Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Eğitim kurumlarının borcu velilerden tahsil edilecek eğitim haberi

eğitim haberleriEğitim kurumlarının borcu velilerden tahsil edilecek

428sosyal-guvelik-kurumu.jpg Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Adana İl Müdürü Muhammet Gerçek, SSK prim borçlarını ödemeyen eğitim kurumlarına ilgili kanun gereği üçüncü kişilerde olan alacaklarına haciz işlemi yapılacağını söyledi.

Özel dershane, etüt merkezi, özel liseler, sürücü kursları, kreş ve anaokullarının bu kapsama girdiğini aktaran Gerçek, "Türkiye'de ilk defa Adana'da gerçekleşecek olan bu sistemin amacının eğitim kurumlarını batırmak değil, aksine onları ileride daha büyük ve saygın yerlere getirmektir. Kurum olarak eğitim kuruluşlarının her zaman yanındayız." dedi.

SGK'ya borcu olan eğitim kurumlarına taksitle ödeme yapan velilerden de, gerçekleştirecekleri ödemeyi kendi kurumlarına yapmaları yönünde istekte bulunacaklarını belirten Gerçek, "SGK borcu tahsil edilmezse, bu seferde ilgili kanunun vermiş olduğu yetki çerçevesinde borçlu eğitim kurumların üçüncü kişilerde olan alacaklarına haciz işlemi uygulanacaktır." şeklinde konuştu.

DERSHANE VE EĞİTİM KURUMLARINI ARAŞTIRIN
Eğitim kurumlarından aldıkları ödeme makbuzunun veliler için çok önemli olduğunu, ileride SGK yetkililerinin ödeme yapmaları yönünde velilerin kapısını çaldığı vakit o belgenin de işe yarayacağını aktaran Gerçek, dershane ve eğitim kurumlarına kayıt yaptırmadan önce, kişilerin veya velilerin mutlaka araştırma yapmasını istedi. Gerçek, vatandaşların www.sgkadana.gov.tr adresinden borçlu veya borcu olmayan kurumlar hakkında rahatlıkla bilgi edinebileceklerini aktardı.

SGK EĞİTİM KURUMLARINI BİLGİLENDİRDİ
Yeni uygulama ile ilgili olarak eğitim kurumlarını da bilgilendirdiklerini dile getiren Muhammet Gerçek, "Önce özel etüt ve dershanelerle görüştük. Daha sonra ise özel okullarla yaptığımız toplantılar olumlu geçti. Borcu olan her eğitim kurumu suçlu değildir. Muhasebe işlerini yanlış kişilere de teslim etmiş olabilirler. Ve o yanlış kişilerin yüzünden de cezalı duruma düşebilirler. Ayrıca bazıları ise bilmiyor, devlete ödemesi gereken vergiyi işini büyütürken hesaba katmıyor." diye konuştu.

CHA

tag eğitim kurumları özel dershane etüt merkezi özel liseler sürücü kursları kreş anaokulları sgk sosyal güvenlik kurumu

13.10.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Çoçuğunuza kilo verdirmenin 10 sağlıklı yolu Çoçuğunuza kilo verdirmenin 10 sağlıklı yolu

Hormonlu gıda ''erken ergenlik'' nedeni Hormonlu gıda ''erken ergenlik'' nedeni

İstenmeyen kokular için pratik bilgiler İstenmeyen kokular için pratik bilgiler

Güncel Eğitim Haberleri