Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bakan Dinçer öğretmenlerden özür diledi eğitim haberi

eğitim haberleriBakan Dinçer öğretmenlerden özür diledi

139omer-dincer.jpg Bakan Dinçer 2011-2012 eğitim-öğretim yılının zilini yeni faaliyete geçecek olan Haymana Yenice Dilaver Temizhan Çok Programlı Lisesi'nde çaldı. Hayırsever Dilaver Temizan tarafından yaptırılan okulun açılış törenine Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ankara Valisi Aladdin Yüksel, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, milletvekilleri, çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşan Dinçer, "Yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Bakan Dinçer, 2011-2012 eğitim öğretim yılında ilköğretimde 15 milyon 543 bin 471 öğrencinin öğrenim göreceğini ifade etti. Eğitimde öğretmenin rolüne büyük önem atfettiğini belirten Dinçer, "Ülkemizin, bilimsel teknolojik, ekonomik alanda olduğu kadar insani değerler bağlamında da gelişmesini sağlayacak en önemli unsur eğitimdir. İşte böylesine stratejik öneme haiz bir alanda çalışıyor olmanız sizlere büyük sorumluluklar yüklemektedir. Siz güçlü olduğunuz sürece eğitim öğretim güçlenecek, siz kendinizi geliştirdiğiniz ölçüde öğrencilerimizin önünde yeni ufuklar açılacaktır. Sizlerin rehberliğinde öğrenciler kendi yolunu bulacaktır" diye konuştu.

Dinçer, öğretmenlerin kendilerini geliştirebilmesi için lisansüstü eğitime önem vermesi ve zümre toplantılarına katılarak meslektaşlarınla deneyimlerinin paylaşılması gerektiğini vurguladı. "İyi işleyen eğitim sisteminin anahtarı öğretmenlerimizdir" diyen Dinçer, "özür dilerim", "haklısınız", "teşekkür ederim" gibi çok basit ama sonuçları bakımından etkili olan tutumları öğretmenlerin kendisinin uygulamasını ve öğrencilere de kazandırmasını istedi.

Okul yöneticilerine de önemli görevlerin düştüğünün altını çizen Dinçer, "Bir okulun topyekün başarısı öğrencinin, öğretmenin ve ailelerin okul yönetimine katılmaları oranında artmıştır. Herkesi yönetim sürecine dahil edelim. Okulları mahalle halkına açalım, ortak yaşam yerleri haline getirelim" dedi.

Son olarak öğrencilerin ne yapması gerektiğine değinen Dinçer, "Sevgili çocuklar hayata iyi bir şekilde hazırlanmanız, sağlıklı, mutlu, başarılı hayat sürmeniz, özgüveni yüksek, özgür düşünceli bu bireyler olarak yetişebilmek için aile kadar önemli olan bir kurum varsa o da okuldur. Okulların sahibi sizlersiniz. Buralar sizleri hayata hazırlayacak. Aileleriniz sizi okutmak için uğraşıyor, onların desteğiyle sürekli değişim halinde olan bilgileri kendinizi geliştirerek edinin" dedi.

"ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN ÖZÜR DİLERİM"

Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubuk'nun 55 bin öğretmen alacağız sözüne değinen Dinçer, "Önceki bakanımızın 55 bin öğretmen alacağız sözünü yerine getiremediğimiz için tüm öğretmen adaylarından özür diliyorum. Bu sözü yerine getirebilmek için çok çaba sarf ettik ancak hükümetimizin tahsis edebildiği kaynaklarla azami kadro ancak bu kadar olabildi. Bizi affedin" dedi.

Açılış töreninde okulu yaptıran hayırsever Dilaver Temizhan da vardı. Vali Yüksel, Temizhan'ı yaptırdığı okul için alnından öptü. Konuşmaların ardından Bakan Dinçer, Vali Yüksel, hayırsever Temizhan ve milletvekilleri kurdeleyi kesti. Dinçer ardından sınıfın birine girerek öğrencilere Demokrasinin ne anlama geldiğini anlattı.

tag Bakan Dinçer öğretmenlerden özür diledi Milli Eğitim eğitim haberleri

19.9.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor Ders kitapları etkileşimli hale getiriliyor

Öğretmenlik Performans Sistemi Öğretmenlik Performans Sistemi

TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi TEOG Yerine Liselere Kayıt Sistemi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Uykusunu Alamayan Çocuk, Matematikte Zorlanır Uykusunu Alamayan Çocuk, Matematikte Zorlanır

Bu sebzeler insan ömrünü uzatıyor Bu sebzeler insan ömrünü uzatıyor

İş görüşmelerinde başarı için 5 kritik ipucu İş görüşmelerinde başarı için 5 kritik ipucu

Güncel Eğitim Haberleri