Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

E-kayıt sistemi veli şikayetlerini bitirdi eğitim haberi

eğitim haberleriE-kayıt sistemi veli şikayetlerini bitirdi

25e-kayit.jpg Öğrenci kaydını Ulusal Adres Veri Tabanı'ndaki bilgileri esas alarak işlemi otomatik olarak gerçekleştiren e-kayıt sistemi, kayıt dönemlerinde velilerin şikayet ve sorunlarını bildirmesi için kurulan ''Alo Kayıt'' hattına olan aramaları bitirdi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Çetin, ilköğretimde kayıtların 1 Haziranda başladığını hatırlatarak, ''Okul çağına gelmiş çocukların okul kaydı, adres bilgilerine göre en uygun okula sistem tarafından otomatik yapılıyor. Veli ya da okul yönetimi, istese de bu sistemi aşamaz. Okul yönetimi kendi bölgesindeki bir çocuğa 'Ben seni kaydetmiyorum', veliye 'Para vermezsen kayıt yapmam' diyemez. Dolayısıyla sorun yaşanmıyor. Sorun yaşanmadığı için de 477 21 11 numaralı telefon hattı artık çalmıyor. Bu yıl bir kez bile çalmadı'' dedi.

Bazı velilerin öğrencisini, kendi bölgesindeki okuldan başka bir okula göndermek istediğine işaret eden Çetin, okul yönetiminin bu konudaki olumsuz tavırlarının da şikayete konu olmadığını, velinin şikayet etse bile haksız durumda olacağını bildiğini ifade etti.


Çetin, e-kayıt öncesinde, ''çok sayıda şikayet aldıklarını, velilerin telefonla, bizzat gelerek, elektronik postayla kendilerine ulaştığını'' söyledi. Kayıt dönemlerinde, velilerin karşılaştığı sıkıntılarla çok uğraştıklarını, ancak sıkıntıların e-kayıt sistemi sayesinde aşıldığını dile getirdi.

Velilerin okul kaydı için herhangi bir işlem yapmasına, okula gitmesine gerek olmadığına dikkati çeken Çetin, ''Okul açıldığı gün okul kıyafetlerini giydirip okula götürmesi yeterli. Öğrencinin sınıfı, kitapları hazır olacak zaten'' dedi.

BAĞIŞ ZORUNLU DEĞİL
Çetin, okullarda velilerden istenen bağışlara da değinerek, ''Okul müdürleriyle görüşüyoruz, onlara 'Bağış konusunda ısrarcı olmayın' diyoruz. Okullar açıldıktan sonra velilerle görüşün, onlara çalışmanızı anlatın ve bu çalışmalar için destek isteyin, ama zorla para istemeyin, diyoruz. Duyarlı velilerimiz, imkanları ölçüsünde elinden geleni yapıyor. Böyle velilerimiz de çok'' diye konuştu.

NTV

tag e-kayıt veli şikayet e-okul milli eğitim meb alo kayıt bağış Ulusal Adres Veri Tabanı

8.7.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box bekir :millet hep özel okula cocuğunu gönderiyor tabi parası olan fakir insan napsın peki gücü olmayan once zekalı cocuklar okumak için neler cekiyorlar annesi ek iş yapıyor ev temizliyor babası geceleri uyumuyor kimisi evladının birini feda ediyor okula yollamıyor calıştırıyor ki diğerini okuta bilsin bide bu sistem cıktı karşımıza bu devletimiz okadar gücsüzmü ki özel okulun verdiği eğitimi veremiyor ordaki öğretmenler nerden mezunlar ki devlet okullarındaki öğretmenlerden daha iyi ders veriyorlar.bence kimse işini tam manasıyla yapmıyor askerimiz daglarda 24 saat esasına göre calışıyor ama görevini iyi yapmayanlar var sanırım sölencek söz cok ama nekadar sölersek söleyelim cözüm yok vaat cok icraat yok.sözde yüzde 8 büyümüşüz büyüyenler büyük şirketler halk değil memur değil buda büyüme değil.işin kolayına kaçmayalım sistem üretmektense okullar vede eğitim seviyesini yükseltelim buna gönülden inanıyorum ki devletimizin buna gücü fazlasıyla yeter saygılarımı sunarım.

box bekir :merhaba adım bekir özdemir söledinize göre tüm sorunlar aşılmış ama bir konuyu hatta birden fazla konuyu atlamışsınız okuma ve secme özgürlüğü ortada kalkmış durum da bu sistemle benim bulundum yerde okul var fakat kapalı nedeni öğrenci yetersizliği olarak söleniyor ve okul bulunduğum yerde en yeni vede en modern yapıya sahip bunun yanı sora cocuğum bu yıl okula başlıcak sizin sisteme göre okul dağıtımı bölge bölge olucak ama her nedense bana en yakın okul değilde bana en uzak okul sizin sistem tarafından atanmış bu nasıl bir atama bende anlamadım şimdi düşüyorum ben napıcam die sizden ricam okadar öğretmen acıkta bekliyor atama görmek için ama sizin okullar kapalı duruyor birde sisteminiz bölge bölge dağıtım yapıyor tamam ama şehrin 2km dışında bulunan toki gibi bi yer zaten şehre uzak birde şehrin en uzak kısmın daki okula cocuğumu gönderiyor bizimde elimizi kolumuzu baglıyor demek ki şikayet yok dmeeyin aslında cok şikayet var bu konuda fakat hayat okadar zor ki millet bununla uğraşmak bile istemiyor artık ve kime nere şikayet edip dert anlatcamızı bilmiyoruz her gittimiz yerde karşımıza sistem cıkıyor kime neyi şikayet edicez onu anlayamadım sorarım size bu sistemi yapan insan değilmi sistem kendi kendine mi oluştu bu sistemi kime şikayet edicez ben cocuğumun en iyi şartlarda okumasını istiyorum bunun için yaşıyor ve calışıyorum büyüklerimiz diorki eğitimde daha iyi seviyeye gelelim tamam gelelim ama bu sistem önümüzde bir duvar.Sizde diceksiniz ki eskiden okullarda yığılma oluyordu bunu önlemek için mecburen böle bir sistem geliştirdik bence işin kolayına kaçmışınız sistem geliştirmektense okullarda eğitim vede şartların aynı seviyeye cıkmasını sağlamalısınız ozman biz şöle düşünmeliyiz okulların hepsi eğitim ve imkan konusunda cok iyi acaba hangisine yollasak ama sistem sayesinde bu tür zor bir işe girişmekten kacınmış sanırım büyüklerimiz daha sölücek cok şeyim var ha emin olun bu sistemden kimse memnun değil saygılarımla

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bunları yaparak sivrisineklerden kurtulabilirsiniz Bunları yaparak sivrisineklerden kurtulabilirsiniz

Hareketsiz kişiler daha az yaşıyor Hareketsiz kişiler daha az yaşıyor

İşyerinde başarı için öneriler İşyerinde başarı için öneriler

Güncel Eğitim Haberleri