırıldığını, 6., 7. ve 8. sınıflarda ikinci öncelikli seçmeli derse dönüştürüldüğünü, liselerde de 4 yıl boyunca her 30 öğrenciye 1 ya da 2 saat seçmeli hale getirildiğini hatırlattı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın görevinin sorun yaratmak değil, sorun çözmek olması gerektiğini dile getiren Arslan, şöyle konuştu: "Eğitim çalışanlarını huzursuz ve mağdur etme politikasını bırakınız. Bilişim teknolojileri dersi ilköğretim okullarında ve ortaöğretim 9. sınıflarda zorunlu, diğer sınıflarda seçmeli olmalıdır. Müfredat güncellenerek, dersler haftada 2 saate çıkarılmalıdır. Formatörlük dayatması son bulmalı, ilköğretimde zorunlu formatörlük kaldırılmalıdır. Bilişim teknolojisi sınıfları yenilenmeli ve her okula kadrolu öğretmen atanmalıdır.Biz, üniversitelerde bilim olarak kabul gören teknolojinin, Milli Eğitim Bakanlığı'nda da hak ettiği değeri görmesini istiyoruz."

tag Ömer Arslan bilişim teknolojileri Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim-İş

31.10.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box osman nurcan :bilinçli bir bilgisayar dersi bu konuda uzman öğretmenler tarafından okullarda verilmelidir.bilgisayar dersleri zorunlu olmalı ve ders saati sayısı artırılmalıdır.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

18 milyon öğrenci yaz tatiline girdi 18 milyon öğrenci yaz tatiline girdi

Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor

Öğretmenlik Performans Sistemi Öğretmenlik Performans Sistemi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Ramazan'da nasıl beslenmeliyiz? Ramazan'da nasıl beslenmeliyiz?

Kredi kartı kullanımıyla ilgili çok önemli uyarılar Kredi kartı kullanımıyla ilgili çok önemli uyarılar

Beyine zarar veren alışkanlıklar Beyine zarar veren alışkanlıklar

Güncel Eğitim Haberleri