Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

8.Sınıf SBS yerleştirme sonuçları açıklandı eğitim haberi

eğitim haberleri8.Sınıf SBS yerleştirme sonuçları açıklandı

479sbs-sinav.jpg Seviye Belirleme Sınavı'nı (SBS) kazanarak, tercihte bulunan ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin yerleştirme sonuçları açıklandı.Sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız.
SBS Yerleştirme sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinde yayınlandı. Sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız...

Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yerleştirme sonuçlarına göre 421 bin 80 kontenjan için 668 bin 117 adayın tercih başvurusu yaptığı işlemlerde, 366 bin 762 aday sisteme dahil orta öğretim kurumlarına asıl kayıt hakkı kazandı. Seviye Belirleme Sınavı'nı (SBS) kazanarak, tercihte bulunan ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin yerleştirme sonuçları açıklandı.

Ortaöğretime Kurumlarına Geçiş Sistemi 2011 yılı yerleştirme işlemleri Ortaöğretime Yerleştirme Puanına (OYP) göre gerçekleştirildi. Sonuçlar "www.meb.gov.tr" ve "https://e-okul.meb.gov.tr" internet adresinden yayınlanıyor. Öğrenciler T.C. kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini bu adreslerden öğrenebilecek.

Yerleştirme sonuçlarına göre, mülakatla öğrenci alan okullara kontenjanın 2 katı öğrenci yerleştirildi. Mülakata girmeye hak kazanan aday sayısı, 49 bin 147 olarak belirlendi.

Sonuçlara göre, 421 bin 80 kontenjan için 668 bin 117 adayın tercih başvurusu yaptığı işlemlerde 366 bin 762 aday
sisteme dahil orta öğretim kurumlarına asıl kayıt hakkı kazandı. Bu yıl bir okula asıl kayıt hakkı kazanan adayların bir veya daha fazla okul için de yedek kayıt hakkı kazanabildikleri yeni bir uygulamaya geçildi.

2011 yılı OYP'ye göre dereceye giren ilk 10 öğrencinin kazandığı okullar şöyle:

1. Sinem Sınmaz, İzmir Atatürk Lisesi
2. Emre Kızıltuğ, İzmir Özel Yamanlar Fen Lisesi
3. Yağmur Kasap, Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi
3. Seniha Begüm Şentop, İstanbul Lisesi
4. Ayhan Okçal, Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi
5. Deniz Sönmez, Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi
6. Abdullah Sami Koç, Ankara Özel Samanyolu Fen Lisesi
7. Büşra Fidanoğlu, İzmir Özel Yamanlar Fen Lisesi
8. Ilgın Yaren Demirkesen, Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi
9. Yiğit Korkmaz, İstanbul Özel Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi
10. Berat Mert Albaba, Ankara Fen Lisesi

ÖZEL OKULLARIN 5 BİN 134 KONTENJANI BOŞ KALDI

Fen liseleri ve sosyal bilimler, Anadolu lisesi, Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı Anadolu teknik ve Anadolu meslek liselerinde, Ticaret Turizm Genel Müdürlüğü'ne bağlı okullarda, Anadolu Öğretmen Liselerinde, Anadolu İmam Hatip Liselerinde ve Sağlık Meslek Liselerinde boş kontenjan kalmadı.
Kız Teknik Öğretimi Genel Müdürlüğüne Bağlı Anadolu Teknik ve Anadolu Kız Meslek Liselerinde 37 ve özel okullarda 5 bin 134 olmak üzere toplam 5 bin 171 kontenjan boş kaldı. Toplam 307 özel okulda 12 bin 73, 828 teknik ve Anadolu kız meslek liselerinde ise toplam 35 bin 711 kontenjan bulunuyor.
"Sınav Sonuç Belgesi"nde, öğrencinin asıl kazandığı okul ile yedek kazandığı okul/okullar ve yedek sırası yer alacak. Ayrıca veliler "https://e­okul.meb.gov.tr" adresindeki "Veli Bilgilendirme Sistemi"nden sürekli bilgilendirilecek. Bu nedenle velilerin belirtilen internet adresini yerleştirme takvimi boyunca takip etmeleri gerekiyor.

