Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Kayıt ücreti talep eden müdürler açığa alınacak eğitim haberi

eğitim haberleriKayıt ücreti talep eden müdürler açığa alınacak

663kayit-ucreti.jpg Öğrenci velilerinden okula kayıt esnasında bağış adı altında herhangi bir ücret talep eden okul müdürleri ve bu konudan sorumlu tutulacak İlçe Mili Eğitim Müdürleri anında açığa alınacak.
Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, 2011-2012 eğitim öğretim yılında öğrenci velilerinden okula kayıt esnasında bağış adı altında herhangi bir ücret talep eden okul müdürlerinin ve bu konudan sorumlu tutulacak İlçe Mili Eğitim Müdürleri'nin anında açığa alınacağını ifade etti. Aydoğan, ayrıca ilkokul öğrencilerinin Ulusal Adres Veri Tabanı'ndaki adres ve nüfus bilgilerine göre okullara yerleştirildiğini ve bunun değiştirilmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

Aydoğan, yaptığı açıklamada, İlköğretim okullarında kamuoyunun bilmediği bir şey olduğunu ifade ederek, "Bu yıl internetten kayıt diye bir şey var. Velilerin internetten hangi okula çocuğunun kaydı olduğunu bilme şansı var. Okullar açıldığında çocuğunu alıp ‘ben geldim' demesi kayıt için yeterli" dedi.

Kayıt parası adı altında toplanılan bağış paraları konusunda okul müdürlerine bir ay içerisinde yaptıkları toplantıda buna izin vermeyeceklerini net bir şekilde ifade etiklerini söyleyen Aydoğan, "Önce dosya al denilerek veliden kayıt parası alınmayacak. Bağış adı altında her ne surette olursa olsun veliden kayıt parası alınmasına izin verilmeyecek" diye konuştu.

-SORUMLULAR AÇIĞA ALINACAK-
İlçe Milli Eğitim Müdürlerini Çarşamba günü toplayacaklarını söyleyen Aydoğan, "Velilerden kayıtta para talebi olduğuna dair duyum aldığımda, bununla ilgili bir yaptırımda İlçe Milli Eğitim Müdürleri'nin de sorumlu tutulacağını bildireceğim. Gönüllü gönülsüz kimseden para alınmayacak. Sorumluları anında açığa alırız. Bunu da açık açık İlçe Milli Eğitim Müdürlerine söylüyoruz. Okul müdürleri de açığa alınacak. Yasal olarak ne gerekiyorsa onu yaparız" dedi.

-KİM TALİMAT VERİRSE VERSİN İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİSİ YERLEŞTİRİLDİĞİ OKULDA OKUYACAK-
2011-2012 eğitim öğretim yılında birinci sınıflar için öğrenci kayıtları; Ulusal Adres Veri Tabanı'ndaki adres ve nüfus bilgileri esas alınarak kendilerine en yakın olan okullara yapılıyor. Aydoğan, öğrenci kayıtlarının internet üzerinden yapıldığını ve bunu değiştirmenin söz konusu olmadığını ifade etti. Aydoğan, vatandaşın hala eski alışkanlıklarıyla kendisini arayarak veya okul ilçe yetkililerini arayarak ricada bulunduklarını söyleyerek, "Bir kere kim talimat verirse versin sistem, öğrencinin başka okula yerleştirilmesini kabul etmez. Bu öğrencinin başka okula kaydı mümkün değildir. Dolayısıyla insanlar artık bunu kabul etsin. Ben de diyelim ki yapmam ama talimat verdim. Bu şekilde bile mümkün değil. Hiç kimse bu konuda kimseye gitmesin bana da gelmesin" dedi.

tag okul kayıtları Mili Eğitim kayıt parası kayıt ücretleri internetten kayıt ilköğretim kayıtları 2011 kayıtları kayıt parası şikayet

