Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Nimet Çubukçu'nun çizik yemesinin iki nedeni eğitim haberi

eğitim haberleriNimet Çubukçu'nun çizik yemesinin iki nedeni

74nimet-cubukcu.jpg Nimet Çubukçu, iki dönem oturduğu bakanlık koltuğunu bu dönem kaybetti. Kaybetmesinde iki önemli nedenin olduğu konuşuluyor.
Adalet Partili bir aileden genel Nimet Çubukçu, AK Parti'nin 3 Kasım 2002 seçimlerinde kadın aday bulmakta zorlandığı bir dönemde listeye girdi. Güldal Akşit'in yaşanan bazı gelişmeler ardından Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinden alınması ile 2 Haziran 2005'te yapılan kabine değişikliğinde kırmızı plaka ile tanıştı.

"Ekran yüzü" olması dolayısıyla parti içinde ön plana çıkarıldı. Bakanlığı sırasında Akşit'in yanlışlarını düzeltme yolunda gösterdiği çabalar ardından Başbakan Erdoğan, Nimet Çubukçu'yu daha önemli bir görev hazırladı. Burada gösterdiği başarılar, Çubukçu'yu 3 Mayıs 2009'da yapılan kabine değişikliğinde Milli Eğitim Bakanlığı'na taşıdı.

Çubukçu, Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna oturduğunda bir süre selefi Hüseyin Çelik'in gölgesinden kurtulmaya çalıştı. Çelik'in yaptığı bir çok düzenlemeyi, "iz silme" adına değiştirme yoluna gitti.

Milli Eğitim camiası ile yıldızı bir türlü barışmadı. Önceki Milli Eğitim Bakanı'ndan yaka silken kesimler, aradan birkaç ay geçtikten sonra Hüseyin Çelik'i mumla arar oldular. Bu tepkilerini de her fırsatta ve her ortamda dile getirdiler.

Anadolu'nun muhtelif yerlerinden Başbakan Erdoğan'a, "Milli Eğitim Bakanlığı koltuğunda oturan isim hem eğitim camiasına, hem partimize zarar veriyor" diye heyetler gitti. Erdoğan, gelen heyetleri dinlemekle yetindi. Kimi zaman da, "Biz her şeyi takip ediyoruz. Ne eğitim camiasına ne de partimize zarar vermez" yolunda açıklamalar yaptı.

KIYAFET DÜŞKÜNLÜĞÜ PARTİLİLERİ BIKTIRDI

Nimet Çubukçu, medya tarafından "en şık giyinen milletvekili" seçildiği günden bu yana parti örgütü için de çekilmez günler başladı. Parti yönetimi ve bakanlık yetkilileri Çubukçu'nun olduğu iki programı peş peşe hiç koyamadılar.

Nimet Çubukçu'nun olduğu iki program arasına mutlaka en az bir saatlik boşlu bırakma durumunda kaldılar. Örgüt ve bakanlık yetkilileri, sürekli Çubukçu'nun kıyafet değiştirme ve makyaj tazeleme için bir otel odası istedi.

Son seçim kampanyası döneminde ise Çubukçu'nun esnaf ziyareti ve halkla temastan kaçınması partilileri zor durumda bıraktı. Parti yönetimi, Çubukçu'nun uyumsuzluğunu bir şekilde en üste ulaştırmanın yolunu buldu.

SON UMUT MECLİS BAŞKANVEKİLLİĞİ

AK Parti'nin kabinede 2005 yılından bu yana ilk kez tek kadın bakan yer almış oldu. Böylece parti vitrininde "aktif kadın" sayısı azalmış oldu. 61. Hükümette, kadınlar bir tek Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin tarafından temsil edilmiş olacak.

Aktif kadın temsilcisi olarak AK Parti Grup Başkanvekilliğinde Ayşenur Bahçekapılı yer alıyor. Nimet Çubukçu'nun da Meclis Grup Başkanvekilliği görevine getirilebileceği konuşuluyor.

Çubukçu'nun yakın çevresinden alınan bilgiye göre, Çubukçu bu göreve de sıcak bakmıyor.

Rotahaber

tag Nimet Çubukçu AK Parti Milli Eğitim Bakanlığı

7.7.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Yabancı dil öğrenmek beyni geliştiriyor Yabancı dil öğrenmek beyni geliştiriyor

Ev yapımı sivrisinek kovucu Ev yapımı sivrisinek kovucu

Her yerde tasarruflu ampulü kullanmayın Her yerde tasarruflu ampulü kullanmayın

Güncel Eğitim Haberleri