Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Sözleşmeliye seçimden önce kadro müjdesi eğitim haberi

eğitim haberleriSözleşmeliye seçimden önce kadro müjdesi

ogretmen_derste.jpg Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "kamuda sözleşmeli personele ilişkin çalışmalarının çok yakında müjdeye taşınacağını" bildirdi. Bakan Şimşek, Batman'dan, Twitter'a sözleşmeli personele ilişkin açıklamalar yaptı.

Bakan Şimşek, sayfasındaki tweetlerinde, Twitter kullanmaya başladığından beri kendisine en fazla iletilen sorunun, sözleşmeli statüde 4 B çalışanlarla ilgili olduğunu belirtirken, kamuda sözleşmeli 4 B statüsünde 70 bini sözleşmeli öğretmen olmak üzere yaklaşık 192 bin civarında çalışan olduğunu belirtti.

Sözleşmeli çalışan personelin memur kadrosunda çalışanlara göre bazı dezavantajları olduğunu bildiğini ifade eden Şimşek, bu dezavantajların başta yer değiştirme hususu ve kurumlar arası nakil ve iş güvencesi olduğunu kaydetti.

4 B pozisyonunda çalışan sözleşmeli personelin, memur kadrosuna atanmalarını desteklediğini vurgulayan Şimşek, şunları kaydetti: "Biliyorum bu konuda çok mağdur olan ve sıkıntılar yaşayan arkadaşlarımız var. Bu konuda yapılan düzenlemeleri destekliyor ve yakın zamanda bu sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Eminim ve diliyorum ki buna ilişkin çalışmalarımız çok yakında müjdeye dönüşecek bir boyuta taşınacaktır. Her zaman olduğu gibi bu konuda da kamuoyunun beklentileri doğrultusunda bir pozisyon almamız söz konusu olacaktır. Sevgili dostlar ifadelerimin satır aralarını iyi okuyun lütfen. Çok detay vermek istemiyorum. Siz leb demeden leblebiyi anlıyorsunuz zaten." Geçmişte örnekleri sıkça görüldüğü gibi bu konuda da toplumsal hassasiyetlere icap ettiği oranda çözüm üretmenin temel ilkeleri olduğunu vurgulayan Şimşek, bu sorunun çok kısa zamanda çözüme kavuşacağını ifade etti.


Zamanlama: "Seçim öncesi"
Bakan Şimşek'e bu tweetleri üzerine bir vatandaşın "Sayın Bakanım program yapan sunucular gibisiniz bizi heyecanlandırıyorsunuz. İnşallah reklamlardan sonra demezsiniz" şeklinde esprili yazısı üzerine de Şimşek, "çok yakın zamandan kastımın seçim öncesi olduğu yeterince aşikar değil mi?" diye yanıt verdi.

Öte yandan, Bakan Şimşek'in Twitter'daki yazıları öncesinde, 4B pozisyonunda çalışan 192 bin sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladığı öğrenildi.

tag sözleşmeli öğretmen kadro öğretmen ataması sözleşmelilerin kadroya geçmesi 2011

3.6.2011 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (3 yorum yazılmış)

box Sözleşmeli Öğretmen :İnanasım gelmiyor, ama bukez katroya geçiyoruz galibaaaa. Haydi hayırlısı olsun. Biz sevinirsek AKP'de sevinir.

box talihsizler :BAŞBAKAN SADECE 4B LİLERİ KADROYA ALIYOR DİĞER SÖZLEŞMELİLERİN DURUMU NE OLACAK BUNU DİLE GETİREN YOK.BAŞBAKAN BU DURUMA DA BİR ÇÖZÜM BULSUN.KİTTE ÇALIŞAN SÖZLEŞMELİLER NE YAPSIN?SESİMİZİ DUYURALIM .

box :Sözleşmelileri kadroya aldılar ücretli çalışan öğretmenleride sözleşmeliye geçirsinler sınavsız atama olsun kpss kaldırın artık

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Hafızayı sürekli diri tutmanın yolları Hafızayı sürekli diri tutmanın yolları

Sabancıdan başarı için altın tavsiyeler Sabancıdan başarı için altın tavsiyeler

Akıllı ve sağlıklı beslenmede 10 önemli nokta Akıllı ve sağlıklı beslenmede 10 önemli nokta

Güncel Eğitim Haberleri