Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Millî Eğitim Bakanlığında Devir Teslim Töreni Yapıldı eğitim haberi

eğitim haberleriMillî Eğitim Bakanlığında Devir Teslim Töreni Yapıldı

40meb-bakanlari-devir-teslim.jpg Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Görevi Selefi Nimet Çubukçu'dan Törenle Devraldı.
Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 9 yıllık iktidarları döneminde eğitimin altyapısıyla ilgili çok önemli gelişmeler sağlandığını ifade etti.

Hem derslik sayısının artırılması hem de bilişim altyapısının oluşturulması, müfredatta gelişmeler sağlanması gibi gelişmeler yaşandığını söyleyen Bakan Dinçer, sadece altyapıda değil aynı zamanda eğitime erişim konusunda da ciddi kolaylıklar sağlandığını kaydetti. Okullaşma oranlarına bakıldığında bu gelişimin ne kadar ilerlediğinin görüldüğüne işaret eden Bakan Dinçer, ayrıca şartlı nakit transferiyle eğitime ciddi bir destek de verildiğini anlattı. ''Türkiye'de 9 yıllık iktidar döneminde çok önemli şeyler yapıldığını düşünüyorum'' diyen Bakan Dinçer, şöyle konuştu: ''Bu açıdan öncelikle Milli Eğitim Bakanımız Sayın Çubukçu'ya ve ondan önce Milli Eğitim Bakanlığı görevi yapmış arkadaşlarıma özellikle teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Bakanlığı zor bir görev, sorumlulukları fazla ve ağır bir yüktür. İnşallah bizlere güvenenleri mahcup etmeden bu sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışacağız. Bu vesileyle bana altyapısı sağlam bir teşkilat emanet ettikleri için Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.''

Çubukçu da, Dinçer'i Milli Eğitim Bakanı olmasından dolayı kutlayarak, yeni kabinenin ülkeye hayırlı uğurlu olmasını diledi. ''Bu görevi her şeyden önce bir siyasi büyüğüme, ağabey diye hitap ettiğim birine devretmenin mutluluğu ve onuru içerisindeyim'' diyen Çubukçu, siyasi hayatta 9 yıldır bulunduğunu, milletvekilliğinin yaklaşık 6 yılını Bakan olarak geçirdiğini anlattı. Son iki yıldır Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürüttüğünü anımsatan Çubukçu, ''Sanıyorum Türkiye'nin en uzun süre kesintisiz Bakanlık yapan kadınıyım. Aynı zamanda ülkenin ilk kadın Milli Eğitim Bakanıyım, dolayısıyla bu hep onurdur benim için. Sayın Başbakanımıza, ülkemiz kadınlarına duyduğu güven, takdir ve taltif için çok teşekkür ediyorum, kendisine minnettarım'' diye konuştu.

Bundan sonraki dönemde de milletvekili olarak kadınlar adına yürüttüğü siyaseti en iyi şekilde icra etmeye çalışacağını söyleyen Çubukçu, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Güzel olan ilkleri ve bunun onurunu yaşamış olmam. Bir aylık Milli Eğitim Bakanıyken Kars'a gittiğimde kız yurdunda bir öğrenciye 'ne olmak istiyorsun' diye sorduğumda, 'Milli Eğitim Bakanı' cevabını vermişti. Dolayısıyla bir kadın Millî Eğitim Bakanı olarak bir ay sonra kız çocuklarının hayallerini değiştirebildiysem ne mutlu bana. Ben bir kez daha Sayın Başbakanımıza bugüne kadar verdiği tüm görevler için takdirleri, taltifleri için teşekkürlerimi, minnetlerimi sunuyorum ve tekrar hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Şu anda burada iki Karamanlı arasında görev devir teslimi yapılıyor.''

Konuşmaların ardından Çubukçu ve Bakan Dinçer, birbirlerine çiçek sunarak gazetecilere poz verdi. Daha sonra Çubukçu, ''kahveleri ben söyledim'' diyerek Dinçer'e kahve ikram etti. Kahvenin ardından Dinçer, Çubukçu'yu aracına kadar uğurladı. Bu sırada Bakanlık bürokratları Çubukçu'yu alkışladılar. Bakan Ömer Dinçer daha sonra makamına geçerek Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Esengül Civelek, Müsteşar Yardımcıları, Talim Terbiye Kurulu Başkanı ve Teftiş Kurulu Başkanıyla bir toplantı yaptı.

tag Millî Eğitim Bakanlığı Ömer Dinçer Nimet Çubukçu devir teslim

7.7.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box müdür :inşaallah yeni bakan milli eğitim müdür yardımcısı, şube müdürleri için atama yer değiştirme ve görevde yükselme yönetmeliğini adaletli bir şekilde yapar.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Uzmanlardan ailelere polen uyarısı Uzmanlardan ailelere polen uyarısı

Bu yaz bol sebze ve meyve tüketin Bu yaz bol sebze ve meyve tüketin

Kitap okumak öğrencinin başarısını artırıyor Kitap okumak öğrencinin başarısını artırıyor

Güncel Eğitim Haberleri