Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Öğrencilere kitap yerine bilgisayar verilecek eğitim haberi

eğitim haberleriÖğrencilere kitap yerine bilgisayar verilecek

laptop.jpg Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Türk-İş tarafından Adapazarı'nda yaptırılan Türk-İş İlköğretim Okulunun açılışı sırasında öğrencilere dört yıl içinde bütün ders programlarının bulunduğu bilgisayarlar dağıtacaklarını söyledi.

Adapazarı'nda düzenlenen okul açılışına katılan Yazıcı açılışta yaptığı konuşmadaAK Partiiktidarının eğitime büyük önem verdiğini söyledi. Okulları modernize ettiklerini söyleyen Yazıcı sözlerini şöyle sürdürdü:

"Okulları içindeki araç gereç laboratuvar ve iletişim tekniklerini çocuklarımızın eğitimcilerimizin hizmetine sunduk. Birkaç örnek vermek istiyorum. Bakın 8,5 yıldır bu güzel yurdumuzda bütün çocuklarımızın kitaplarını eğitim öğretim yılının başında masalarının üzerine teslim ediyoruz. Bu muazzam bir sosyal sorumluluk projesiydi. Bu eğitime verilen önemin en somut göstergelerinden birisi. Çocuk eğitim öğretim yılının başında kitaplarına kavuşuyor ve dersi düzenli bir şekilde takip etme imkanına kavuşuyor. Şimdi bir adım daha atıyoruz. Bütün yenilikleri Türkiye'ye taşıyacağız. Bu ülkede yaşayan herkes her şeyin en güzeline layık.Kitapdeğil akıllı tahta ve çocukların bütün ders programlarının yer aldığı bilgisayarlar vereceğiz çocuklarımıza ve 4 yılda bütün Türkiye'yi bu bilgisayarlarla donatacağız. Bu bir vizyon işi insan sevgisinden kaynaklanıyor. Siz insanı seviyorsanız çocukları seviyorsanız eğitimi önemsiyorsanız bunları yapacaksınız. Biz bunları yapıyoruz." dedi.

Yazıcı eğitim adına Türkiye'de güzel işler yapıldığını da belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğitim alanında iyi şeyler oluyor. Sağlık alanında iyi şeyler oluyor. Çünkü, eğitim vesağlıkçok önemli Türkiye'nin geleceğine yatırım demektir. Biz bunu yapıyoruz. Bu konuda kararlıyız. Çocuklarımız her şeyin en güzeline en iyisine layık. Sınıflardaki öğrenci sayılarını yaptığımız alt yapı yatırımları ile asgariye indirmiş bulunmaktayız. Artık 18-24 öğrenci bir sınıfta bir sınıfta eğitim öğrenim görüyor. Bu fevkalede büyük bir ilerleme büyük bir mesafedir." diye konuştu

Açılış sonrasında okulu gezen Bakan Yazıcı ögrencilerle sohbet etti.

DHA

tag laptop bilgsayar öğrenci milli eğitim hayati yazıcı

17.5.2011 tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Güneş Işığı ve Zararlarından Korunmanın Yolları Güneş Işığı ve Zararlarından Korunmanın Yolları

En sağlıklı kabuklu yemiş hangisidir? En sağlıklı kabuklu yemiş hangisidir?

Demir eksikliği öğrenciyi başarısız yapıyor Demir eksikliği öğrenciyi başarısız yapıyor

Güncel Eğitim Haberleri