KAYITLAR 1 AĞUSTOSTA

Tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrenciler, 1–5 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar asıl olarak yerleştirildiği okula giderek kaydını yaptırabilecek. Asıl listeden kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu tarihe kadar kayıt yaptırmamaları halinde bu haklarını kaybedecek.

Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 6 Ağustos 2011 saat 15.00'ten itibaren boş kalan kontenjanlar ilan edilecek. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilecek. Öğrenciler, e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara 8-12 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar kayıtlarını yaptıracak. Öğrenciler belirtilen tarihler arasında kayıt yaptırmamaları halinde bu haklarını kaybedecek.

8-12 Ağustos 2011 tarihleri arasındaki kayıt dönemi sona erdiğinde boş kalan kontenjanlar ile yedek listeye göre kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrenciler 13 Ağustos 2011 saat 15.00'ten itibaren ilan edilecek. Öğrenciler, e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara kayıtlarını, 15-19 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar yaptıracak.

YEDEK KAYIT DÖNEMİ

15-19 Ağustos 2011 tarihleri arasındaki kayıt dönemi sona erdiğinde boş kontenjanlar ile yedek listeye göre kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrenciler 20 Ağustos 2011 saat 15.00'ten itibaren ilan edilecek. Öğrenciler e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara kayıtlarını, 22-26 Ağustos 2011 tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar yaptıracak.
22-26 Ağustos 2011 tarihleri arasındaki kayıt dönemi sona erdiğinde boş kontenjanlar ile yedek listeye göre kayıt hakkı kazanan sıradaki öğrenciler 27 Ağustos 2011 saat 15.00'ten itibaren ilan edilecek. Öğrenciler e-okul kayıtlarına göre yedek listeden kayıt hakkı kazandıkları okullara kayıtlarını, 5-9 Eylül 2011 tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar yaptıracak.
Öğrenciler yedek listeye göre kayıt hakkı kazandıkları okullara isterlerse kayıt yaptırmayabilecek. Süresi içerisinde kayıt yaptırmamaları durumunda bu haklarını kaybedecekler.

Herhangi bir okula kayıtlı iken yedek listeden başka bir okula kayıt hakkı kazanan öğrenciler bu haklarını kullandıkları takdirde, bir önceki okuldaki kayıtları sistemden otomatik olarak düşecek. Öğrenci, en son kayıt yaptırdığı okuldaki kaydını sildirmesi durumunda bir önceki kayıtlı olduğu okula geri dönemeyecek.

Öğrenci, aynı dönem içerisinde yedek listeye göre birden fazla okula kayıt hakkı kazanabilecek. Bu durumda öğrenci istediği tek bir okula kayıt yaptırabilecek.

5-9 Eylül 2011 tarihleri arasında, kayıt yaptıran öğrencilerin bir önceki okullarından boşalan yerler için sıradaki yedek öğrencilere aynı anda kayıt hakkı verilecek. Söz konusu kayıt dönemi süresince "http://oges.meb.gov.tr/" ve "https://e-okul.meb.gov.tr" internet adreslerinin günlük takip edilmesi gerekecek.

KAYIT HAKKI KAZANAMAYAN ÖĞRENCİLER

Hiçbir ortaöğretim kurumuna yerleştirilmeyen öğrencilerle başvuru yapmayan öğrencilerden genel liseye kayıt yaptırmak isteyenler ise 1-26 Ağustos 2011 tarihleri arasında genel lise müdürlüklerine müracaat edecek.

Sınavsız öğrenci alan meslek lisesine kayıt yaptırmak isteyenler ise yine aynı tarihlerde "https://e-okul.meb.gov.tr" adresinden en fazla 10 adet tercih yaparak e-kayıt başvurusu yapacaklar.

tag 8.Sınıf SBS SBS yerleştirme sonuçları SBS sonuçları milli eğitim liseler

26.7.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box özkan gündoğdu :ben bir tüllü okula giremiyorum

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bu yiyecekler insan beynine zarar veriyor Bu yiyecekler insan beynine zarar veriyor

Ayakkabı alırken dikkat etmeniz gerekenler Ayakkabı alırken dikkat etmeniz gerekenler

Organik gıda efsanesini bitiren araştırma Organik gıda efsanesini bitiren araştırma

Güncel Eğitim Haberleri