Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Yeni Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer kimdir? eğitim haberi

eğitim haberleriYeni Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer kimdir?

omer_dincer.jpg Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunduğu, kendisi dışında 26 bakanın yer aldığı 61. Hükümetin kabine listesini açıkladı. Yeni kabinede eski kabinede görev alan yedi isim yer almadı.Yeni kabinede çizik yiyen isimlerden biri de Nimet Çubukçu oldu.
Ömer Dinçer 10 Eylül 1956'da Karaman'da doğdu. Baba adı Duran Ahmet, anne adı Ayşe'dir. Öğretim Üyesi; Erzurum Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Yönetimi ve Politikası Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı.

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalında 1988'de Doçent, 1994'te Profesör oldu.

1993'te ABD Drexel Üniversitesi'nde misafir araştırmacı olarak çalışmalar yaptı. Marmara Üniversitesi Orta Doğu Ülkeleri Enstitüsü'nde Müdür Yardımcılığı, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Programları'nda Başkanlık yaptı.

BM Habitat II Konferansı'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi koordinatörü olarak görev aldı. Beykent Üniversitesi'nde Rektör Yardımcısı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü olarak görev yaptı.

Başbakanlık Başmüşavirliği ve Başbakanlık Müsteşarlığı görevini yürüttü. Beş adet kitabı ve çok sayıda makalesi yayınlandı.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı
01 Mayıs 2009 günü Başbakan tarafından açıklanan yeni kabinede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak yer aldı.61.Hükümette Milli Eğitim Bakanı olarak yer aldı.
İyi düzeyde İngilizce bilen Dinçer, evli ve 3 çocuk babasıdır.

tag Yeni Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer Ömer Dinçer kimdir 61.Hükümet Recep Tayyip Erdoğan

6.7.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (5 yorum yazılmış)

box eğitim bilimleri profesörü uğur suna :eğer ki cumhurbaşkanı olmasaydım milli eğitim bakanı olurdum.
başöğretmen M.K.ATATÜRK
çalışma bakanı yap tamam da hiç mi eğitimden anlayan adam yok mecliste.yazık.size öğretmenleriniz bu kadar ne kötülük yaptı anlatın kamuoyuna samimi insanları sever bu halk.tatil azaltıyorum eş durumunu kaldırıyorun tek atama başka yok.bu zorbalıklarla eğitim aksamaz çöker.tuzu lütfen kokutmadan işi şirazeden çıkarmadan bakanı çıkartın.bu bakanlık sadece bakmayla yürür sağlam personeli var boşverin radikal değişmeler falan diye reklam yapmayı.kurcalamayın sadece BAKIN.

box MUSTAFA ÖZTÜRK :ÇOK DEĞERLİ BİR BAKANIMIZDIR ONU ÇOK SEVİYORUZ SELAMLAR

box misafir :eğitimci arkadaşa katılıyorum trt ye yaptığı açıklamalar da -artık üç ay tatil yapılamayacağı- rencide ediciydi. Hayırlısı olsun bakalım..

box HASAN TRAŞÇI :Atatürk Üniversitesinde okuyup adam olduktan sonra Okuduğu okula adını veren Mustafa Kemal ATATÜRK ün çizgisinin yanından bile geçmeyerek Milli Egitim Bakanı olup Ulu Önder Atatürk ile ilgili eğitimi kalkdırma cüretini tek başına yapmadığını bu millet anlayacaktır. Çok yakında okullarımızın Ticari Zihniyetli Bakan Dinçer tarafından önce Başındaki MİLLİ kaldırılarak daha sonra yandaş olduğu yabancı sermayedarlara satılığa çıkaracaktır. Bekleyin görün

box eğitimci :okadar eğitimci var milli eğitim bakanı yine bie işletmeci hayret bir şey

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bu yiyecekler insan beynine zarar veriyor Bu yiyecekler insan beynine zarar veriyor

Öğrenciler, okul başarısı için bunlara dikkat! Öğrenciler, okul başarısı için bunlara dikkat!

İki dil bilmek bunama riskini azaltabilir İki dil bilmek bunama riskini azaltabilir

Güncel Eğitim Haberleri