Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

SBS Birincisi:Günde 2 saat çalıştım, 3 saat futbol oynadım eğitim haberi

eğitim haberleriSBS Birincisi:Günde 2 saat çalıştım, 3 saat futbol oynadım

46sbssi-8.snf-birincisi.Jpeg Karşıyaka Mehmet Seniye Özbey İlköğretim okulunda okuyan ve ailesiyle İzmir'in Foça ilçesine bağlı Yenifoça beldesinde tatil yapan Sinem Sınmaz, ilköğretim okulundaki bir öğrenci için 3 senelik zor bir maratonun sona erdiğini söyledi. Yaşıtlarının 3 sene çalışmasının çok zor olduğunu belirten Sınmaz, "Derece bekliyordum, ilk 10 içerisinde derece bekliyordum. Ama birinci yazdığını görünce çok şaşırdım. Televizyonlarda da alt yazıdan geçtiğini görünce çok şaşırdım" dedi.

"CERRAH OLMAK İSTİYORUM, MASA BAŞI İŞ İSTEMİYORUM"

Derecesinin sırrının "çok çalışmaktan" geçmediğine dikkati çeken Sınmaz, "Günde 5 saat vakit ayırdım. Bunun 2 saatinde düzenli olarak ders çalışıyordum. Geri kalan 3 saatinde hem futbol oynadım, hem kitap okudum" dedi.

Sınmaz şöyle konuştu: "Gece 12'den sonra internetten sınav sonuçlarına baktım. 500 puan görünce şaşırdım. Sonra diğer puan türünde 499'u gördüm ve kapattım. Sonradan aklıma kaçıncı olduğuma bakmadığım geldi ve baktığımda çok şaşırdım. Bu başarı, ailem, dershanem ve öğretmenlerimin hepsinin birlikte bana yardım etmesiyle geldi. Böyle bir ortamda örnek bir Atatürk genci olmak için çalışmamı yaptım. Oturup 3-4 saat okuyup çalışmak doğru değil. Çünkü insanın konsantrasyonu bozuluyor. Bir iki saat oturup bir derse, soruya kanalize olmak daha doğru. Ben de günde 1.5-2 saat çalıştım. İzmir'de bir okul tercihinde bulunmak istiyorum.
İleride kalp cerrahı olup insanların hayatını kurtarmak istiyorum. Masa başı işlerde oturmak istemiyorum."

Emekli Ziraat Mühendisi anne Ruhan Sınmaz da kızının ülkesine, Atatürk'e layık bir genç olarak yetişmesini istediğini belirterek, "Bütün ülkedeki kız çocuklarına örnek olsun. Okumayan öğrenci kalmasın" diye konuştu.
İZSU'da harita şube müdürü olarak çalışan baba Levent Sınmaz da kızının başarısından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İKİZ KARDEŞİ DE 485 PUAN ALDI-

Öte yandan Mehmet Seniye Özbey İlköğretim okulunda aynı sınıfta okuyan ikiz kız kardeşi Didem Sınmaz ise 485 puan aldı. Didem Sınmaz, ikizinin başarısının kendisini de çok mutlu ettiğini kaydetti.

Milliyet

tag 8.sınıf sbs seviye belirleme sınavı Mehmet Seniye Özbey İlköğretim Sinem Sınmaz

7.7.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box Gül :Dilerim ülke için ileride faydalı olur, tebrikler

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Havuç Suyunun Faydaları Havuç Suyunun Faydaları

Uzun süre ayakta durmak zararlıdır Uzun süre ayakta durmak zararlıdır

Bilgisayar başında çok oturanlardansanız... Bilgisayar başında çok oturanlardansanız...

Güncel Eğitim Haberleri