18.7.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (10 yorum yazılmış)

box dertli vatandaş :Ben de bu konudan cok şikayetçiyim okullar artik ticaret yuvalari haline gelmiş kendimden hatirliyorum katki payi adi altinda topluyorlardi birde getirmeyen ögrenciyi yok yaziyorlardi okula kayit yaparken bir para vermede göreyim okula almiyorlar aşağalamalarsa hat safhada ben milli eğitim bakanliginin bu konuda hic bir caba gösterdiğine inanmiyorum herkes yan gelip yatiyor mazlum insanlarin üzerinden geçiniyorlar adalet kalmadi konusan boşa konuşuyor icraate gelince hepsi pısırık ve adaletsiz allah hesabini sorsun insallah

box duyarlı vatantasss :bende anaokuluna gden oglum ıcn 300 tl kayıt parası verdm mıllıegıtımı aradm ama nafıle sylenen sonu bıze kayıt prası degıl aydad parası alınırmıs nerde bu bgıran mıllet ana okul mecbur dıye ınsanları somurmekten baska bısey degılll

box ERKAN :İNŞALLAH SÖYLENDİĞİ GİBİ OLUR ŞAYET BÜYÜK İHTİMALLE SALI GÜNÜ OKULA ÇOCUKLARI KAYIT İÇİN GÖTÜRÜCEM OKULDAKİ YETKİLİLERİN UMARIM BU KONUYLA İLGİSİ VARDIR SAYGILARIMLA.

box Serdal GÜNGÖR :bunlar fasa fiso hangi okul bağış toplamıyor sölermisiniz ben çocucuğumu okula kayda götürdüm banka hesap numarası verdiler 50 tl kayıt ücreti yatıraksınız diye kocaeli il milli eğitim müdürlüğünü aradım durumundan bahsettim yatırmayabilirsiniz dediler kardeşim zaten yatırmayacam ama hani siz kayıt parası isteyenleri görevden alacaktınız söze gelince söylemesini biliyorsunuz icrata gelince iş yok.

box dertli anne :haaaa...birde benim oğlum aynı okulda anna okula giderken birde sened imzalatırdılar bize

box dertli anne :ha bu arada bahis etiğim okul beylik düzünde mehmedges ilk ögretim okuludu ...ve müdür bey maşaalah durmadan bağış tuplıyur ..ve buna ramen hiç bir veli iitiraz etmiyur ...hani cocukları ilgi gürmez diye korkuyular
ama benim canıma tak etti ..çünkü benim üç tane cocuğum aynı okulda okuyur

box dertli anne :şimdi eğer kayıtlar otamatik olarak interneten oluyursa..peki ben okula gittim birinci sınıfa cocuğumu kayit için ..bana önce müdürle gürüşmem lazım bağış için sonra bir furum verecekler birde ikamet kağıdı istediler ..2 tane resim ...bunlar hazırlıyıb en kısa zamandz okula vermem lazım aksi halde cocuğumçu sınıfta yer kalmıyacak ve başka okula baş vurmam lazım....aynı zamanda ben interneten baktım benim cocuğum bu okula kayıtlı gösteriyur ...ne yapmam lazım

box deli veli :danisikli dogus.peki para isteme cesaretini nereden buluyorlar

box öğrencivelisi :Syn müdürüm , hala bağış alınıyor.Vermezseniz çoğunuza gereken ilgiyi göstermeyiz , çoçuğunuz ona göre kimsesizler sınıfına düşer deniliyor.
Genelgeyi herhalde ya okumadılar , ya da okumak istemiyorlar..

box İsimsiz veli :Sizin her ne kadar denetim var desenizde TÜRKİYE genelinde malesef bütün okullarda korkunç rakkamlar değerindeki paralar bağış adı altında tahsil ediliyor.Verilmediği taktirde öğretmen arkadaşlarınızdan çocuklarımız ilgi ve alaka görmüyor.Bütün okulara gerekli denetleme yapılmasını arz ederim

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Çikolatanın faydası mı,zararı mı çok? Çikolatanın faydası mı,zararı mı çok?

Hafızanızı güçlendirmek için ipuçları Hafızanızı güçlendirmek için ipuçları

Şişmanlıktan korunmak için 10 ipucu Şişmanlıktan korunmak için 10 ipucu

Güncel Eğitim Haberleri