Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Yeni öğretmenler molotof kokteyli ile karşılandılar eğitim haberi

eğitim haberleriYeni öğretmenler molotof kokteyli ile karşılandılar

581teror.jpg ŞIRNAK'ın İdil İlçesi'nde,Terör örgütü PKK üyeleri, elebaşı Abdullah Öcalan'ın avutkatlarıyla görüşememesini bahane ederek gösteri yaptı ve ilçedeki öğretmenevi'ne molotof kokteylleri yağdırdı. PKK'nın bu saldırısı 90'lı yıllarda yaşanan öğretmen cinayetlerini akıllara getirdi.

POLİS GÜÇLÜKLE MÜDAHALE ETTİ

Adile Naşin Caddesi'nde toplanan yüzleri maskeli yaklaşık 100 kişi, Abdullah Öcalan'ın avukatlarıyla görüşmesinin engellediğini ileri sürerek protesto gösterisi yaptı. Lastik yakıp, terör örgütü PKK ve bölücübaşı Öcalan lehine sloganlar atan göstericiler, bir süre sonra, daha önce de saldırılara hedef olan Öğretmenevi'ni hedef aldı. Olası saldırılara karşı çelik bariyerlerin konulduğu Öğretmenevi'ne gösterciler molotof kokteylleri ve taşlar attı. Atılan molotoflar binanın ikinci ve üçüncü katında duvara ve pencerelerdeki çelik bariyerlere isabet edip yere düştü.

GİDİN BURADAN, SİZİ YAKARIZ

Saldırı sırasında binada bulunan 50 kadar öğretmen, büyük korku ve panik yaşadı. Binanın alev almasından korkan öğretmenler, "Polis yok mu? Dağıtın şunları" diye bağırdı. Göstericilerden bazıları da ellerindeki molotofları Öğretmenevi'ne doğru fırlatırken, "Gelmeyin buralara. Terk edin gidin. Burada sizi istemiyoruz. Sizi yakarız" diye bağırdı. Polis, göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Polise de taşlı ve molotoflu saldırıda bulunan göstericiler, güçlükle dağıltıldı.

YENİ ATANDILAR, MOLOTOFLA KARŞILANDILAR!

Yeni yapılan atamalarla 400 öğretmenin atamasının yapıldığı ilçede kiralık ev sıkıntısı nedeniyle Öğretmenevi'nde kalan öğretmenler, saldırı sırasında hayatlarının en büyük korkusunu yaşadıklarını dile getirdi. Daha önce da Öğretmenevi'nin bu tür saldırılara maruz kaldığını dile getiren öğretmenler, dün gece de kaldıkları binanın yakılmak istediğini anlattı, "Eğer pencerelerdeki parmaklılar ve çelik bariyerler olmasıydı, içireye düşen molotoflar yangın çıkarırdı" dedi.

ÖĞRETMENLER KORUMALI ÖĞRETMENEVİ İSTEDİ

Öğretmenler, 4 yıl önce yapımına başlanan yeni öğretmenevinin bitirilmediğini belirterek, "Bu tür saldırılara maruz kalmamak için yeni öğretmenevinin hemen bitirilmesini ve bizlerin oraya nakledilmesini istiyoruz" dedi.

İnternethaber

tag doğu öğretmenler terör örgütü molotof kokteyli

12.9.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (3 yorum yazılmış)

box ALi AYKUT :Ben de 2 seneden fazladır güneydoğuda öğretmenim. Sayın meslektaşlarım, bu olaylara ve bir kaç tane kendini bilmezin söylediğine kafanızda çok büyütmemenizi tavsiye ederim. Yapılanları buranın insanına mal etmeyin ve korkunuz olmasın. Allah cümlemize sabır versin.

box SEZGİ :GERİ ADIM ATMAK YOK.İSTENEN SİZİN GERİ ADIM ATMANIZ...SABIRLA DEVAM.

box OLGUN :Allah yardımcınız olsun değerli meslektaşlarım

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Besin zehirlenmesi konusunda bilmeniz gerekenler Besin zehirlenmesi konusunda bilmeniz gerekenler

Gündüz uykusu hangi saatlerde daha iyidir? Gündüz uykusu hangi saatlerde daha iyidir?

Çocuk gelişimine olumsuz etki eden besinler Çocuk gelişimine olumsuz etki eden besinler

Güncel Eğitim Haberleri